Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wypowiedzenie warunkow pracy
strony: [ 1 ]
Lucyna10-05-2002 12:05:41   [#01]
Pomocy!!! Chciałam być człowiekiem i uprzedziłam nauczycielkę sztuki, że będę miała dla niej w nowym roku szkolnym 10 godzin sztuki zgodnie z jej kwalifikacjami. Pani nauczycielka od 1 maja poszła na zwolnienie lekarskie i pewnie pociągnie je do końca maja. Czy jest jakiś sposob na wręczenie jej wypowiedzenia? Od nowego roku nie mam dla niej nic więcej.
Ewa z Rz10-05-2002 12:55:44   [#02]

Nie ma problemu!

Masz dla niej 10 godz i wystarczy. Piszesz ograniczenie wymiaru czasu pracy a proporcjonalnym zmniejszeniem wynagrodzenia na podstawie 22 art KN i wysyłasz jej listem poleconym. To własciwie tylko formalność, bo w protokole RP masz zapisane, że pani została o tym poinformowana. Wszystko jest w porządku, bo to jeszcze NIE jest wypowiedzenie!
Wypowiedzenie dopiero będzie, gdy pani odmówi przyjęcia ograniczenia zatrudnienia i wtedy wypowiedzenie jest nieuniknione. No i gdy pani się spóźni z odmową to przywilej w postaci odprawy czy stanu nieczynnego (w przypadku nauczycieli zatrudnionych na podstawie mianowania) jest problematyczny, gdyz obowiązek dotrzymania terminu spoczywa na nauczycielu.
Tadek10-05-2002 17:34:35   [#03]
Mam 5 naucz. kwalifikacje n.p. a tylko 3 oddzia¸y.
Czy mogč wszystkim ograniczy zatrudnienie np 15/18 .
Ewa z Rz10-05-2002 19:36:32   [#04]

Prawo tego wprost nie zabrania...

Ale jest to niedobre dla dzieciaków i... KO moze sie do tego przyczepić wia ramowy statut i ramowy plan nauczania - kształcenie zintegrowane w kl 1-3 powinien prowadzic jeden nauczyciel.

Możesz spróbować. jak ci taki arkusz zatwierdza to bedzie ok. Ale watpię, u nas by nie zatwierdzili... (no chyba, że ktoś ma plecy mocne :)))

Marek z Rzeszowa12-05-2002 20:15:45   [#05]

Jest pewnien problem Ewo.
Nauczycielka musi wyrazić zgodę na ograniczenie zatrudnienia:

KN

art. 22
...
2. Zasada ograniczenia zatrudnienia nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania do wymiaru nie niższego niż 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć i proporcjonalnego zmniejszenia wynagrodzenia może być - za zgodą nauczyciela - stosowana również w wypadku, gdy z przyczyn, o których mowa w art. 20 ust. 1, nie ma możliwości zatrudnienia nauczyciela w pełnym wymiarze zajęć oraz nie istnieją warunki do uzupełnienia tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych w innej szkole. W razie braku zgody nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania na ograniczenie wymiaru zatrudnienia i proporcjonalne zmniejszenie wynagrodzenia, stosuje się przepisy art. 20.

I jeśli jest na zwolnieniu, to nic jej nie można zrobić. Chyba, że występuje zwolnienie grupowe.

Marek

Ewa z Rz13-05-2002 06:44:57   [#06]

No tak...

Faktycznie ograniczenie jest wypowiedzeniem zmieniającym i ma taki okres jak każde inne wypowiedzenie - w przypadku n-la mianowanego 3 m-ce.

1. Dla mnie nie jest oczywiste, że to wypowiedzenie zmieniające korzysta z ochrony art 41 KP i uważam, że mozna je przesłać pocztą w czasie L4. No ale jest związane poprzez art 22 KN z wypowiedzeniem pracy... Wobec tego nie wiem, trzeba by grzebać w orzeczeniach albo ryzykować - ja bym zrobiła jak napisałam wyżej.

2. A nawet jeżeli tak jest, to żeby jej nie można było zwolnić w wyniku odmowy przyjęcia ograniczenia to musi na zwolnieniu lekarskim przebywać nieprzerwanie do 31 lipca (okres wypowiedzenia można skrócic do 1 m-ca jak jest powód). Oczywiści jest to najczarniejszy scenariusz w sytuacji, że dyro nie będzie mógł w żaden sposób udowodnić, że n-el został przed L4 powiadomiony o konieczności ograniczenia zatrudnienia.

Może to być dowód w postaci protokołu RP czy nawet zeznania świadków. Ważne by niezbicie z tego wynikało, że przed zwolnieniem chorobowym nauczycielka była świadoma braku dla niej pełnego przydziału godzin.

A swoja drogą dyrek musi bardzo uważać, gdy chce być człowiekiem... Jeszcze zostaje poszukiwanie na gwałt uzupełnienia by w najgorszym razie nie płacic za nic.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]