Forum OSKKO - wątek

TEMAT: szkolenie ZN - Brygada Obrony Terytorialnej
strony: [ 1 ]
edithael29-05-2020 23:00:03   [#01]

Myślałam, że nic mnie już nie zdziwi... 
Co mają wspólnego wojska obrony terytorialnej z egzaminem...? ;)

--------------------------- 

Komunikat w sprawie szkolenia dla członków zespołów nadzorujących przebieg egzaminów zewnętrznych

Szanowni Państwo,
13 Śląska Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczestniczących w pracach zespołów nadzorujących przebieg egzaminów zewnętrznych na webinarium w dniach:

- 4 i 5 czerwca 2020 r. - na temat: Egzaminy w czasie pandemii,
- 9 i 10 czerwca 2020 r. – na temat: Zasady sanitarno-epidemiologiczne funkcjonowania placówek w czasie pandemii.

Połączenia odbywać się będą za pomocą programu ZOOM Meeating o godzinie 11.00 i i 17.00. Zgłoszenia udziału w poszczególnych panelach należy przesłać na adres e-mail: (...)

Do kontaktów roboczych z ramienia Brygady w zakresie ustanowienia połączenia wyznaczony został Pan mjr ... (...)

Jednocześnie informujemy, że 13 Śląska Brygada Obrony Terytorialnej oferuje możliwość pomiaru temperatury z wykorzystaniem urządzeń termowizyjnych w dniu egzaminu.
Marek Pleśniar30-05-2020 00:02:22   [#02]

chyba wpadną w ramach nadzoru

Ala30-05-2020 09:04:43   [#03]

u nas policja pytała czy potrzebujemy pomocy :)

Marek Pleśniar30-05-2020 09:16:58   [#04]

na moim dawnym osiedlu chadzali tacy młodzi ludzie, dobrze odżywieni i mieli w zwyczaju pytać ludzi: "masz jakiś problem?" Więc ja np wolałem nie mieć

Jot30-05-2020 14:39:52   [#05]

Nasz dzielnicowy był i pytał o ilość zdających i zabezpieczenia np monitoring. Wyjaśnił, że jest to związane z fałszywymi alarmami , które miały miejsce tamtego roku. O szczegóły nie pytałam, bo bardzo się śpieszyłam wtedy . A w sumie mogłam się dopytać, co w związku z tym:-)

Marek Pleśniar30-05-2020 16:52:54   [#06]

jest jednak zastosowanie, które wspaniale mogliby wesprzeć ludzie w mundurach - dotarcie, pomoc uczniom niepełnosprawnym

Hani02-06-2020 14:34:26   [#07]

Odkładając na bok politykę, czy kwestie oceny WOT jako formacji czy też samego zdziwienia, co WOT ma wspólnego z egzaminem...

Jako formacja mamy zgłaszać organom prowadzącym gotowość wojska do pomocy przy organizacji egzaminów w tym zakresie, który wynika z przewidywanych trudności, w szczególności odkażania sal, sprawdzania temperatury ciała uczniów, czy innych problemów logistycznych, kierowania przepływem osób...

W 13 Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej poszli jeszcze dalej, bo chcą szkolić nawet nauczycieli z ZN. Domyślam się, że dzielić się będą wiedzą na temat zagadnień kryzysowych.

Po prostu wojsko ma służyć pomocą tam, gdzie ktoś pomocy oczekuje. Nic na siłę. Dziwnie to wygląda, ale są dobre chęci. A dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane... :)

 

Skimir02-06-2020 17:40:05   [#08]

Oj tam dobre chęci. Pomoc pomocą, ale też i dla oni chcą ugrać coś dla siebie:

- kreowanie pozytywnego wizerunku WOT w środowisku;

- zachęcanie młodzieży do wyboru szkół wojskowych (lub klas o takim profilu) lub wstąpienia w przyszłości w szeregi WOT.

Mają okazję to się zaprezentują. Zawsze ktoś ich zobaczy, jak będzie OK to i dobre słowo w eter puści. A, że trochę dziwacznie to wygląda...

AnJa02-06-2020 21:25:16   [#09]

Kreowanie wizerunku to nic złego. Wrecz przeciwnie.

Ale to trudne.

Np. Wojsko Polskie w ramach Studium Wojskowego też kreowało wśród studentów.

Zapamiętałem 2 kreacje:
- na topografii wykłądowca elastycznie (zamiennie) traktował długośc i szerokosć geograficzną,
- na historii wojskowości inny wykładowca ustawiał Spartan w manipuły.
I 1 reakcję wyrwanego do tablicy studenta:
- opis bitwy pod Wiedniem z udziałem huzarów i grenadierów (chyba nawet pancernych) - co zyskało akceptację wyrywającego.

Pierwsze nikogo z nas nie ruszało, niestety - dogmatycy przy drugim nie wytrzymywali. Przy trzecim nie wytrzymali i nie-dogmatycy - bo dalej opis był jeszcze barwniejszy acz chyba haubic przeciwpanernych tam nie uzyto.

Więc nie wiem, czy to szkolenie podobnie nie wyjdzie. Aczkolwiek OT to przecież żołnierze-amatorzy- na codzien takze nauczyciele.

MKJ02-06-2020 22:49:58   [#10]

Czyli nie było tak źle.

W wojskowości, zamiana długości z szerokością geograficzną nie ma większego znaczenia, pod warunkiem że ma się odpowiedni zapas amunicji. A i zasięg rażenia rośnie wówczas istotnie.

Co do historii, to się wypowiadać nie będę, ale wydaje mi się, że obecność Spartan pod Wiedniem, tudzież huzarów pod Termopilami, pozostaje na chwilę obecną bez znaczenia strategicznego.

jurkoz02-06-2020 23:34:57   [#11]

Ja życzyłbym sobie raczej plastyka, który narysuje mi rozmieszczenie stolików w sali, bo sam nie mam zdolności plastycznych, a zależy mi na pozytywnych wrażeniach artystycznych autorów tego pomysłu...

Może być plastyk wojskowy...:)

ergo03-06-2020 11:44:09   [#12]

Ja też wspominam z sentymentem zajęcia w Studium Wojskowym:)

Co do plastyka z WOT, to może się znajdzie, wszak i nauczyciele  służą tam ojczyźnie weekendowo.

AnJa03-06-2020 16:56:33   [#13]

Te stoliki to zdaje sie z 8 lat już są rysowane.

Może więc ktos do wymiany wrzuci taki arkusz w excellu-;-)

z zaznaczonymi komórkami?

mika03-06-2020 17:00:41   [#14]

Widziałam dzisiaj na szkoleniu OKE wzory rysunków, damy radę tylko jak oni ogarną naszą kreatywność.

AnJa03-06-2020 17:08:03   [#15]

Można wydzierankę zrobić.

Albo z magazynów starą tablice kołkową do planu lekcji wyciągnąć i kołkować miejsca stolików.

Można wreszcie , po ustawieniu stolików zatrudnić droniarza i fotę z lotu drona uczynic.

mika03-06-2020 17:39:34   [#16]

Podoba mi się pomysł z kołkową tablicą, pamiętam z początków wątpliwej kariery zawodowej, że niezwykle mnie fascynowały te kolorowe kołeczki, taka magia:)

AnJa03-06-2020 17:43:36   [#17]

Matuzalemy z OKE się wzruszą jak zobaczą.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]