Forum OSKKO - wątek

TEMAT: duplikat legitymacji szkolnej-opłaty
strony: [ 1 ]
Małgorzata07-07-2004 08:37:32   [#01]
Wyprałam dziecku legitymację, więc żeby zadośćuczynić za poniesione straty, poszłam do szkoły załatwić wydanie nowej...No i tu przeżyłam szok, kiedy dowiedziałam się, że wystawienie duplikatu kosztuje 20 zł ! U was też są takie opłaty??? Na jakiej podstawie są pobierane? Pani w sekretariacie twierdziła, że mają takie rozporządzenie...
JarTul07-07-2004 08:43:59   [#02]
http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=6028&st=17
Małgorzata07-07-2004 08:50:56   [#03]
Dzięki za pomoc! Nie rozumiem jedynie dlaczego w jednej szkole jest to 19 zł, a w sąsiedniej 4 zł.
Grażyna K07-07-2004 09:04:31   [#04]

chyba jednak 4 zł

Przepis , na który się powołujecie został zmieniony. Nowe brzmienie:
" Za wydanie duplikatu świadectwa, dyplomu, zaświadczenia i indeksu oraz za legalizację dokumentu przeznaczonego do obrotu prawnego z zagranicą pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie ustalonej dla legalizacji dokumentu w przepisach o opłacie skarbowej. Za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej lub legitymacji przedszkolnej dla dziecka niepełnosprawnego pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie ustalonej dla poświadczenia własnoręczności podpisu w przepisach o opłacie skarbowej. Opłaty wnosi się na rachunek bankowy wskazany przez dyrektora szkoły lub organ dokonujący odpowiedniej czynności."
Wersja stara, zmieniona w 2002 r.: "
Za wydanie duplikatu świadectwa, dyplomu, zaświadczenia, indeksu lub legitymacji szkolnej oraz za legalizację dokumentu przeznaczonego do obrotu prawnego z zagranicą pobiera się opłatę skarbową w wysokości równej kwocie ustalonej dla legalizacji dokumentu w przepisach o opłacie skarbowej.”;  

19 zł to jest opłata skarbowa za legalizację dokumentu. W obecnej wersji nie dotyczy legitymacji szkolnej. Za ponowne wydanie legitymacji  pobieramy 4 zł.

Pozdrawiam.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]