Forum OSKKO - wątek

TEMAT: problemy z komputerem
strony: [ 1 ]
migotka11-07-2004 23:38:35   [#01]
Włączam komputer i widzę taką informację:
Wygenerował błędy i będzie zamknięty przez system Windows. Musisz ponownie uruchomić program.
Tworzony jest dziennik błędów.

Co to za dziwo? Czy ktoś z Was miał już takie problemy?

Pomóżcie! Nawet gg nie chce działać. Co mam robić?
Woron12-07-2004 00:13:19   [#02]

"Wygenerował błędy i będzie zamknięty przez system Windows"

Przed tym komunikatem powinna być jeszcze nazwa programu lub pliku, który ten błąd powoduje. Najwidoczniej system Windows przy zamykaniu nie może tego programu zamknąć i stąd te błędy. Jaki to program (może właśnie GG)?

nowystary12-07-2004 00:31:15   [#03]
Jesli zdążysz naciśnij Ctrl+Shift+Esc i w oknie menedżera zadań sprawdź czy jest tam proces o nazwie sasser lub podobnej.
Sylwia Ledwig12-07-2004 01:09:50   [#04]

KOPIUJ !! ZABEZPIECZ CO WAżNE !! NA WSZELKI WYPADEK !!

Też to proponuję! No i jak najszybciej, jeżeli to jeszcze możliwe przekopiuj najważniejsze dokumenty na CD albo dyskietki. Też "takie coś" miałam, trwało to jakiś czas, aż uszkodził w.w. Sasser twardy dysk i "pożarł" wszystkie dokumenty. Dokładnie takie polecenie się ukazywało, no i dzień po dniu pliki samoistnie się zamykały i to w coraz krótszych odstępach czasu, tak, że jak niekiedy coś pisałam to zanim nacisnęłam na zachowaj, plik się zamykał i "nici" z napisanego. Aż w końcu w ogóle nie mogliśmy wejść do programu. Oddaliśmy processor firmie komputerowej, by ratowała nasze dokumenty, pliki ... ale na nic to wszystko! wprawdzie po odbiorze mogliśmy wejść do programu ale był doszczętnie oczyszczony z dokumentów. Totalnie pusty! ja to prawie szok przeżyłam, bo głupia nie zabezpieczyłam bardzo ważnych dokumentów, będących wynikiem ogomu mojej pracy. Dlatego kopiuj co ważne! pomóc Ci nie mogę, bo sama nie byłam na tyle szybka ...!

Sylwia Ledwig12-07-2004 01:15:42   [#05]

Na szczęście nie prowadziłam nigdy "książki adresów" w komputerze, tak, że Sasser nie mógł się "samoistnie" rozesłać po znajomych. Pomyśl może na wszelki wypadek też o możliwości przekopiowania na dyskietkę adresów i usunięcia ich chwilowo ze zbioru adresów. Ja nie jestem specjalistką w tych sprawach, to tylko takie spontaniczne propozycje.

Woron12-07-2004 07:13:59   [#06]

Oooops!!!

Ojej!!! Przepraszam Późna pora i źle przeczytałem posta. Myślałem że chodzi o moment wyłączania komputera.

Na marginesie - Sasser nie korzysta z książki adresowej do wysyłania się.

Tu narzędzie do likwidowania:

http://www.mks.com.pl/files/pomoc/MksClean.exe

Tu łatki na Windows

http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/MS04-011.mspx

migotka12-07-2004 12:25:52   [#07]
Dziękuje wszystkim za pomoc.

Woron, sprawdziłam MksClean i nic nie znalazł, a komunikat mi cały czas wyskakuje. Co mogę jeszcze zrobić?
Woron12-07-2004 15:14:37   [#08]

No to wróćmy do tego komunikatu.

Przed słowami "wygenerował błędy" powinna być jakaś nazwa - jaka?

migotka12-07-2004 15:42:39   [#09]

Woron dzięki

Jest tak napisane:

Proces już zakończył pracę. Wygenerował błędy .... itd. To wszystko.
Woron12-07-2004 15:46:39   [#10]
Wygląda więc na to , że jakiś proces - program jest uruchamiany przy starcie systemu i generuje błędy. Obawiam się, że na odległość nie pomogę. Trzeba by przejrzeć uruchamiane programy na starcie, dojść, który to powoduje ten błąd i go odinstalować lub zainstalować ponownie. Piszesz, żę GG nie działa - może to ono??
migotka12-07-2004 15:57:39   [#11]
No właśnie mam problemy z GG.
migotka12-07-2004 16:05:12   [#12]
Odinstalowałam i co teraz?
Woron12-07-2004 16:16:04   [#13]
Ściągnij nowe, zainstaluj ponownie
Tadek12-07-2004 16:24:53   [#14]

był trojan

przeskanowałem Mks było dwa trojany Feat. wszystko narazie działa. co zrobić aby powtórnie nie weszły.
Woron12-07-2004 16:30:44   [#15]

1. Uzywać antuwirusa z monitorem pilnującym systemu.

2. Używać Firewalla

3. Nie otwierać podejrzanych plików, dyskietek, załączników do poczty (najlepoje najpierw je zapisać na dysk i przeskanować antywirusem.

4. Aktualizować system poprzez Windows Update

... powinno wystarczyć

migotka12-07-2004 18:38:25   [#16]
Woron dzięki, to chyba jednak GG powodowało ten problem. A ja znowu uswiadomiłam sobie jakim jestem laikiem komputerowym.
Mada31-05-2005 09:14:34   [#17]
mam poważne problemy z komputerem:(
mąż twierdzi,że trzeba formatować..
i utracę wszystkie swoje dane:(
kompek pogubił partycje, widzi tylko jedna
nie można zainstalować systemu.
czy istnieje możliwość odzyskania danych?
proszę o podpowiedż
.........................
tak to jest zostawić chłopów w domu ;)
i zdjęcia ze zlotu tez utracę:(
AnJa31-05-2005 09:27:42   [#18]
Ja tego nie umiem - tzn zobaczyć tych partycji.

Ale ponieważ parę razy to miałem wiem, że to nie jest na szczęście poważne.

Znajdź jakiegoś informatyka - ze szkoły, z jakiegoś sklepu ze składakami - za grosze albo i dziękuję zrobią.
Mada31-05-2005 09:37:47   [#19]
formatowania zakazałam;)
dzięki Anja:)
nalix31-05-2005 14:05:10   [#20]

partycje

Partycja, to po prostu dysk logiczny -wyodrębniona część dysku fizycznego, widziana przez użytkownika jako odrębny dysk  -stąd dyski G, H, F, itd.
Woron31-05-2005 15:15:00   [#21]
Trochę nie tak. Partycja to logicznie wydzielona część dysku twardego a nie dysk logiczny. Nimy mała różnica a jednak. Dysk logiczny wydziela się dopiero z partycji rozszerzonej.
AnJa31-05-2005 15:22:46   [#22]
Patrycja to jest Markowska. Podobna śpiewa. Nie słyszałem. Zdjęcia widziałem.Podobno laska. Doda podobno też.Podobno śpiewa i podobno laska. O logice ani rozszerzeniach w/w prasa przeze mnie czytana nie donosiła.

A może byście tak logicznie a nawet w formie rozszerzonej podpowiedzieli kobicie co ma robić zamiast "Słowniczek terminów komputerowych dla analfabetów zatrudnionych w placówkach oświatowych na terenie RP" pisać? :-)
Woron31-05-2005 18:56:39   [#23]

Twoja rada o znalezieniu informatyka (tylko takiego co nie będzie od razy chciał formatować) jest najlepsza.

Dysk twardy trzeba wpiąć jako drugi do innego komputera, na którym się zainstaluje program do odzyskiwania danych lub naprawiania będów w tablicy partycji dysku. Ważne jest jednak by z dyskiem nie kombinować za bardzo tzn. np nie próbować instalować systemu od nowa, nie formatować itp. Jest wtedy spora szansa na odzyskanie przynajmniej części danych (można i wszystkie ale do tego potrzebne "mocne programy" za grube pieniądze lub duuuuuuużo cierpliwości).

AnJa31-05-2005 19:58:40   [#24]
No, o to stwierdzenie, że rada była dobra mi chodziło:-)

Wypada mieć nadzieję, że sprawa jest prostsza i mada zapisuwała to co ważne na domyslnym C.

A ten zdaje się jest widoczny - więc powinno wystarczyć podejrzenie jego i przeniesienie plików.

Jeśli było na tych co zginęły- faktycznie pamiętam jakieś upiorne 2 dni spędzone przez kolegę przy moim kompie. Ale jednak odzyskał.
Mada01-06-2005 08:19:54   [#25]

domyślna to ja byłam dawno temu;)

teraz zdarza misie, że myślenie sprawia mi ból fizyczny;(

próby instalowania odbyły się zanim przeczytałam rady Worona

mój kompek (laptopik)zaszalał chyba lepiej

nijaki "fachowiec' orzekł, że trzeba formatować a potem jest program do odzyskania danych

no i sformatowal, ładnie te dane w postaci plików były odzyskiwane ale hm..same nazwy

dalej to poszłam spać, coby nie słuchać mężowskiego: "masz nauczkę'

sekretariat i ksiegowość diabli wzieli?

Marek Pleśniar01-06-2005 09:16:17   [#26]

a ja już nie jestem modemowcem:-))

ha!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]