Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Oświata nie może być obojętna. MSK na kongresie OSKKO
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar23-09-2019 23:10:15   [#01]

„Zbieramy się i buntujemy nie dla bajkowej przyszłości, w której klimat naprawiliśmy klimat, ale dlatego, że słuszne jest robienie tego, co możemy.
Aby spowolnić zmianę. Aby zmniejszyć krzywdę. Aby uratować to co możemy. By odzyskać zdrowie psychiczne i miłość.
Prawda jest taka, że się boimy i jesteśmy na tyle odważni, by to powiedzieć. Prawda jest taka, że rozpaczamy i jesteśmy na tyle dumni, żeby to powiedzieć. Prawda jest taka, że jesteśmy głęboko poranieni i jesteśmy wystarczająco otwarci, aby to powiedzieć. Jesteśmy wściekli i jesteśmy wystarczająco spokojni, aby to powiedzieć i zaprosić innych do przyłączenia się”.
Prof. Jem Bendell otwierając międzynarodowy protest prowadząc Extinction Rebellion w Londynie na Oxford Circus 15 kwietnia 2019

=====

Oglądam to wystąpienie Grety: https://www.theguardian.com/environment/video/2019/sep/23/greta-thunberg-to-world-leaders-how-dare-you-you-have-stolen-my-dreams-and-my-childhood-video?CMP=fb_gu&utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR3BylYrHoFLZgBGMUbLoT394nN2pWjGrRCcKSUcL9J22__BB1jJ_wqOpbU#Echobox=1569255517

i boję się o to dziecko, że niszczy sobie dzieciństwo tą nadmierną działalnością. Naraża się na skutki przedwczesnej sławy.

A co na to my? Dorośli?

Na Kongresie Zarządzania Oświatą w Zakopanem zapowiadamy stanowisko OSKKO ws. powinności oświaty wobec problemu wątpliwej przyszłości młodych pokoleń, ekologii, klimatu.

Zapowiedzieli przybycie: naukowcy z PAN, obecni na szczycie COP w Katowicach, młodzi liderzy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, ktoś związany z Extinction Rebellion, i.. my

Pora by dzieci wróciły do szkoły a dorośli wreszcie zaczęli myśleć.

Kongres www.oskko.edu.pl/kongres/ wtorek 1. października:

STANOWISKO KONGRESU: W TROSCE O PRZYSZŁOŚĆ ŚWIATA.
Dyskusję podejmą przedstawiciele Polskiej Akademii Nauk, Młodzieżowego Strajku Klimatycznego i OSKKO. Spotkanie ma na celu wskazanie zadań edukacji ws. przygotowania społeczeństwa do zmian ekologicznych, które zdeterminują życie ludzi na Ziemi. Poznamy naukowe dowody zmian na planecie Ziemia. Po sympozjum „Safeguarding Our Planete, Advancing Our Society”, na szczycie COP24 w Katowicach naukowcy przygotowali cykl wykładów. Na spotkaniu przedstawimy dwa wykłady przedstawicieli PAN. Wystąpią ponadto liderzy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

 

nie, to nie jest akcja naboru:-)

Mamy 950 uczestników i tylko rezygnacje z udziału zwalniają jakieś miejsca


post został zmieniony: 23-09-2019 23:10:40

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]