Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dziwne zapytanie
strony: [ 1 ]
misiek1110-07-2020 08:53:53   [#01]

Witam. Dziś na mail wpłynęło nietypowe zapytanie 

Date: czw., 9 lip 2020 o 16:20
Subject: Wniosek o udostępnienie informacji publicznej
To: <pawel.tokarz@kogutorium.pl>



Do: Dyrekcja Szkoły
Szanowni Państwo,
proszę o udostępnienie następujących informacji w trybie dostępu do informacji publicznej:
1. Kopia (np. skan) protokołu z ostatniej rady pedagogicznej
2. Kopia statutu placówki
3. Liczba absolwentów ostatnich klas w roku szkolnym 2019/2020.
Informacji proszę udzielić na niniejszy adres e-mail.
Z poważaniem
Paweł Tokarz
Czy ktoś z Państwa otrzymał  coś podobnego,  w treści nie ma informacji o z interesem społecznym, czy aby na pewno taką prośbę należy traktować jako wniosek w trybie informacji publicznej, czy można przekazać wnioskowanie dokumenty, szczególnie listę absolwentów, gdzie RODO, coś mi tu nie gra. Czy ktoś miał do czynienia z kugarorium? Proszę o informację i miłego odpoczynku 
ReniaB10-07-2020 09:13:06   [#02]

Kopia protokołu rady nie reszta tak

 dostałam trochę inne prośby i z innego źródła

Daniel120810-07-2020 09:24:50   [#03]

Ja miałem kilka takich maili. Na żaden nie odpowiedziałem.

ReniaB10-07-2020 09:45:10   [#04]

Na pytania w trybie informacji publicznej mamy obowiązek odpowiedzieć. Tak twierdzi prawnik z OP.

rzewa10-07-2020 09:51:59   [#05]

1. Kopia protokołu tak - co najwyżej, jeśli protokół zawiera dane poufne, to należy je zakryć

2. Statut, mam nadzieję, jest na BIP - jeśli chcemy być eleganccy, to wystarczy podanie linku

3. To informacja jak najbardziej jawna - nie chodzi przecież o listę nazwisk, a liczbę absolwentów

Prośby o dostęp do informacji publicznej nie trzeba w żaden sposób uzasadniać - jeśli coś, będącego informacją publiczną, nie jest udostępnione na BIP, to musi być udostępnione na prośbę niewymagającą żadnego uzasadnienia - jedynym warunkiem konieczności udzielenia odpowiedzi jest podpisanie wniosku i podanie danych adresowych

Oczywiście tryb udostępniania jest determinowany trybem zapytania, chyba że w zapytaniu wnioskodawca poprosi o odpowiedź w innym trybie

Daniel120810-07-2020 11:51:47   [#06]

Być może. Ja nigdy tego nie robiłem /od kilku lat/ i jakoś nikt się nie odzywał.

Oni wysyłają hurtowo na setki maili, później nie sprawdzają, kto odpowiedział.

Marek Pleśniar10-07-2020 12:35:01   [#07]

to kopalnia danych w akcji

ktoś sobie sprawdzi czy wasz email działa i będzie miał dobrą bazę marketingową na sprzedaż, pod pretekstem obywatelskiej aktywności


post został zmieniony: 05-03-2021 12:37:16
Daniel120810-07-2020 13:10:31   [#08]

Dokładnie Panie Marku. Myślę podobnie.

Dostałem wiele takich maili, wszystkie wyrzuciłem.

Wysyłają na setki adresów, zawsze ktoś odpowie. Nigdy nie dojdą do tego, kto nie odpowiedział. Nie szukają, bo po co ....

Nigdy nie odpowiadałem i nigdy nie dostałem maila upominającego.

Dajmy z tym na luz. Mamy dużo innej pracy. Ważniejszej!

rzewa10-07-2020 13:25:59   [#09]

Podzielam zdanie przedpiścców :-)

Nassssy17-07-2020 12:24:23   [#10]

To jest ważne, bo kształtowanie standardów państwa prawa i funkcjonowanie zgodnie z demokratycznymi wartościami powinno być misją edukacji publicznej. 
Z drugiej strony w sytuacji gdy rząd nie odpowiada na zapytania publiczne można czuć się rozgrzeszony, ale czy to jest dobre?

 

Marek Pleśniar17-07-2020 20:30:59   [#11]

takie dylematy ma co dzień dyrektor, no i oczywiście Tewie Mleczarz :-)

danab24-07-2020 13:37:56   [#12]

My dostaliśmy identycznego maila w identyczny dzień, jak misiek11, tylko minutę wcześniej. Do tej pory nic nie odpowiadaliśmy, a dzisiaj przyszedł mail z tego samego źródła (o godzinie 00.00) o treści:

Szanowni Państwo,

informuję, że minął ustawowy termin załatwienia mojego wniosku z dnia 9 lipca 2020.
Żądam niezwłocznego udzielenia informacji w terminie 3 dni roboczych, to jest do 28  lipca.
Z poważaniem
Paweł Tokarz
Pan Tokarz nie poddaje się...

post został zmieniony: 24-07-2020 13:38:15
Marek Pleśniar24-07-2020 13:47:17   [#13]

zwracam uwagę na to, że jak już udzielać, to ważniejsze jest że się odpowie niż to co się odpowie


post został zmieniony: 05-03-2021 12:37:52
barbaszka06-08-2020 12:51:26   [#14]

Dzień dobry.

Mail z kogutorium dostałam.

Zgodnie z sugestią IOD zignorowałam. 

Mam ciąg dalszy - wezwanie przedsądowe.

Ktoś z Was ma podobnie?

O co chodzi Panu?

Czego szuka?

Dajcie znać, jeśli coś wiecie - dziękuję :-)

Pozdrawiam

rafhak06-08-2020 13:16:12   [#15]

Zanim się wrzuci jego mejla do spamu, może warto przeczytać:

https://www.facebook.com/kogutorium.oswiaty/photos/rpp.1304093679753871/1626824004147502/?type=3&theater

 

IK06-08-2020 13:39:10   [#16]

O proszę, a ja mam coś takiego, może ktoś z Was też takiego emaila dostał? 

WNIOSEK O INFORMACJĘ PUBLICZNĄ

Szanowni Państwo,

Pozwolę sobie na jeszcze jednego mejla w sprawie przesłanego do Państwa Wniosku o informację publiczną.
Chciałbym zaznaczyć, że  ani wniosek, ani ta wiadomość to nie SPAM. 
Wszystkie informacje, o które wnioskuję, są informacją publiczną. W tym także  imię i nazwisko nauczycieli - odwołuję się tutaj do orzeczenia WSA w Gdańsku w sprawie upublicznienia imion, nazwisk i wynagrodzeń nauczycieli, o które w 2019 roku wnioskował Głos Kociewia w Starogardzie Gdańskim. Orzeczenie wydane zostało w styczniu tego roku. Ze sprawą możecie Państwo zapoznać się w tym artykule:  http://www.gloskociewia.pl/56-bez-kategorii/471-wygrana-przed-wsa-nauczyciel-pelni-funkcje-publiczne-i-jego-wynagrodzenia-sa-jawne 
Zaznaczam, że  nie wnioskuję o wynagrodzenie nauczycieli, a wyłącznie o imię i nazwisko. Pytanie to zadaję w celu dokładnej weryfikacji liczby nauczycieli aktywnie pracujących, jako nauczyciele języka kaszubskiego, gdyż jak wiemy, wielu z nich pracuje w więcej niż w jednej szkole. 
W kwestiach finansowych proszę o podanie  dokładnej sumy - zarówno kwot przekazanych przez samorząd, jak i wydatkowanych na język kaszubski. Te pytania zadaję w celu weryfikacji informacji podanych przez MEN oraz JST, a już na tym etapie kwoty znacząco różniły się od siebie. Bardzo proszę Państwa o uczciwe i rzetelne podejście do wypełnienia przesłanej ankiety.

Na koniec odpowiem jeszcze na jedno pytanie, które w sposób wulgarny otrzymałem za pośrednictwem pewnej grupy motocyklowej z Kościerzyny: na czyje polecenie prowadzone są te badania? 
Badania są moją prywatną, obywatelską inicjatywą, a dostęp do informacji, o które wnioskuję, gwarantuje Konstytucja i Ustawa o informacji publicznej. 
Zaznaczę jednak, że impulsem do działania były głosy słyszane od lat na wielu spotkaniach dla nauczycieli języka kaszubskiego, o braku środków na naukę języka kaszubskiego w szkołach. Uważam, że po 15 latach od wprowadzenia Ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnych (kaszubskim) czas przyjrzeć się sprawie bliżej, czego dotychczas nie chciała zrobić żadna z kaszubskich organizacji, o pomoc które prosili nauczyciele. Efektem końcowym badań będzie raport o aktualnym stanie nauczania języka kaszubskiego, który zostanie opublikowany w formacie pdf w internecie, m. in. na stronie Fundacji dla Polski, będącej fundatorem Funduszu Obywatelskiego, w ramach którego prowadzę te badania.

Jeżeli ta wiadomość nie jest dla Państwa wystarczającą odpowiedzią na wątpliwości i pozostały jeszcze jakieś pytania - proszę pisać. Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. 
Z poważaniem,
Mateùsz Titës Meyer
Marek Pleśniar07-08-2020 07:13:53   [#17]

100zł kosztów...


post został zmieniony: 02-10-2020 19:42:36

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]