Forum OSKKO - wątek

TEMAT: szkoła podstawowa specjalne
strony: [ 1 ]
poli21-07-2020 18:23:53   [#01]

opis sytuacji: w skład zespołu szkół, prowadzonego przez inny podmiot, niż JST jest szkoła podstawowa specjalna. Ta szkoła podstawowa ma oddziały dla uczniów z lekką niepełnosprawnością intelektualną (podstawa programowa dla szkół masowych) oraz oddziały dla uczniów w umiarkowaną, znaczną niepełnosprawnością intelektualną (IPETy). Szkoła jest zarejestrowana jako jedna szkoła podstawowa specjalna.

Chcąc rozdzielić działalność edukacyjną tzn. aby ktoś inny kierował oddziałami z uczniami z lekką, a ktoś inny z umiarkowaną/ znaczną niepełnosprawnością, można:

1. powołać dwóch niezależnych dyrektorów; strzelam, np. ds. oddziałów z lekką i ds. oddziałów w umiarkowaną/ znaczną niepełnospr. ???

2. czy trzeba inaczej - prawnie to rozwiązać, np. przekształcić SPS na SPS dla uczniów z lekką niepełnospr. i powołać (zarejestrować) nową SPS dla uczniów z umiarkowaną/ znaczną niepełnospr. ??? czy jeszcze inaczej?

W tej sytuacji nie bardzo wchodzi w grę dyrektor i vice, który ma np. przydzieloną jedną część, bo chodzi o niezależność zarządczą. 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]