Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zaproszenie do udziału w ankiecie - prof. Pyżalski i dr Plichta
strony: [ 1 ]
Biuro OSKKO16-03-2020 11:58:31   [#01]

W dalszym ciągu prosimy członków OSKKO o udział w ankiecie naszych wieloletnich przyjaciół ze świata nauki: prof. UAM dr hab. Jacka Pyżalskiego (UAM w Poznaniu) oraz dr hab. Piotra Plichty (Uniwersytet Wrocławski).

________________________________________________________________________________

Relacje rówieśnicze dzieci z innych kręgów etnicznych/kulturowych

Szanowna Pani Dyrektor/ Szanowny Panie Dyrektorze
Rozpoczynamy szeroko zakrojone badania dotyczące relacji rówieśniczych w szkole dzieci z innych kręgów etnicznych/kulturowych lub dzieci polskich rodziców, które wróciły do Polski po długim pobycie w innym kraju lub takie, które urodziły się i długo mieszkały za granicą.

Badania na tym etapie polegać będą na przeprowadzeniu wywiadów z dyrektorami i innymi pracownikami szkoły, np. pedagogami, nt. tego, jak wyglądają relacje rówieśnicze takich dzieci zarówno w pozytywnym kontekście jak i w sytuacjach, gdy przybierają one negatywnych charakter, np. w postaci przemocy, czy cyberprzemocy rówieśniczej. Interesują nas też rozwiązania stosowane w szkołach służące lepszej integracji takich dzieci oraz zapotrzebowanie szkół na wsparcie w tym zakresie. Docelowo wyniki będą służyć do konstrukcji narzędzia do badań ilościowych oraz wypracowania skutecznych rozwiązań wspierających integrację dzieci z tej grupy.
Planowane badania realizowane w ramach międzynarodowej sieci naukowej COST: CA18115 - "Transnational Collaboration on Bullying, Migration and Integration at School Level" (opis akcji:
 https://www.cost.eu/actions/CA18115/#tabs|Name:overview ).

Badania są w pełni anonimowe – w publikacjach nie będą podawane nazwy szkół, a wypowiedzi, gdy będą w nich identyfikujące dane zostaną zanonimizowane.

Nasze badania mają na celu rozpoznanie uwarunkowań silnych i słabych stron (sukcesów i porażek) w radzeniu sobie szkół z problemem zaburzeń relacji, w tym przemocy rówieśniczej, związanych z obecnością w nich uczniów z innych państw/kultur lub dzieci polskich urodzonych/wychowanych za granicą, które wróciły do Polski. Interesuje nas pogłębiony oddolny obraz sytuacji, dlatego pytania mają charakter otwarty, a ważne dla nas są wszystkie wątki przez Państwa opisane.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas. W razie potrzeby służymy wyjaśnieniami
Prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski, UAM w Poznaniu
Dr hab. Piotr Plichta, Uniwersytet Wrocławski
Adres kontaktowy: bullyingmigracja@gmail.com

A tu jest strona na którą należy zajrzeć, aby wziąć udział w badaniu. Zachęcamy.

https://www.interankiety.pl/i/8WjBKk3W?fbclid=IwAR0g8CGyUQb26tak9bBBhpcm1rP0qzNsixKFPHGM9ihPGf-LOp56X6MLAMU


post został zmieniony: 16-03-2020 11:59:03
Marek Pleśniar16-03-2020 22:44:08   [#02]

Bardzo prosimy o wsparcie badania swym udziałem

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]