Forum OSKKO - wątek

TEMAT: fizjoterapeuta w szkole
strony: [ 1 ]
GagaG20-12-2019 09:25:11   [#01]

Jak zatrudnić fizjoterapeutę (rodzaj umowy) do prowadzenia zajęć rewalidacji indywidualnej w szkole? Czy fizjoterapeuta musi mieć wykształcenie pedagogiczne? Wymiar zatrudnienia tylko 2h.

Leszek20-12-2019 11:13:53   [#02]

Fizjoterapeuta – samodzielny zawód medyczny nie pedagogiczny

umowa o pracę

pozdrawiam

Jersz16-01-2020 09:56:56   [#03]

Tylko, że fizjoterapeucie nie można powierzyć prowadzenia zajęć rewalidacyjnych. Te może prowadzić wyłącznie pracownik pedagogiczny (nauczyciel).

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ 1
z dnia 1 sierpnia 2017 r.
w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli
§  23. 
1.  Kwalifikacje do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych, uwzględniających indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne uczniów niepełnosprawnych, w przedszkolach, szkołach i placówkach, o których mowa w § 3 i § 4, posiada osoba, która ma kwalifikacje określone w § 15 ust. 3.
  15.
3.  Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela wychowawcy w szkołach i placówkach, o których mowa w ust. 2, posiada również osoba, która:
1) ukończyła studia lub zakład kształcenia nauczycieli, w zakresie odpowiednim do niepełnosprawności uczniów, na poziomie wymaganym do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym typie szkoły lub rodzaju placówki, o których mowa w § 3-6, lub
2) posiada wykształcenie na poziomie wymaganym do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym typie szkoły lub rodzaju placówki oraz przygotowanie pedagogiczne, a ponadto ukończyła studia podyplomowe, zakład kształcenia nauczycieli lub kurs kwalifikacyjny, w zakresie odpowiednim do niepełnosprawności uczniów.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]