Forum OSKKO - wątek

TEMAT: podręczniki
strony: [ 1 ]
KahaM08-07-2020 12:22:44   [#01]

Mam dylemat. Zostają mi środki  na podręczniki z dotacji dla klasy 7. Czy mogę wykorzystać je na zakup podręczników do klasy 8? Czy są jakieś konkretne wytyczne np. zabraniające tego? Generalnie przecież pula na podręczniki jest osobna...

Roman Langhammer08-07-2020 13:00:24   [#02]

Pieniądze z podręczników w danej klasie możesz wykorzystać na podręczniki do innej klasy.

Pieniądze z ćwiczeń w danej klasie możesz wykorzystać na ćwiczenia do innej klasy.

 

art. 56 ust. 4 (podręczniki) i art. 56 ust. 5 (ćwiczenia) ustawy o finansowania zadań oświatowych:

4. W ramach łącznej kwoty dotacji celowej, o której mowa w art. 55 ust. 5 pkt 1 i 3, przyznanej na wyposażenie danej publicznej szkoły podstawowej lub szkoły artystycznej realizującej kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej, w danym roku budżetowym, w podręczniki lub materiały edukacyjne, dyrektor tej szkoły, ustalając zestaw podręczników lub materiałów edukacyjnych zgodnie z art. 22ab ust. 4 pkt 1 ustawy o systemie oświaty, może w uzasadnionych przypadkach wyrazić zgodę na zwiększenie kosztu zakupu kompletu podręczników lub materiałów edukacyjnych na każdego ucznia danej klasy, przekraczając odpowiednio kwoty, o których mowa w art. 55 ust. 5 pkt 1 albo 3, informując jednocześnie organ prowadzący o zwiększeniu kosztu zakupu kompletu podręczników lub materiałów edukacyjnych.

5. W ramach łącznej kwoty dotacji celowej, o której mowa w art. 55 ust. 5 pkt 2 i 4, przyznanej na wyposażenie danej publicznej szkoły podstawowej lub szkoły artystycznej realizującej kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej, w danym roku budżetowym, w materiały ćwiczeniowe, dyrektor tej szkoły, ustalając materiały ćwiczeniowe zgodnie z art. 22ab ust. 4 pkt 2 ustawy o systemie oświaty, może w uzasadnionych przypadkach wyrazić zgodę na zwiększenie kosztu zakupu materiałów ćwiczeniowych na każdego ucznia danej klasy, przekraczając odpowiednio kwoty, o których mowa w art. 55 ust. 5 pkt 2 albo 4, informując jednocześnie organ prowadzący o zwiększeniu kosztu zakupu materiałów ćwiczeniowych.

KahaM08-07-2020 13:52:14   [#03]

Dziękuję :)

Jot25-08-2020 23:55:19   [#04]

 artykuł 22ab ustawy o systemie oświaty..pogubiłam się...Opinia rady pedagogicznej ma być i w sprawie programów i podręczników i ćwiczeń, tak?

Leszek26-08-2020 09:15:22   [#05]

Art. 22ab. UoSO

4. Dyrektor szkoły, na podstawie propozycji zespołów nauczycieli, oraz w przypadku braku porozumienia w zespole nauczycieli w sprawie przedstawienia propozycji podręczników lub materiałów edukacyjnych, zgodnie z ust. 1 i 2, ustala:

1) zestaw podręczników lub materiałów edukacyjnych obowiązujący we wszystkich oddziałach danej klasy przez co najmniej trzy lata szkolne,

2) materiały ćwiczeniowe obowiązujące w poszczególnych oddziałach w danym roku szkolnym

po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej i rady rodziców.

6. Dyrektor szkoły corocznie podaje do publicznej wiadomości zestaw podręczników lub materiałów edukacyjnych oraz materiały ćwiczeniowe obowiązujące w danym roku szkolnym.

 

pozdrawiam

olaszyma27-08-2020 08:40:55   [#06]

Czy szkoła może zakupić podręczniki do języka mniejszości ze swojego budżetu? Nie z dotacji podręcznikowej, ale ze środków o które zwiększony jest budżet ze względu na nauczanie języka mniejszości.

rzewa27-08-2020 11:32:32   [#07]

może

olaszyma27-08-2020 13:10:41   [#08]

Dzięki Ewo :-)

 

youras02-10-2020 11:12:16   [#09]

Mam takie pytanie, co zrobić z dotacją otrzymaną na refundację kosztów poniesionych w poprzednim roku? Czy w bieżącym mogę ją wydać na podręczniki czy też muszę ją zaksięgować na paragrafach pozapodręcznikowych.

rzewa02-10-2020 13:00:26   [#10]

tę refundację otrzymuje OP i może swobodnie decydować na co wyda te pieniądze - mogą to być wydatki oświatowe jak i poza oświatowe

youras02-10-2020 22:40:03   [#11]

dziękuję. Czyli jeżeli organ przekazał te pieniądze szkole to j.w. :)

rzewa03-10-2020 00:47:45   [#12]

to już zależy od tego na co szkole OP tę kas przekazał

:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]