Forum OSKKO - wątek

TEMAT: statut zespołu szkół
strony: [ 1 ]
Monika07-05-2002 12:27:51   [#01]
Jak przygotować ramowy statut powstającego zespołu szkół, co w nim uwzględnić, jaki przyjąć kryteria.
Ewa z Rz07-05-2002 14:00:04   [#02]

Niestety nie ma

Nie ma czegoś takiego jak RAMOWY STATUT ZESPOŁU SZKÓŁ.

Statut zespołu w myśl art 62 OSO powinien zawierać to co nakazuje statut ramowy dla każdej ze szkól wchodzących w skład zespołu. Jeżeli to ma byc zespół sp i gim, to musi uwzględniac to co zawiera ramowy statut sp i to co jest w ramowym statucie gim. W dużym zakresie te dwa teksty się pokrywają wobec tego należy jedynie dopisać jedne i drugie różnice, z zastrzeżeniem której se szkól zespołu dotyczą. Mogą też byc regulowane odmiennie i wtedy są nadrzędne w stosunku do statutów szkół wchodzących w skład zespołu. Trzeba również zdecydować, czy zachowujemy odrębność organów szkół, takich jak RP, RS, SU czy RR. Są tu możliwe 3 rozwiązania:
1. Dane organy np. RP dla każdej szkoły są odrębne, i mają kompetencje wynikające z OSO w stosunku do swoich szkół. Są autonomiczne i nie ma żadnej struktury nadrzędnej.
2. Są odrębne RP dlakażdej szkoły, ale istnieje RP zespołu, której poszczególne RP są częściami. Przewodniczącymi tych części mogą być wicedyrektorzy zgodnie z podziaŁłem kompetencji. Uchwały RP zespołu obowiązują wszystkie szkoły zespołu. Statut okresla kiedy jest potrzeba uchwały RP zespołu, a kiedy nie.
3. Jest jedna RP dla całego zespołu, tylko statut określa sytuacje, kiedy do ważności uchwały wystarcza tylko część członków oraz dokładnie jaka (kto) to część.
W podobny sposób mozna rozwiązać sprawę SU czy Rady Szkoły, a także moga rodzice zdecydować podobnie o formie RR.

Jakbyś bliżej sprecyzowała swoje wątpliwości to można się nad nimi zastanowić. Trudno podesłać jakiegoś gotowca, bo zbyt wiele czynników uniemożliwia ujednolicenie takich statutów jak statuty zespołów szkół.
Alfred11-05-2002 12:09:39   [#03]
Właśnie opracowałem statut zespołu szkół. Wysyłam Ci go na priva.
Marek Pleśniar11-05-2002 13:09:51   [#04]

zakasował wszystkich:-)

hm

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]