Forum OSKKO - wątek

TEMAT: matura - szczegóły techniczne
strony: [ 1 ]
Ama05-06-2020 19:23:39   [#01]

Bardzo proszę o podpowiedź, bo już się pogubiłam - na maturze w tym roku "około pół godziny przed egzaminem PZE w obecności jednego zdającego i przewodniczących ZN sprawdza nienaruszalność przesyłki" (cytat niedosłowny), i teraz: czy mają być obecni wszyscy przewodniczący czy np dwóch i zdający? mam 15 komisji i mały gabinet :(

 

MKJ06-06-2020 13:12:34   [#02]

A gdzie coś takiego jest napisane? Bo ja znalazłem tylko to (podrozdział 8.4 instrukcji):

1. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego lub upoważniony przez niego członek tego zespołu w wyznaczonym przez siebie czasie i miejscu(około pół godziny przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego z danego przedmiotu na danym poziomie, zgodnie z komunikatem o harmonogramie)sprawdza, czy materiały egzaminacyjne niezbędne do przeprowadzenia egzaminu nie zostały naruszone.

3. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego lub upoważniony przez niego członek tego zespołu przekazuje każdemu przewodniczącemu zespołu nadzorującego:

a. arkusze egzaminacyjne w odpowiedniej formie i liczbie odpowiadającej liczbie zdających w poszczególnych salach egzaminacyjnych (należy zwrócić szczególną uwagę na przekazanie przewodniczącym zespołów nadzorujących właściwych arkuszy egzaminacyjnych [przedmiot, poziom] we właściwej liczbie, szczególnie w przypadku gdy ze względu na zasady określone w Wytycznych zwiększona została liczba sal, w których jest przeprowadzany egzamin)

4. Przewodniczący zespołu nadzorującego razem z przedstawicielem zdających jeżeli uczeń z danej sali uczestniczył w odbiorze materiałów od przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego przenosi materiały egzaminacyjne do odpowiedniej sali egzaminacyjnej.

 

A to jest zupełnie coś innego...

 

Ama06-06-2020 20:44:07   [#03]

A mi chodzi właśnie o pominięty punkt 2 "Informacji..."

2. W przypadku stwierdzenia, że materiały egzaminacyjne, o których mowa w pkt 8.4.1., nie zostały naruszone, przewodniczący zespołu egzaminacyjnego lub upoważniony przez niego członek tego zespołu otwiera je w obecności przewodniczących zespołów nadzorujących oraz przedstawiciela zdających (jednego z wszystkich sal egzaminacyjnych, w których w danym dniu jest przeprowadzany egzamin maturalny).


post został zmieniony: 06-06-2020 20:44:32
MKJ06-06-2020 22:28:40   [#04]

A faktycznie! Nie wiem, dlaczego to pominąłem... :-(

Wygląda na to, że muszą być wszyscy przewodniczący i jeden zdający.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]