Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nowa szkoła-problemy
strony: [ 1 ]
Pa Sta05-07-2004 02:43:21   [#01]

Witam

W wielkim skrócie mój problem wygląda następująco: od września ma powstać nowe gimnazjum łączące pięć istniejących do tej pory na terenie gminy (16 oddziałów), budynek jeszcze nie wykończony, dokumentacja w powijakach -no w zasadzie jest statut, resztę trzeba przygotować od samego początku.  Z wieloma  rzeczami  staram się sobie radzić (oj bardzo wiele pomogły mi informacje z forum :-) ), ale problemów przybywa, a czasu jakby coraz mniej, no i moje doświadczenie praktycznie zerowe. Najbardziej naglący problem to przetarg na wyposażenie i prowadzenie stołówki. Może macie jakieś doświadczenia w tym względzie? Jakieś porady, wskazówki (nie śmiem nawet marzyć  o jakimś „wzorze” ) – a nie chciałbym potem mieć problemów z ajentem. W ogóle będę wdzięczny za wszelkie porady. Większość na mojej „zielonej” głowie, a już czasem brakuje mi pomysłów i czasu na spotkania z rodzicami, nauczycielami, organizacją dowozu ( w zasadzie to organ ale.......), kontynuacją awansów, angażami, etatami, wyposażeniem, dokumentacją, podręcznikami, organizacją klas I, , biblioteki, stołówki, kolorami lamperii, oznaczeniem sal, przetargami, ponaglaniem wykonawcy, ... 

A właśnie, jak uważacie lepiej „wymieszać” dzieciaki z różnych miejscowości czy raczej nie? (tylko znów ten dowóz!)

Za wszelkie wskazówki/rady/wsparcie z góry dziękuję, licząc na to, że nie zostawicie mnie samego mimo wakacji ?

Paweł S.
Ewa z Rz05-07-2004 02:48:22   [#02]

Co do przetargu to później nieco ... i ja raczej skromnie (to jedna z nielicznych rzeczy, które "robi" mój OP)

A co do "wymieszania" to na pewmo jest ono lepsze - warto się trochę pogłowić by to jakoś z dowożeniem "pożenić"... Urtwalone podziały stanowią później nie lada problem

Pa Sta05-07-2004 02:54:46   [#03]
Aż tak szybko się nie spodziewałem - zwłaszcza o tej porze :-)
Zacząłem właśnie "żenić" dowóz z podziałem, ale będę musiał jeszcze do tego przekonać rodziców, a muszę przekonać ich do kilku spraw jeśli chcę uniknąć protestów - a są niestety i tacy którzy dla samej draki (rozrywki ?)  szukają "dziury w całym".
Ewa z Rz05-07-2004 03:12:55   [#04]

proponuję

to przekonywanie wyważyć...

Czasem jest lepiej przekonywać i tłumaczyć, a czasem przedstawić jako rzecz nie podlegającą dyskusji... Sztuka polega na tym żeby wiedzieć kiedy które...

Pa Sta05-07-2004 03:20:58   [#05]

Racja. Znaczna część już zdecydowanie nie podlega dyskusji.
Tym bardziej że trafiają się osoby które twierdzą, że książyc jest zrobiony z żółtego sera i już!
no cóż uczę się :-)

AnJa05-07-2004 13:09:34   [#06]
Przetarg - musisz czy chcesz dawać ajentowi stołówkę?

Wyposażenie - cholernie sliska sprawa - sprzęt kuchenny jest mocno klasowo zróznicowany - czyli i cenowo.

Osobistego doswiadczenia nie mam, roilbili znajomi i z przekrętem raczej - wić niczego nie udostepnią.
Nula05-07-2004 15:16:22   [#07]

Ja wprawdzie nie mam stołówki, ale gdyby... sprobowałabym podpisać umowę na dowożenie posiłku, zamiast przygotowanie na miejscu. Można w ten sposób uniknąć częstych kontroli sanepid-u, choćby... a to ważne i uciążliwe...

A dowożenie, staram się jedną miejscowość dać do jednego oddziału, zresztą na życzenie rodziców, a poza... to łatwiej rozwozić po zakończonych zajęciach, jak nie ma świetlicy. Póki co sie sprawdza.

Pozdrawiam

Pa Sta05-07-2004 23:05:26   [#08]

:-)
Wolałbym przetargu nie robić, ale to pomysł OP - mniejsze kosztu sprzętu i wyposarzenia ??
Może faktycznie lepiej zorganizować tylko "wydawalnię" posiłów, i je tylko przywozić?

Co do uczniów to kl 2 i 3 muszą "iść" tak jak były, ale zastanawiam się nad pierwszakami, z jednej strony dowóz (jednak ma być świetlica), z drugiej już istniejące podziały.

Dzięki
Paweł S.

Renatka08-07-2004 10:44:14   [#09]

urządzenia do kuchni

zaglądnij na stronę www.robin.com.pl jak otworzysz -to hasło dotacje PARP, może skorzystasz tam też znajdziesz przepisy prawne do pionu żywieniowego .polecam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]