Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zwiększone pensum a uzupełnianie etatu w innej szkole/szkołach
strony: [ 1 ]
Danusia19-01-2019 08:47:34   [#01]

Bardzo proszę o radę.

1.Nauczyciel w szkole macierzystej ma 12 h. Czy jest możliwość uzupełnienia etatu w dwóch szkołach (4h+4h). Miałby wówczas 20h. Wiem, że nie może mieć godzin ponadwymiarowych (musi być druga umowa). Jednak zastanawiałam się nad możliwością zwiększenia etatu (na podstawie art. 42 ust. 2a KN). Czy jest to możliwe, jeśli w arkuszu organizacji będzie miał zaplanowane tylko 12h?

2.Jeśli taka możliwość istnieje,to jak przekonać nauczyciela do tej propozycji (Czy finansowo będzie to dla niego korzystne? Plusy: zwiększone wynagrodzenie, procentowe dodatki, jedna umowa, jeden pracodawca i... nie wiem, co jeszcze; minusy: świadczenia socjalne z jednego zakładu pracy i... nie wiem, co jeszcze. Korzyści i straty dla organu prowadzącego?)

Będę wdzięczna za wskazówki. Pozdrawiam.  

Danusia19-01-2019 19:39:08   [#02]

Czy Koleżanki i Koledzy mogliby mi pomóc?

rzepek20-01-2019 13:13:43   [#03]

Nie jestem pewna, ale art 42 ust 4a KN mówi, ze zwiększone pensum może być realizowane w wymiarze 19-27 godz czyli dotyczy nauczycieli z pełnym etatem 18 godz chcącym zwiekszyc swój etat. A  ten cały etat chyba nie musi mieć w swojej szkole,  może łącznie w kilku. 


post został zmieniony: 20-01-2019 13:22:07
Danusia20-01-2019 14:22:42   [#04]

Dziękuję za odpowiedź : )

Będę musiała jeszcze "poszperać".

MalMiz21-01-2019 11:30:41   [#05]

kiedyś też interesowałam się tym tematem, kierowanie do uzupełnienia to uprawnienie organu prowadzącego ( organ musiałby się dogadać tu z dyrektorami szkól, które miałby w tym uczestniczyć) zwiększenie wymiaru godzin to tylko na wniosek nauczyciela i za zgodą dyrektora. ale problem leży gdzie indziej bo tak zwiększonego wymiaru uzupełnianego w 2-ch lub 3-ch szkołach (jeśli nie tworzą one zespołu) nie dało się wpisać do systemu SIO - pojawiał się taki błąd "Opis błędu:
Nauczyciel z obowiązkiem 'oddelegowanie do pracy w innej szkole lub szkołach w celu uzupełnienia tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć na podstawie art. 22 ust. 1 KN”', nie może w aktualnej szkole mieć przydzielonych godzin ponadwymiarowych ani zwiększonego wymiaru zatrudnienia."

Danusia21-01-2019 12:23:19   [#06]

SIO nie przewiduje takich przypadków...hmmm.

Ale z drugiej strony musi być ku temu jakaś podstawa prawna. To,że nauczyciel nie może mieć godzin ponadwymiarowych, to wiadomo, ale ciekawi mnie, skąd (na jakiej podstawie prawnej) SIO "bierze" zapis o zwiększonym wymiarze zatrudnienia?...

MalMiz21-01-2019 13:23:31   [#07]

pewności nie mam ale wnioskuję tak: obowiązek sprawozdawczy dotyczy poszczególnych szkół (co do etatów nauczycieli - organ prowadzący nie  wprowadza tych danych a jedynie scala te dostarczone przez placówkę)  , o zwiększonym wymiarze decyduje dyrektor szkoły  w tym sensie, że wyraża zgodę na to  więc ten dyrektor mając dla tego nauczyciela tylko 12 godzin na jakiej podstawie ma dać mu zgodę na zwiększone pensum? bo o uzupełnianiu etatu ( skierowaniu na uzupełnienie) decyduje organ prowadzący.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji napisz do mnie na maila to się podzielę szczegółami tej sytuacji jaką kiedyś miałam.

Danusia21-01-2019 18:59:26   [#08]

MalMiz. Napisałam na priva. Pozdrawiam.

rzewa23-01-2019 09:37:29   [#09]

OP informuje dyrektora, że ma dla n-la uzupełnienie w wymiarze 8 godzin z podaniem miejsca uzupełniania - ten wpisuje to w arkusz informuje n-la, że może otrzymać 20 godzin, o ile złoży wniosek o podwyższenie pensum na podstawie art 42 ust 2a KN na 20 godz/tyg z jednoczesnym proporcjonalnym zwiększeniem wynagrodzenia

takiemu n-lowi płacimy wynagrodzenie zasadnicze wynoszące 20/18 wynagrodzenia zasadniczego n-la o tym samym wykształceniu i stopniu awansu

jak n-l złoży wniosek, to dyrektor wyraża zgodę na ten wniosek i zwiększa pensum n-la jednocześnie informując OP o konieczności uzupełnienia w wysokości 8 godzin - OP wydaje skierowanie na uzupełnienie

nauczyciel pracuje z pensum 20 i uzupełnia 8 w innej szkole lub szkołach - SIO jak najbardziej przyjmuje taki przydział (a w każdym razie przyjmowało jak ostatnio sprawdzałam, tylko ostrzegając)

jest to finansowo korzystne dla n-la, gdyż pracując w ten sposób otrzyma nieco większe wynagrodzenie niż gdyby pracował na 2 lub3 umowach, a ponadto nie on martwi się o zgranie planów lekcji - to w takim wypadku jest obowiązkiem dyrektorów szkół, w których będzie świadczył pracę

Danusia23-01-2019 22:36:38   [#10]

Bardzo dziękuję.

Dante08-03-2021 13:39:29   [#11]

Czy w związku z dopełnianiem etatu przez nauczyciela z innej szkoły w mojej szkole :

1. Kieruję n-la na badania lekarskie ?

2. Zakładam teczkę akt osobowych ?

3. Dokonuję przeszkolenia  BHP ?

4. Przydzielam zakres obowiązków na stanowisku ?

5. Przydzielam dodatek motywacyjny ?

6. Ujmuję w Arkuszu org. szkoły -TAK

7. Zgłaszam n-la w SIO ?

8. Uwzględniam nauczyciela  w ZFŚS ?

9. Itp.

malmar1508-03-2021 18:17:32   [#12]

to nie jest Twój nauczyciel,bo nie sporządzasz z nim umowy

6) ujmujesz w arkuszu, bo musisz wykazać uzupełnienie, ale zerujesz koszty po swojej stronie

7) wpisujesz do SIO zgodnie z arkuszem

przy dopełnieniu wszystkie koszty (w tym zfśs, np. urlopowe) ponosi szkoła macierzysta

rzewa10-03-2021 07:37:44   [#13]

to kto ponosi koszty decyduje OP -> zdecydowanie częściej stosuje się rozwiązanie, gdy koszty są po stronie szkoły, w której n-l uzupełnia, czyli:

1. nie kierujesz - n-l ma badania lekarskie wykonane w szkole zatrudniającej go

2. nie zakładasz - to nie jest Twój pracownik

3. nie dokonujesz, ale jeśli u Ciebie coś jest zdecydowanie inaczej, to warto go poinstruować

4. nie - on ma ten przydział w skierowaniu na uzupełnianie

5. nie - ale możesz wnioskować do dyrektora szkoły go zatrudniającej o przyznanie/zwiększenie tego dodatku; podobnie z nagrodą

6. nie ujmujesz w arkuszu majowym - dopiero po skierowaniu przez OP wpisujesz w arkusz aneksem, co do kosztów to pisałam wyżej -> jeśli są po Twojej stronie, to dyrektor szkoły zatrudniającej obciąża Twoja szkołę odpowiednia częścią wynagrodzenia Tego n-la

7. wpisujesz do SIO niezwłocznie po otrzymaniu skierowania na uzupelnianie

8. nie - to nie jest Twój pracownik

9. w razie potrzeby przydzielasz mu zastępstwa doraźne, ale z końcem m-ca musisz o tym poinformować dyrektora szkoły zatrudniającej -> zostanie odpowiednio zwiększona nota obciażeniowa

malmar1510-03-2021 09:44:52   [#14]

o, i profesjonalnie ;-)

u nas nie obciążamy kosztami, gdyż często "wymieniamy" się specjalistami

i taką też decyzję podjął OP

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]