Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Studio do edukacji zdalnej
strony: [ 1 ]
Nassssy30-06-2020 12:18:43   [#01]

Czy planujecie przygotowanie od września miejsca w szkole do prowadzenia edukacji zdalnej? Organizujemy w szkole takie pomieszczenie i przygotowuję checklistę dla kierownika administracyjnego.

Podzielcie się pomysłami i sugestiami.

Dante30-06-2020 17:49:37   [#02]

Dzień dobry

Dokładnie dzisiaj testowałem w miarę dobrą kamerkę internetową za 550zł. Zamierzałem zakupić 6 sztuk i ogarnąć temat w 6 salach.

Ale cóż :  obraz z 2-3 m nie urywał głowy, ale przy próbie ,,tablicowej" z opcją odczytywania tekstu, przy wyświetleniu jako okno na aplikacji Z--m to już w ogóle ( ... ) . Może na 55 calowym tv to by jakoś wyglądało.

A tak, to kupię 1 szt. , bo jest na kablu i można np. teks z kartki wyświetlić w razie potrzeby.

 

dyrlo30-06-2020 19:04:40   [#03]

Nauczyłam się pisać "do góry nogami". Kładę kartkę na biurku, opuszczam klapę laptopa i liczymy zadania :-)

Wiem że to erzac ale moi dwaj rodzinni maturzyści dawali radę a i szóstoklasista sobie ze mną radził. 

 

Dante30-06-2020 20:18:54   [#04]

Tyle tylko, że wg zapowiedzi MEN TO nauczanie od września miałoby wyglądać, jak w lekcje w  telewizji. A z klapką opuszczoną nad zeszytem to raczej wg standardu z kwietnia-niestety.

dyrlo01-07-2020 07:09:44   [#05]

:-)

Nassssy03-07-2020 11:44:51   [#06]

Klapka też mnie urzekła.

Myślimy o wykorzystaniu pomieszczenia pielęgniarki. Jasne ściany i okna północne. Jest tam też dobre oświetlenie sufitowe. Zamówiliśmy trzy duże (2 x 2m) parawany (z korka do pomalowania) do przestawiania - jako blubox i wytłumienie dźwięku. 

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]