Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ocena pracy dyrektora
strony: [ 1 ]
Iwona Domżalska09-03-2020 11:14:26   [#01]

Czy osoba pełniąca funkcję dyrektora szkoły, pracująca jednocześnie w innej placówce na stanowisku nauczyciela przystępując do konkursu w macierzystej szkole musi ubiegać się o dokonanie oceny pracy zawodowej przez kuratorium oświaty, czy może otrzymać ocenę dyrektora z placówki gdzie jest nauczycielem.

Jeśli ocena ma być dokonana przez KO, proszę o podanie podstawy prawnej

rzewa09-03-2020 14:11:23   [#02]

do konkursu wystarczy ocena nauczycielska

DYREK09-03-2020 14:18:45   [#03]

Wg mnie, konieczna jest ocena dokonana przez KO (ta osoba jest już dyrektorem w szkole w której przystępuje do konkursu, a dorabia w innej) -> wynika to z poniższego zapisu:

Oceny pracy dyrektora szkoły, nauczyciela, któremu czasowo powierzono pełnienie obowiązków dyrektora szkoły, oraz nauczyciela pełniącego w zastępstwie obowiązki dyrektora szkoły przez okres co najmniej 6 miesięcy dokonuje organ sprawujący nadzór pedagogiczny w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę (....)

zobacz: art. 6a ust. 6 ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. – Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2019r., poz. 2215)

i może się przyda (Warszawa -> zobacz jak jest na stronie Twojego KO):

https://www.kuratorium.waw.pl/pl/poradnik-klienta/dla-organow-prowadzacy/13486,Dokonywanie-oceny-pracy-dyrektora-szkoly.html 

 


post został zmieniony: 09-03-2020 14:23:32
Skimir09-03-2020 15:25:36   [#04]

No tak ale...

W szkole w której jestem dyrektorem wnioskuję o dokonanie oceny mojej pracy, więc do boju ruszają KO i OP (bo tak mówi przepis).

W szkole w której dorabiam, składam wniosek do dyrektora zatem to on robi mi ocenę (nawet nie musi wiedzieć, że gdzieś tam jestem dyrektorem).

W przeciągu 3 miesięcy od złożenia wniosków otrzymuję ocenę z KO i od dyrektora szkoły w której dorabiam. Składając dokumenty do konkursu muszę załączyć kopię oceny. Wybieram tą sporządzoną przez innego dyrektora... Przepisy chyba nie określają, że kandydat na dyrektora musi legitymować się oceną pracy wykonaną przez KO jeżeli wcześniej zajmował takie stanowisko. Ocena ma nie być starsza niż 5 lat. Pewnie na konkursie byłaby chwila konsternacji, ciekawe jakby się zakończyła :-) Bo warunki formalne byłyby spełnione.

DYREK10-03-2020 09:31:06   [#05]

Ciekawe:-)

 

rzewa10-03-2020 13:17:41   [#06]

uważam, że nawet nie ma potrzeby występować do KO o ocenę

ta ocena z tej szkoły, w której kandydat jest n-lem, jest zupełnie wystarczająca i nie można jej kwestionować

Skimir10-03-2020 14:18:34   [#07]

No prawnie nie ma potrzeby. Bo opis wymagań stawianych kandydatom nie precyzuje kto ma tą ocenę wykonać. Ma być.

Występując o dwie oceny zawsze można przedstawić tą ładniejszą :-) Nie mniej jednak, myślę, że podczas sprawdzania przez komisję warunków formalnych byłoby ciekawie.

Macia26-11-2020 12:04:50   [#08]

Czy ktoś z dyrków wnioskował już o ocenę pracy w okresie pandemii? Jeśli tak to jak ona wygląda.

gasja26-11-2020 12:26:50   [#09]

Wniosek wysłałem 12 października. Nadzór za rok obecny i dwa lata wstecz wysłałem skany, również pozostałe arkusze (samochwałki). Zdążyłem pójść na obserwację zajęć w 1-3 później zdalnie omówiłem przebieg zajęć p. wizytator obserwowała zdalnie. Obserwowałem zdalnie z p. wizytator zajęcia prowadzone przez nauczyciela. Zdalnie były omówienie. Czekam co dalej.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]