Forum OSKKO - wątek

TEMAT: arkusz ocen- lekko+autyzm?
strony: [ 1 ]
SylwiaP15-06-2020 18:49:35   [#01]

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

proszę o pomoc.

W arkuszu ocen dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim nad tabelą w części dotyczącej wyników klasyfikacji w danym roku szkolnym umieszcza się adnotację "uczeń/uczennica realizował(a) program nauczania dostosowany do indywidualnych możliwości i potrzeb na podstawie orzeczenia wydanego przez zespół orzekający działający w ....".

Pytanie:

Czy jeżeli uczeń ma niepełnosprawność sprzężoną, gdzie jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim a drugą na przykład autyzm  - to również taką adnotację mam zapisać w arkuszu ocen?

Pozdrawiam serdecznie

Sylwia

rzewa16-06-2020 10:58:50   [#02]

tak

w tym wpisie nie ma informacji o rodzaju niepełnosprawności

kaef17-06-2020 06:41:42   [#03]

A sam autyzm? Czy informacja o tym pojawia się na świadectwie/w arkuszu? Z tego, co czytałem rozporządzenie i informacje do niego, to nie, ale wolę się upewnić.

Ala17-06-2020 07:08:25   [#04]

nie

dawdaw25-06-2024 11:41:05   [#05]

Cześć, czy macie potwierdzoną informację, bo się głowię a wiem, że tu są mądrzejsze głowy i pomogą, bo zapewne mają już to przetrawione... :-)

W Rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z dnia 7 czerwca 2023 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków (Dz.U. 2023 poz. 1120) w §32 czyt.: W arkuszu ocen ucznia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim realizującego w danym roku szkolnym program nauczania dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez zespół orzekający działający w publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, w miejscu przeznaczonym na wpisanie informacji o tym orzeczeniu, wpisuje się nazwę poradni, która wydała to orzeczenie.

 

Wobec powyższego rozumiem, że wpisuję tylko nazwę poradni, np. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w ..., tylko u tych uczniów, którzy posiadają orzeczenie o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim. Jednakże jak spojrzę do nowego wzoru arkusza ocen, przygotowane tam jest do wpisania pole Informacja o kształceniu specjalnym - czy wpisujecie także dane poradni tych tych z afazją, Aspergerem? Czy tylko i włącznie to, co jest w ww. §32rozporządzenia?

 

Spokoju!

rzewa25-06-2024 15:10:04   [#06]

tylko lekki

izael25-06-2024 22:03:24   [#07]

po wielokrotnym oglądaniu tego cudu zgadzam się z rzewą

choć jakoś urąga to mojemu zdrowemu rozsądkowi

 

dawdaw26-06-2024 06:45:16   [#08]

 ;-) 

Poranne pozdrowienia!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]