Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Finansowanie szkoleń dla nauczycieli
strony: [ 1 ]
bratek24-10-2019 07:39:34   [#01]

Mam pytanie o interpretację w sprawie finansowania szkoleń na podstawie nowelizacji KN z 2019 r. Dokładnie chodzi o interpretację dot. "innych podmiotów"

W rodzdziale 7a czytamy: 

"3a. Ze środków na dofinansowanie doskonalenia zawodowego nauczycieli, o których mowa w ust. 1, dofinansowuje się:

1) koszty udziału nauczycieli w seminariach, konferencjach, wykładach, warsztatach, szkoleniach, studiach podyplomowych oraz innych formach doskonalenia zawodowego nauczycieli prowadzonych odpowiednio przez placówki doskonalenia nauczycieli, szkoły wyższe oraz inne podmioty, których zadania statutowe obejmują doskonalenie zawodowe nauczycieli;"
Moje pytanie dotyczy tego czy jako ów "inny podmiot" uznać można: ogólnopolską organizację szkolącą w określonej metodzie pracy z uczniami, która w zapisach statutu ma: 

"Prowadzenie działalności:

- szkoleniowej i oświatowej także we współpracy z innymi podmiotami

oraz

- merytoryczną i doradczą opiekę nad terapeutami, nauczycielami, rodzicami i innymi osobami"

Pytanie: czy szkolenia prowadzane przez tę organizację mogą być finansowane przez szkoły? Jeśli nie mogą, to dlaczego? A jeśli nie mogą, to co organizacja zrobić powinna, by mogły? 

Jak niektórzy z Was się domyślają sprawa dotyczy mojego stowarzyszenia. Mam własną interpretację ale chcę się upewnić u mądrzejszych:) 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!

 

AnJa24-10-2019 09:35:05   [#02]

Parokrotnie mi się zmieniało w tej kwestii- ale w ostatnich 2 tygodniach się ustabilizowało i tego się będę trzymał: tak, mogą.

bratek24-10-2019 09:55:10   [#03]

AnJa- DZIĘKI:) Radość! :) 

Ktoś uważa inaczej?

Marek Pleśniar24-10-2019 10:42:35   [#04]

mogą,

i może, na wszelki wypadek dla jakiegoś urzędniczego oka, dościślijcie kiedyś w statucie to o "szkoleniowej", że to (m.in) dla nauczycieli?

bratek24-10-2019 10:53:48   [#05]

Dzięki! :) 

SUPER:) 

 

Grazzza24-10-2019 14:54:32   [#06]

Macie może gotowy wniosek do op o dofinansowanie szkoleń na nowy rok według nowego rozporządzenia. Obudziłam się dzisiaj, że jest to do 31 października, a niestety od poniedziałku mam dość długie wolne i potrzebuję na szybko oddać to jutro do op. Będę dozgonnie wdzięczna za pomoc

GAŁKA30-10-2019 18:20:15   [#07]

w WYMIANIE PLIKÓW w DRUKACH, zamieściłam przykładowe WNIOSKI, które mam ze szkolenia :)

Roman Langhammer30-10-2019 20:31:18   [#08]

A którz to tak rozdmuchane wnioski wymyślił? Kogoś poniosła wyobraźnia... i to konkretnie... szkolenie musiało być bardzo drogie. :)

matyldaa30-10-2019 22:28:43   [#09]

Wniosek do OP ma zawierać konkretne szkolenia/podyplomówki itd.  wraz z nazwiskami nauczycieli?

an31-10-2019 08:41:13   [#10]

O matko!

U mnie wniosek krótki

Na podstawie § 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 sierpnia 2019 r. w sprawie dofinansowania doskonalenia zawodowego nauczycieli, szczegółowych celów szkolenia branżowego oraz trybu i warunków kierowania nauczycieli na szkolenia branżowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1653) składam wniosek o dofinansowanie form doskonalenia nauczycieli zatrudnionych w  Powiatowym Zespole Szkół Nr 3 w Kościerzynie w roku 2020.

 

Lp.

Forma doskonalenia

Planowany Termin realizacji

Liczba uczestników

Planowany koszt

(w tym materiały szkoleniowe, opłata za kształcenie, koszty przejazdów)

1

Studia podyplomowe

Styczeń - grudzień

??

 

2

Szkolenie członków Rady Pedagogicznej

Marzec

Listopad

Wszyscy nauczyciele

 

3

Kursy doskonalące, szkolenia, seminaria, konferencje, warsztaty metodyczne i przedmiotowe

Cały rok

Wg potrzeb

 

4

Szkolenia branżowe nauczycieli

Cały rok

??

 

A czy dobrze - to nie wiem

woym12331-10-2019 08:56:50   [#11]

Podnoszę pytanie matyldaa [#09]

Też obudziłem się w poniedziałek. Zacząłem zbierać wnioski od nauczycieli (nie takie rozbudowane) szkolenie-cena, ale to w większości szkolenia, konferencje,  kursy on-line. Nie mam jeszcze wszystkiego, ale wypisywać ponad 50 kursów? To chyba nie jest normalne, a mam średnią wiejską szkołę podstawową i przedszkole :) Co musi być w dużych.

A te wstępne kosztorysy? CHORE

 

Pozdrawiam :) nie dajmy się zwariować

 

Propozycja an mi się podoba. :)


post został zmieniony: 31-10-2019 08:59:04
Renatka31-10-2019 09:32:35   [#12]

Kiedy zmieniono na 31.10 .bo mi chyba umknęło. A nie listopad.

Dante31-10-2019 09:58:23   [#13]

Warszawa, dnia 30 sierpnia 2019 r.
Poz. 1653
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ1)
z dnia 23 sierpnia 2019 r.
w sprawie dofinansowania doskonalenia zawodowego nauczycieli, szczegółowych celów szkolenia branżowego
oraz trybu i warunków kierowania nauczycieli na szkolenia branżowe.

 

§ 4. Dyrektorzy szkół do dnia 31 października danego roku składają do organu prowadzącego wnioski o dofinansowanie
doskonalenia zawodowego nauczycieli w następnym roku kalendarzowym, uwzględniające potrzeby, o których
mowa w § 3 ust. 1 i 2.

matyldaa09-07-2020 17:53:42   [#14]

Chciałam sfinansować wfistom kurs z pierwszej pomocy przedmedycznej. Mogę to zrobić ze środków przeznaczonych na szkolenia? 

izael10-07-2020 19:53:27   [#15]

możesz, ale chyba lepiej z bhp

to jednak jest szkolenie obligo w rozporządzeniu o bhp

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]