Forum OSKKO - wątek

TEMAT: awans na nauczyciela mianowanego
strony: [ 1 ]
kudlatek04-06-2020 13:18:05   [#01]

Szanowni Państwo,

mam zapytanie w sprawie procedur formalnych nauczyciela kontraktowego ubiegającego się o stopień awansu na nauczyciela mianowanego. Nauczyciel złożył mi dzisiaj sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego  za okres stażu. jednocześnie  opiekun stażu złożył projekt oceny  dorobku zawodowego.

Rozumiem , że zadania dyrektora są następujące:

 - przyjmuje sprawozdanie nauczyciela stażu po zakończonym stażu z datą 

- zapoznaje sie z projektem oceny dorobku zawodowego przygotowanego przez nauczyciela stażu

- zawiadomienie o dokonaniu oceny dorobku zawodowego skierowane do przewodniczącego Rady Rodziców

- wydać w ciagu 21 dni o daty wpłynięcia sprawozdania ocenę dorobku zawodowego

- wydać nauczycielowi zaświadczenie.

Moje pytania są następujace:

1. Czy wraz ze złożeniem sprawozdania nauczyciel ubiegający się o stopien awansu zawodowego na nauczyciela mianoanego składa wniosek? Jeśli tak to może jakiś wzór lub/i podstawa prawna, jakie dane ten wniosek musi zawierać? wniosek o co? (np wszczecie postępowania administracyjnego)

2. Czy opracowujac ocenę dorobku zawodowego zobowiązany jestem do  opracowania Karty Oceny Dorobku zawodowego?

3. Czy nauczyciel skłąda do dyrektora szkoły wniosek o wszczęcie postępowania na stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego? wydaje mi się, ze tego nie musze, bo egzamin na na-la mianowanego odbywa sie w organie prowadzacym. Ten wniosek winien być skłądany do OP.  Mma rację?

4 Czy jestem zobowiązany opracować arkusz analizy formalnej? Wydaje mi sie ze nie, bo egzamina odbywa sie w OP. Mam rację?

5. Czy mam wydać zarządzenie w sprawie powołania komisji kwalifikacyjnej dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego/ Wydaje mi sie że nie, z tego samego powodu co w pkt 4. Jeśli nie , to czy mam podejmowwac jakieś działania?

 6 Czy zawiadamiam o wszczęciu postępowania administracyjnego na  wniosek złożony  przez nauczyciela? Jeśli tak, to rozumiem, ze moje pytanie pierwsze ma pozytwywną odpowiedź? Mam rację?

7. Czy zawiadamiam organ sprawujący nadzór  pedagogiczny( kuratorium)? chyba tez nie?

8. Czy jest coć co jeszce powinienem wiedzieć w sprawie awansu na  stopień zawodowy nauczyciela mianonwanego.

rzewa04-06-2020 13:36:59   [#02]

1. nie ma potrzeby składania żadnego osobnego wniosku: złożenie sprawozdania jest jednocześnie wnioskiem o ocenę

2. nie, nie ma takiego obowiązku - oceny dokonuje dyrektor i ma całkowitą swobodę jeśli chodzi o sposób dokonania tej oceny. Pamiętać musi jednak, że może zajść sytuacja, gdy będzie się musiał z tej oceny tłumaczyć (zwłaszcza, gdy będzie ona negatywna)

3. nie, organem właściwym jest tu OP, ale jeśli n-l taki wniosek złoży to dyrektor ma obowiązek przekazać wszystko do OP

4. nie, to zadanie OP

5. nie, to kompetencja OP

6. nie, to zadanie OP

7. nie, to zadanie OP

8. Twoja rola kończy się na sporządzeniu oceny dorobku zawodowego za okres stażu

MKJ04-06-2020 14:19:33   [#03]

9. I wydaniu zaświadczenia(!)

rzewa04-06-2020 14:50:24   [#04]

o tak!

:-)

kudlatek05-06-2020 07:56:31   [#05]

Dziekuję Państwu za pomoc. Pozdrawiam.

joljol05-06-2020 10:45:18   [#06]

Szanowni Państwo

czy dyrektor ma obowiązek sprawdzić sprawozdanie nauczyciela na mianowanego i poprawiać błędy

czy przyjąć i dać ocenę

ale jak dać pozytywną gdy w sprawozdaniu roi się od błędów formalnych?

ale czy ja mam to weryfikować?


post został zmieniony: 05-06-2020 10:45:43
Jacek05-06-2020 11:27:24   [#07]

a opiekun stażu za co brał pieniądze?

MKJ06-06-2020 13:23:48   [#08]

Jacku, opiekun stażu zakończył pełnienie swojej funkcji z dniem zakończenia stażu i ma 7 dni na złożenie projektu oceny dorobku. Nic mu do sprawozdania.

Nikt w prawie nie przewidział, że nauczyciel skompromituje się błędami w sprawozdaniu, zatem nie jest to podstawa do ustalenia negatywnej oceny dorobku (no chyba, że z tych błędów wyjdzie, że w zasadzie niewiele zrobił). Uświadomiłbym jednak nauczyciela, że jego sprawozdanie będzie czytane przez komisję, a tam wynik nie jest już taki pewny...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]