Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zawieszone zajęcia a godziny ponadwymiarowe
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
malchow01-04-2020 18:47:19   [#101]

Czy można w aktualnym/obowiązującym planie lekcji skrócić godzinę lekcyjną do 30 minut lub nawet 20 aby nie zapłacić za godziny nadliczbowe?

Zwojka01-04-2020 19:09:04   [#102]

u mnie lekcje online tyle trwają, maks 30 minut , ale liczę jako godzinę lekcyjną ... teraz mam zagwozdkę. Chociaż jestem z nauczycielami codziennie w kontakcie, widzę ich aktywność i doszłam do wniosku, że pracują więcej niż przed "koroną".

rzewa01-04-2020 20:34:00   [#103]

aby nie płacić za ponadwymiarowe musi ich nie być -

nie ma teraz żadnego znaczenia ile trwa "lekcja" - istotne jest to ile n-l pracuje, a jeśli zajmuje się swoimi oddziałami w takiej samej liczbie jak przed zawieszeniem zajęć, to oznacza to, że realizuje wszystkie swoje lekcje

Zwojka01-04-2020 20:38:13   [#104]

Dokładnie tak myślę :-) jak Rzewa. Pozdrawiam cieplutko, bo niejednokrotnie wybawiła mnie z różnych opresji ... ;-)

malchow01-04-2020 21:02:12   [#105]

Może doprecyzuję pytanie. Nauczyciele pracują zgodnie z planem. Ale dyrektor chce im skrócić godziny pracy żeby nie zapłacić za ponadwymiarowe i zmieścić się w 18. Stąd te 30 i 20 minutowe godziny zajęć.

hania01-04-2020 21:24:11   [#106]

#102 i #103

albo:

Oświadczenie o gotowości do pracy

 

Niniejszym oświadczam, że jestem gotowa/gotowy do wykonywania pracy na stanowisku nauczyciela w w/w placówce w obowiązującym mnie wymiarze godzin dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych ( pensum) wraz z godzinami ponadwymiarowymi  tj łącznie……… godzin tygodniowo , tym samym wnoszę o dopuszczenie mnie do pracy polegającej na realizacji godzin ponadwymiarowych z wykorzystaniem metod  i technik kształcenia na odległość.

 

bogna401-04-2020 23:58:56   [#107]

Czasem myślę, że zginęłabym marnie bez OSKKO. Przeczytałam wszystko już chyba:-)

Głowię się nad tymi godzinami ponadwymiarowymi. Nauczyciele pracują jak mogą. Jednym udaje się prowadzić lekcję online, ale niewielu. Inni wykorzystują internet i zasoby sieci, jeszcze inni tworzą zmodyfikowane karty pracy, kolejni - używają podręczników itd itd. Uczniowie na rożne sposoby odsyłają wytwory swojej pracy. Nie jestem w stanie z dokładnością określić ile godzin zrealizowała np polonistka. Nie wpisujemy planu lekcji, ale za pomocą dziennika elektronicznego przekazywane są  zadania do wykonania. 

Regulamin gminy mówi, że płaci się za godziny ponadwymiarowe zrealizowane i udokumentowane. Koniec.

Czy dokumentowanie  godzin ponadwymiarowych w postaci stworzonej przez mnie tabeli, w obliczu tej sytuacji, powinno być wystarczające?

 

rzewa02-04-2020 09:12:47   [#108]

tak

Baltazar Gąbka02-04-2020 17:34:58   [#109]

Szanowni Państwo Dyrektorzy, 

zwracam się do Was z prośbą o wyjaśnienie mi pewnej sytuacji. Jestem nauczycielem germanistą, MEN nic mi nie zaproponowało w zdalnym nauczaniu, wszystko od 25.03 robię samodzielnie. Publikuję na platformie padlet, łączę się z dziećmi, sprawdzam, przygotowuję się do zajęć i nagle dostaję informację, że nie będzie płacone za ponadwymiarowe godziny.  Czy to jest zgodne z prawem, skoro pracuje zgodnie z Rozporządzeniem z 20 marca paragraf 7.1. Wcześniej dyrektor nic z nami nauczycielami nie ustalił, żadnego planu, zasad rozliczania.

Proszę o pomoc, bo już brak mi motywacji i chęci.

 

AnJa02-04-2020 17:59:22   [#110]

Sytuacja nadzwyczajna- więc pewnie dyrektor zgodzi się na rozwiązanie stosunku pracy w trakcie roku?

A potem- zdecyduje sąd.

izagim02-04-2020 21:17:02   [#111]

Nauczyciele wychowania fizycznego mają szczególnie utrudnione zadanie, ale jeden się stara jak może, zestaw gimnastyki porannej, zajęcia teoretyczne, natomiast drugi zaginął w czasoprzestrzeni, ponadwymiarowe spadają nie ma wątpliwości, ale w związku z realizacja podstawy programowej co z tym zaginionym? 3,6?

mou21-04-2020 21:40:33   [#112]

Sam mam niemały kłopot z nadgodzinami nauczycieli wychowania fizycznego. Jak wy to rozwiązujęcie?

rzewa21-04-2020 22:23:42   [#113]

do #109 i #110 - myślę, że nie jest konieczne aż tak drastyczne rozwiązanie (zwłaszcza na razie)

na miejscu pytającego pracowałabym nadal, najlepiej jak potrafię a w wakacje zastanowiłabym się czy nie zmienić szkoły

ale, bez względu na decyzję w tym zakresie, po zakończeniu zajęć w tym roku szkolnym wezwałabym dyrektora do wypłaty wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i w razie odmowy oddałabym sprawę do sądu

albo poszła z tym do PIPy - to droga szybsza i anonimowa (PIP nie ujawnia danych pracowników kontrolowanym pracodawcom)


post został zmieniony: 21-04-2020 22:24:01

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]