Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Co sądzicie o OSE
strony: [ 1 ]
DICK18-11-2019 11:05:14   [#01]

Ostatnio widzę iż zachęca się szkoły do przystąpienia do OSE ( Ogólnopolska sieć Edukacyjna ). U nas jest już zapewniony internet o przepustowości powyżej 100/100. Czy są z tego przystąpienia korzyści i jakie. Proszę tych co znają temat o podzielenie się wiedzą , z góry dziękuję.

olaszyma18-11-2019 11:08:09   [#02]

Ile płacicie za ten internet? Ten z OSE jest za free.

robson18-11-2019 12:57:05   [#03]

Od kilku dni mam awarię i nie mam internetu. Wcześniej był sprawny i wszystko chodziło ok

malmar1518-11-2019 13:13:59   [#04]

nie pytajcie :-(

mieli skończyć w czerwcu, mamy listopad

wynajmują podfirmy, zgody na przejście przez cudze działki nie są pozałatwiane

zaczynam mieć dosyć

 

olaszyma18-11-2019 14:04:20   [#05]

Powinnam napisać "będzie" a nie jest, bo rzeczywiście chyba się przegrzali. My mamy wstawione urządzenia ale podciągnięcie sieci z zewnątrz to jeszcze potrwa, bo przetargi, budowa infrastruktury itp. Dobrze że nie wypowiedziałam umowy z dotychczasowym dostawcą.

Skimir18-11-2019 18:02:02   [#06]

U mnie robili wielki raban z ankietami, informacją o infrastrukturze itp. Ponaglali, pospieszali... 
Umowę zawarłem, przywieźli sprzęt, po czym dowiedziałem się, że planowane podłączenie za rok :-)

Jot18-11-2019 19:49:51   [#07]

A u nas internet z OSE sobie już hula:-) i to całkiem przyzwoicie.  Co prawda, trzeba było też poczekać. Miał już działać  chyba w lutym, a jest od września. Do tej pory było baaaardzo kiepsko, więc 90- 100 to dla nas "fuul wypas"

olaszyma19-11-2019 07:20:40   [#08]

To chyba zależy od regionu. Mówili mi monterzy we wrześniu że np. w pow cieszyńskim już hula. U nas tak sobie czyli wcale.

 

Zwojka19-11-2019 11:10:51   [#09]

U nas hula. Wniosek złożony w tamtym roku. Polecamy :-)

JurekW30-12-2019 19:22:21   [#10]

Też mamy już po długim oczekiwaniu. Prędkość super ale z blokowanie stron w ramach usługi bezpieczeństwa to problem. Chyba, że tylko u nas coś nie do końca działa. 

Roman Langhammer31-12-2019 07:29:59   [#11]

@olaszym - ja jestem w powiecie cieszyńskim... nie hula. Ze 2 miesiące temu na prośbę NASKu podpisywałem aneks do umowy, że uruchomienie jest przesunięte o 6 miesięcy z powodu zmiany operatora...;) Chyba, że są miejsca w powiecie, że był inny operator.

Daniel120831-12-2019 13:29:17   [#12]

W Warszawie jest różnie, różne też opinie. Często się zacina i nie zawsze jest. U nas działa tak średnio. Najlepszy jest jednak cyrk z montowaniem tablicy informacyjnej ........ to jest sprawa kluczowa. Wymienione są wszystkie biorące udział ministerstwa, a nie ma żadnej informacji o tym kto finansuje cały projekt czyli Unii Europejskiej ....

178801-08-2022 18:15:17   [#13]

Pozwoliłem sobie odkopać. Jak sprawdza się u Was OSE?

Mam kilka wniosków. Pomijając cyrki z montażem przez kilku podwykonawców... W mojej gminie przed szumnym wprowadzeniem pomysłu wszyscy mieliśmy internet o prędkości 100 MB lub więcej. Po instalacji OSE niektórzy próbowali się przełączyć. I obecnie wrócili do dotychczasowego rozwiązania. Internet był znacznie ograniczony, trzeba instalować certyfikaty na każdym urządzeniu i oczywiści przy zmianie sprzętu robić to ponownie. Prędkość załamywała się, gdy zaczynało korzystać więcej komputerów. 

U mnie obecnie płacę za internet w prędkości ponad 100/100 raptem 123 zł. Poza tym telefon 50 zł. Jeśli przejdę na OSE to teoretycznie koszty ponoszone przez szkołę zostaną pomniejszone o 123 zł. I powiększone - przewiduję, że operator zwiększy sobie opłatę za telefon i np. utrzymanie łącza. Czy wobec tego warto? Skoro dotychczasowy dostawca się sprawdza...

Myślę na razie o podłączeniu sal inf. pod OSE i pozostawieniu reszty na starych zasadach. 

PS. Przypuszczam, że za kilka lat skończy się OSE za darmo. I wtedy staniemy wszyscy przed koniecznością rezygnacji z jednego operatora. Ciekawe, jakie (i czy) będą naciski, by pozostał nim NASK i OSE.

 

Jacek01-08-2022 19:39:31   [#14]

Wcale się nie sprawdza i rezygnujemy. Deklarowane przez OSE 100 MB u nas jest mitem.

Tnie, do niektórych usług trudno się zalogować, blokuje strony, które nie powinny być blokowane i trzeba pisać by łaskawie zdjęli blokady.

dorotagm02-08-2022 21:56:46   [#15]

Mała wiejska szkoła, doprowadzili światłowód tylko do szkoły i hula, na moje oko lepiej od poprzedniego radiowego. Czasem są problemy: blokowanie stron - coraz rzadziej, konieczność resetowania sieci. 

Ale i tak u mnie nie ma nic lepszego. :)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]