Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ocena pracy nauczyciela nietypowy przypadek
strony: [ 1 ]
mariolkap25-02-2020 12:04:27   [#01]

Jestem dyrektorem szkoły od 1 września 2018 r., wcześniej pracowałam w tej szkole jako nauczyciel. Poprzedni dyrektor, po zakończeniu kadencji, pozostał na stanowisku nauczyciela i poszedł na długotrwałe zwolnienie lekarskie. We wrześniu 2019 wystąpił o ocenę jego pracy (przebywał w tym czasie na zwolnieniu) i to zwolnienie razem z wszelkimi urlopami trwało do końca sierpnia 2019 r. Po tej dacie nie jest już pracownikiem tej szkoły. Nie byłam w stanie wystawić mu oceny pracy, nie pełniłam nad nim nadzoru pedagogicznego ze względu na jego nieobecność. Nie mogłam go też ocenić za wcześniejszy okres, gdyż pełnił wtedy funkcję dyrektora. W tej chwili sprawa jest w sądzie pracy. Czy postąpiłam słusznie?

mariolkap25-02-2020 12:24:08   [#02]

Podałam złą datę we wrześniu 2018 wystąpił o ocenę. Wszczęłam procedurę, bo nie wiedziałam, jak długo będzie na zwolnieniu. 

rzewa25-02-2020 13:31:36   [#03]

jeśli nie wrócił do pracy na tak długo, by okres czynnej pracy od złożenia wniosku wynosił 3 m-ce, nie miałaś obowiązku go ocenić

Grazzza03-12-2020 20:10:18   [#04]

Moja nauczycielka 4 lata temu miała ocenę dorobku. W ub. roku chciałam dokonać ocenę pracy, ale w listopadzie 2019 poszła na zwolnienie i obecnie jest na macierzyńskim. Planuje wrócić do pracy w marcu, kwietniu i chciałaby otrzymać ocenę pracy (chce startować na stanowisko dyrektora). Czy po tak długiej nieobecności mogę bez problemu zrobić tą ocenę od razu np w przeciągu dwóch, trzech tygodni. Czy są jakieś prawne lub formalne przeciwskazania?

izael03-12-2020 21:06:23   [#05]

formalne nie, ale etyczne...

no ale to już co sytuacja to inna opowieść 

Grazzza03-12-2020 21:49:50   [#06]

No i tak myślałam, ale z drugiej strony może pomyśleć, że jestem psem ogrodnika, bo to konkurs na moje miejsce. Dziękuję Izka

Roman Langhammer04-12-2020 05:17:02   [#07]

Jak wystąpi z wnioskiem o ocenę, to masz 3 miesiące na ocenę. :) Nikt Ci nie może powiedzieć, że masz to zrobić w 2-3 tygodnie. I nikt nie może się przyczepić... przecież musisz poznać jej pracę, poobserwować... Ja bym w takiej sytuacji czekał z oceną maksymalnie długo, bo ocena ma być rzetelna. Naprawdę trzeba mieć z czego ocenić... chyba, że przez te dwa tygodnie ocenisz ją tylko "dobrze", bo nie byłaś w stanie zebrać więcej materiału. :) Ale na konkurs trzeba mieć chyba bardzo dobrą, jeśli mnie pamięć nie myli?

AnJa04-12-2020 08:45:12   [#08]

Między ocenądorobku sprzed 4 lat a XI.2019 jednak trochę czasu było i jakiś materiał do oceny dyrektor ma

Materiał- nie znaczy papiery.

Co do terminów - no, cóz...

Ja tam jestem za otwieraniem drzwi dla młodych i ambitnych. A nawet tylko młodych.

Grazzza04-12-2020 17:10:54   [#09]

Dziękuję, jak zwykle krótko i na temat (obaj). Mam jeszcze trochę czasu, więc jak Scarlet jutro (w nowym roku) o tym pomyślę. 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]