Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pierwszaki -do roboty -śmigiem!!
strony: [ 1 ]
joszka08-07-2004 15:40:13   [#01]
My zawodowcy wiemy,że jeżeli nauka w zawodzie  sprzedawca ma trwac min. 24 miesiące a firma "pragnie " wysłac pracownika na egzamin do OKE ...to musi zatrudnic młodego 1 lipca. I co robi zatrudnia i wysyła do roboty!!! Pewna portugalska firma na naszym terenie działajaca tak to sobie wzięła do serca,że już tydzień ma za darmo pracowników -merchandiserów (to ci,którzy dbają o porzadek na półkach).Tylko oni nie maja WAKACJI a mają po 15 lat !!!!!!!
bogna08-07-2004 16:32:49   [#02]

:-(

mają po 16 lat,

ale chyba jednak mają prawo do wakacji? :-(((

Ot i skutki niespójnego prawa :-(((

Ciekawe - doczekamy się odpowiedzi MENiS na nasze stanowisko

w sprawie młodocianych pracowników?

Grzegorz G08-07-2004 23:04:06   [#03]

wakacje to oni...

już mieli..;-) skończyły się 1 lipca i potem do pracy. Takie jest na razie prawo i czekajmy na te odpowiedzi (j.w.) Niestety, u mnie w szkole teraz są cały czas te egzaminy dla młodzieży i tylko jedno jest przykre - GDZIE CI WSZYSCY, WALCZĄCY O DOBRO DZIECKA I MŁODOCIANEGO PRACOWNIKA SĄ TERAZ???? Przepraszam, że krzyczę, lecz siedzi się cały dzień i jeszcze do piątku, by ich egzaminować, a nie pojawił się żaden pracodawca. A uczniowie mają wiele problemów. I wcale nie jest winien egzamin, Komisja czy system (który my sami tworzymy). Sorki za wątek osobisty, lecz ja też kończyłem zawodówkę, teraz jestem n - cielem (ze wskazaniem na : cielem nie posłem:-))) i to mnie "trochę irytuje". Ale miłych "wakacji"!!!

I dobranoc...
joszka09-07-2004 10:52:50   [#04]

Grzessiu

Pracodawcy czekają na forsę za wyszkolenie.To ciężkie i stresujące.Skończyła się tania siła robocza. Z nowymi może byc gorzej - bo o refundację coraz trudniej. Niektórzy pracodawcy przechytrzyli"" - nie wpłacili 155 zł do OKE za egzamin,OKE o fakcie poinformuje Izby Skarbowe i ... refundacja koło nosa

fredi09-07-2004 15:44:55   [#05]
a niektórzy wzięli forsę na egzaminy od dzieci
Grzegorz G09-07-2004 16:12:51   [#06]

wszystko to...

prawda, lecz i tak większość dzieciaków dostaje tęgie baty od.."życia" na dzień dobry. A pracodawcy faktycznie nie dają kasy do OKE - dawniej sami robili taki egzamin i było tanio. Poza tym uczeń sam dokładał, żeby zdać i Komisję...podjąć w sklepie czy firmie. Teraz ciężkie czasy dla wszystkich, a w dodatku egzamin jest zewnętrzny i nijak dowiedzieć się o wynik - zwłaszcza przez pracodawcę. Choć to dobrze - jak źle uczył i uczeń nie zda - może więcej nie dostanie młodocianego albo do niego nie przyjdą. A wieści rozchodzą się błyskawicznie...

Wakacyjnych wakacji i S Ł O N K A !!!!!!:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]