Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Awans
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ]
Dorota K10-10-2018 18:03:34   [#151]

Witam!

Nie ukrywam, że gubię się odrobinę w niuansach związanych z kontynuacją stażu na kolejny stopień awansu zawodowego.

Mój przypadek:

Nauczycielka odbywała staż na stopień nauczyciela dyplomowanego przez dwa lata w jednej placówce (do 31.08.2018).

Złożyła sprawozdanie z planu rozwoju i otrzymała pozytywną ocenę dorobku zawodowego.

Od 1.09.2018 rozpoczęła pracę w innej placówce i dyrektor poprosił, aby zmodyfikowała swój plan rozwoju do potrzeb szkoły, w której obecnie pracuje.

No i tu zaczyna się problem:

dyrektor - po konsultacji z KO - stwierdził, że jeżeli PRZ (na jego prośbę) jest modyfikowany, to powinien uwzględniać nowe wymagania.

Co w związku z finalizowaniem stażu i sprawozdaniem z planu rozwoju?

Co w związku z postępowaniem kwalifikacyjnym po zakończonym stażu i co najmniej dobrą oceną pracy?

Pomóżcie!!!

rzewa10-10-2018 21:32:42   [#152]

Nie modyfikuje planu a składa nowy PRZ, gdyż 1.09.2018 rozpoczęła nowy staż - art 9f ust 2 KN

dyrektor skraca jej staż do 9 m-cy, gdyż przedstawiła ocenę dorobku zawodowego za 2 lata stażu -> czyli ten nowy PRZ powinien obejmować tylko 9 m-cy tzn. przewidywać tylko to czego nie udało się zrealizować przez poprzednie 2 lata

na zakończenie tego stażu (9-ciomiesięcznego) dyrektor dokona oceny pracy (po nowemu) z uwzględnieniem tego co zawiera przedstawiona ocena dorobku zawodowego - art 129 u.f.z.o.

Leszek11-10-2018 13:27:23   [#153]

MEN ostatecznie rozwiewa niektóre wątpliwości w sprawie staży kończonych po 1.09.2018

https://men.gov.pl/finansowanie-edukacji/pragmatyka-zawodowa-nauczycieli/wdrazanie-znowelizowanych-przepisow-ustawy-karta-nauczyciela-w-zakresie-awansu-zawodowego.html

 

pozdrawiam

alis18-10-2018 20:48:59   [#154]

Rzewo, wytłumacz mi dlaczego taka jest  podstawą prawna: art. 9c ust 6 KN w związku z art. 127 u.f.z.o. do wystawienia oceny dorobku zawodowego nauczyciela kontraktowego, który zmienia miejsce pracy z dniem 1.09.2018r?

 

ust 6 art. 9c KN został uchylony a art. 127 u.o.f.z.o. mówi o zakończonym stażu, mój nauczyciel zmienił miejsce pracy i kontynuuje staż w innej szkole.

rzewa18-10-2018 22:52:44   [#155]

nie kontynuuje a rozpoczął nowy staż, który można skrócić zgodnie z art 9f ust 2 KN -> przeczytaj dokładnie ten przepis

Robcio19-10-2018 13:40:28   [#156]

#155 Kontynuuje staż z zaliczeniem poprzednich w innych szkołach i nic mu dyrektor nie skraca bo nie ma do tego podstaw prawnych-miałem taki przypadek w czerwcu-zaświadczenie dyr. i ocena z wyszczególnieniem gdzie wcześniej nauczyciel pracował i w treści _STAŻ TRWAŁ 2 i 9 -m-cy (różnych szkołach).

Tak było i na mianowanego i dyplomowanego-dwa różne organy powołujące komisje i wszędzie było to samo.

MKJ20-10-2018 13:29:54   [#157]

NIE KONTYNUUJE STAŻU!!! Rozpoczyna staż w nowej szkole, a dyrektor zalicza okres dotychczas odbytego stażu!!

Art. 9f ust. 2 KN. Na litość...

tomek131723-10-2018 00:46:11   [#158]

Cześć Wszystkim,

 

Jestem nowy, ale śledzę wypowiedzi na forum w różnych wątkach i mam dwa pytania do "bardziej ogarniętych". Rozpocząłem staż w 2016 i kończę w maju 2019 na dyplomowanego. Oczywiście realizuję PRZ i będę miał nową ocenę dorobku zawodowego (czyt. ocenę pracy). Oczywiście ocena ta będzie: wyróżniająca, b. dobra, dobra albo negatywna. Oczywiście muszę uwzględnić nowe wytyczne pisząc sprawozdanie z realizacji stażu zgodnie z dziennikiem ustaw z 2018 poz 1574 oraz złożyć odpowiednią dokumentację do KO. 

I teraz pytania:

1. Dyrektor ocenia mnie w skali powyższej (a nie tak jak kiedyś pozytywna/negatywna), więc muszę mieć ocenę dobrą (albo wyżej, co będzie nie lada wyzwaniem) aby zostać dopuszczonym do postępowania egzaminacyjnego. Czy dyrektor wystawiając ocenę pracy bierze pod uwagę tylko nowe wytyczne + PRZ z poprzednich lat, czy również wymagania z dokumentów szkolnych, które regulują zasady oceniania nauczycieli (mianowany ma u nas w szkole powyżej 20 punktów, oczywiście one się pokrywają częściowo z PRZ i nowymi wytycznymi)?

2. Jeżeli mamy 7 nauczycieli mianowanych, którzy ubiegają się o dyplomowanie, a oni mają 7 dni na złożenia sprawozdania po zakończeniu stażu, to dyrektor ma 14 dni na ocenę pracy. Dobrze mówię? Później mogę się odwołać nawet jak będzie dobra (bo uznam że zasługuję na bardzo dobrą). Czy jest to realne żeby do końca czerwca wyrobić się z tymi papierami (złożyć wniosek na dyplomowanie), biorąc pod uwagę inne obowiązki oraz innych nauczycieli kończących staż?

3. Czy forma zwartej publikacji to może być np. skrypt jak założyć egzamin na szkolnej platformie edukacyjnej. Wydrukować ten skrypt, podpisać, dyrektor też podpisuje i leży on sobie w bibliotece aby inni nauczyciele mogli z niego korzystać?

 

Z góry dzięki za odpowiedź. 

rzewa23-10-2018 10:03:05   [#159]

1. dobra ocena pracy na zakończenie stażu to to samo co pozytywna ocena dorobku - wyższa ocena niewiele zmienia (niekoniecznie na lepsze). Dyrektor wystawiając tę ocenę musi stosować przyjęty w szkole regulamin - wystawia ją wg nowych zasad

2. masz 30 dni na złożenie sprawozdania po zakończeniu stażu - realizujesz staż "po staremu" zatem zarówno do treści sprawozdania jak i terminu jego złożenia mają zastosowanie przepisy obowiązujące przed 1.09.2018 r.

nie ma żadnej sankcji za złożenie sprawozdania po terminie -> zatem nawet jeśli sprawozdanie złożone zostanie później to dyrektor będzie musiał dokonać oceny pracy na koniec stażu (obecne rozporządzenie również nie przewiduje sankcji za późniejsze złożenie sprawozdania)

dyrektor ma 21 dni na dokonanie oceny pracy od dnia złożenia sprawozdania - art 6a ust 2a KN

jeśli złożysz sprawozdanie w ostatnim lub następnym dniu stażu, to złożenie wniosku na komisję w czerwcu jest jak najbardziej możliwe; ew. odwołanie się od oceny jeśli jest ona dobra (lub wyższa) nie ma wpływu na ew. złożenie wniosku na komisję (pomijając to, że jest ono ważne jedynie dla własnej satysfakcji)

3. to będzie oceniać komisja - ważne jest byś umiał/umiała obronić swoją pracę czyli przekonał/a komisję, że jest to spełnienie odpowiedniego wymagania

Pamiętaj, że zarówno wniosek jak i dokumentację składaną na komisję awansową musisz przygotować wg nowych zasad czyli aktualnego rozporządzenia

tomek131723-10-2018 13:12:26   [#160]

Dziękuję rzewa za szybką merytoryczną odpowiedź.

 

Dzisiaj dzwoniłem do Kuratorium Oświaty i Pani udzieliła mi odpowiedzi, że jestem pierwszą osobą, która dzwoni z takimi trudnymi pytaniami. Generalnie na temat oceny pracy przez dyrektorów niewiele wiedziała i ogólnie odsyłała mnie do innym metodyków.

Zadałem pytanie: Czy forma zwartej publikacji to może być np. skrypt jak założyć egzamin na szkolnej platformie edukacyjnej. Wydrukować ten skrypt, podpisać, dyrektor też podpisuje i leży on sobie w bibliotece aby inni nauczyciele mogli z niego korzystać?

Pani odpowiedziała, że to dla nich jest nowość, podobnie jak cała dokumentacja którą będziemy składać. Tekst: Jesteście Państwo pierwszym rocznikiem, który będzie składał dokumentację, więc nie potrafię odpowiedzieć czy będzie taka forma publikacji honorowana. Mogę zapytać szefową, ale akurat jej dzisiaj nie ma.

Umówiłem się na telefon w połowie grudnia, wówczas Pani będzie więcej wiedziała.

Tak jak napisałeś: 

realizujesz staż "po staremu" zatem zarówno do treści sprawozdania jak i terminu jego złożenia.

A Pani powiedziała, że to prawda, ale sprawozdanie musi uwzględniać wymagania z 8 paragrafu 

Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli

i dodała że sprawozdanie może być pobieżnie zrobione (czyli chyba nie w takiej formie jak do tej pory było - efekty itp. ) ale dwa punkty (oddzielnie wydrukowane zgodnie z rozporządzeniem) muszą zawierać opis i analizę sposobu realizacji dwóch wymagań spośród określonych w rozporządzeniu.

 

Generalnie będę robił to co wiem że na 100 % jest dobre, a reszta improwizacja na początku roku. Zrobię lekcje otwarte (ewaluacja itp.) a jak czegoś nie będę pewny to zrobię w drugim semestrze.

Na koniec mam jeszcze jedno pytanie:

Kto za tym wszystkim stoi?

 

 

rzewa23-10-2018 16:44:50   [#161]

tak jak napisałam - sprawozdanie piszesz wg poprzednich przepisów ale nawet gdyby było wg obecnych nie musi zawierać żadnych dwóch ani 3 czy 5 punktów i to jeszcze "osobno wydrukowanych" - w sprawozdaniu po prostu opisujesz co robiłeś w czasie stażu i jaka z tego była korzyść dla Ciebie, uczniów, innych n-li, szkoły a spełnienie dwóch punktów z §8 ust 3 pkt 4 rozporządzenia (nowego) jest wymagane ale nie musi być obu opisanych -> do dokumentacji na komisję dołączasz opis i analizę tylko jednego z nich

ponadto sprawozdanie jak sama nazwa wskazuje jest sprawozdaniem z realizacji twojego PRZ zatem nie może odnosić się do tego co obecnie się w przepisach zmieniło skoro PRZ pisałeś w innym stanie prawnym, wg poprzednich przepisów

kryśka231-10-2018 12:14:15   [#162]

Nauczyciel napisał plan rozwoju zgodnie ze starym rozporządzeniem o awansie . Otrzymał pisemną informację o tym co ma poprawić i termin do kiedy ma to zrobić( czas nie krótszy niż 3 dni robocze). Nauczyciel nie przedłożył nowego planu do wyznaczonego terminu. jakie są dalsze kroki?

Marla03-11-2018 18:56:44   [#163]

Zatrudniłam nauczyciela jako stażystę z dniem 1.09.2018. Nauczyciel ten udokumentował 2 lata i 11 miesięcy pracy jako nauczyciel akademicki.

W myśl zapisu Art.9a, ust.3 KN przy trzyletnim okresie pracy na uczelni nauczyciel ten uzyskałby stopień nauczyciela kontraktowego, ale z dniem nawiązania stosunku pracy.

Tymczasem nauczyciel uzyskał w MEN zapewnienie (telefonicznie), że po uzyskaniu trzyletniego okresu pracy w charakterze nauczyciela akademickiego zyskuje możliwość awansu. Wg mnie nie, bo nie jest to data podpisania umowy. 

Co o tym sądzicie?

Marla04-11-2018 20:05:43   [#164]

podnoszę wątek i proszę pochylcie się nad moim pytaneim :)

 

MKJ05-11-2018 09:51:08   [#165]

Czytając ten przepis literalnie, masz rację.

AnJa05-11-2018 12:01:35   [#166]

A on ciągle jest nauczycielem akademickim i dozbierał już do 3 lat? 

Pisz do KO - to oni sprawują nadzór nad awansem.

Marla05-11-2018 12:04:36   [#167]

na koniec września ma ten brakujący miesiąc  

ewaannak08-11-2018 13:42:38   [#168]

Nauczyciel stażysta rozpoczął 1 września 2018 r. pracę i staż  w niepublicznym przedszkolu. Zrezygnował z tej pracy i bez przerw w zatrudnieniu rozpoczyna od przyszłego tygodnia w mojej szkole pracę na stanowisku nauczyciela wspomagającego w klasie 8. Umowa na czas określony. Co z jego stażem? Czy zostaje przerwany czy kontynuuje u nas? Jeśli kontynuuje to jakie formalności muszą zostać dopełnione? Proszę o pomoc :)

bosia08-11-2018 19:35:00   [#169]

staż jest przerwany, stażysta nie kontynuuje stażu w inne szkole po zmianie miejsca zatrudnienia

rzewa09-11-2018 04:04:12   [#170]

nikt nie kontynuuje, nie tylko stażysta

bosia09-11-2018 16:57:50   [#171]

odpowiedziałam dokładnie na pytanie, które zadała ewaannak, pytanie dotyczyło stażysty

co do pozostałych stopni awansu, to kwestia tylko nazewnictwa, bo przepis nie określa tego jednoznacznie, natomiast nazewnictwo jest bez znaczenia dla tych nauczycieli

rzewa10-11-2018 14:06:09   [#172]

przepis określa jednoznacznie, zatem ma to znaczenie

mirrey24-08-2020 18:59:05   [#173]

Witam wszystkich, jestem tu nowa i mam pytanie:

Czy nauczycie będący do 15 października na urlopie uzupełniającym może złożyć wniosek o rozpoczęcie stażu na stopień nauczyciela mianowanego?

Mam wątpliwości :(

elrym24-08-2020 22:06:28   [#174]

oczywiście, że może

pozostaje przecież w zatrudnieniu

KaPi25-08-2020 08:47:35   [#175]

taka sytuacja: nauczycielka 5 lat na różnych zastępstwach, rozpoczęła staż na mianowanie, zaszła w ciążę i ostania umowa była przedłużona do czasu porodu, czyli do końca listopada, po zakończeniu umowy nie pracowała (czyli była na zasiłku macierzyńskim?)

teraz przychodzi do nas od września

czy dobrze wnioskuję, że musi staż na mianowanie rozpocząć od początku, bo była za długa przerwa?

rzewa25-08-2020 19:07:23   [#176]

tak

KaPi25-08-2020 19:12:16   [#177]

dzięki :)

 

Fresco04-09-2020 18:12:58   [#178]

Nauczycielka rozpoczyna pracę u nas na etacie, kontynuując zatrudnienie w innej szkole (1/2 etatu). Ostatni rok stażu na mianowanego chce przenieść do nas, czy jest to możliwe, jeżeli tamto zatrudnienie nie wygasło? Dodam, że my liceum, a tam podstawówka, więc pewnie będzie musiała zmodyfikować plan rozwoju.

ewitex06-09-2020 22:05:59   [#179]

Nauczyciel skończył staż na nauczyciela dyplomowanego 31 maja 2019r. Sprawozdanie ze stażu złożył dopiero 28 sierpnia 2020r. Nauczyciel odbywał staż według poprzedniego rozporządzenia. Od momentu złożenia sprawozdania ze stażu przez nauczyciela dyrektor szkoły ma 21 dni na napisanie oceny pracy. Od 1 września jest nowy dyrektor szkoły.Czy ocenę pracy powinien napisać poprzedni dyrektor, mimo, że od 1 września nie zajmuje tego stanowiska. Od momentu złożenia sprawozdania do 1 września były tylko 4 dni. Proszę o pomoc.

rzewa07-09-2020 08:21:14   [#180]

Fresco: nie ma takiej możliwości - n-lka realizuje staż w tej szkole, w której go rozpoczęła i tam składa sprawozdanie -> to, że u Was teraz pracuje nie ma żadnego znaczenia dla realizacji tego stażu -> u Was stażu nie realizuje (i nie może realizować) więc nie musi (a nawet nie może!) z tego powodu zmieniać planu

ewitex: obecny dyrektor wystawia ocenę dorobku zawodowego nie ocenę pracy!

ewitex07-09-2020 22:26:12   [#181]

Rzewa, ten nauczyciel zakończył staż 31 maja 2019r., a wtedy obowiązywało inne rozporządzenie. W KO powiedziano mi, że pomimo tego, że nauczyciel złożył sprawozdanie dopiero teraz, to powinna być to ocena pracy, a nie dorobku zawodowego, która obowiązuje od 1 września 2019r. Obecna dyrektor twierdzi, że ocenę tą powinien dokonać poprzedni dyrektor szkoły. Czy jest na to jakaś podstawa prawna?

rzewa07-09-2020 22:56:27   [#182]

tak, rzeczywiście - nie zwróciłam uwagi, że jego staż zakończył się przed 31.08.2019

czyli jest tak, jak twierdzi KO - należy w ciągu 21 dni od złożenia sprawozdania ustalić mu ocenę pracy za okres stażu

i jest to obowiązek tej osoby, która obecnie jest dyrektorem, nie ma żadnego znaczenia, że jest nim dopiero od 1.09 br

pp to art 6a ust 1 pkt 1 oraz ust 5 KN w brzmieniu obowiązującym w dniu 31.08.2019 w związku z art 11 ustawy z dnia 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1287)

ewitex07-09-2020 23:14:56   [#183]

Rzewa, bardzo dziękuję za informację. Pozdrawiam.

Fresco08-09-2020 06:20:30   [#184]

Dziękuję Rzewo za odpowiedź.

djb08-09-2020 11:12:18   [#185]

Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź na poniższe pytania:

Nauczycielka 1.09.2017. rozpoczęła staż na nauczyciela mianowanego w niepublicznym przedszkolu.

1.09.2019 rozpoczęła pracę w SP - kontynuacja stażu.

Od 25.XI.2019. do 24.12.19. zwolnienie lekarskie.

Od 7.01.2020. do 6.06.2020. zwolnienie lekarskie.

Od 7.06.2020. do 23.07. świadczenie rehabilitacyjne.

Czy kontynuuje staż?

Jeżeli tak, to kiedy go kończy?

rzewa08-09-2020 12:04:15   [#186]

rozumiem, ze 1.09.19 rozpoczęła staż w SP, który został skrócony o 2 lata i miał się zakończyć 31.05.20

zwolnienie lekarskie w okresie 25.11,19 - 24.12.19 nie przedłuża stażu, gdyż nie trwało dłużej niż miesiąc

nieobecność w okresie 7.01.20 - 23.07.20 powoduje przedłużenie stażu -> staż musi zostać przedłużony o 4 m-ce i 25 dni (okres od 7.01 do 31.05), co oznacza, że jej staż zakończy się 18.12.2020 r.

djb08-09-2020 13:08:18   [#187]

Pięknie dziękuję.

Ania Sz09-09-2020 19:30:39   [#188]

 Mam 2 przypadki awansowe i proszę o pomoc :-)

1) Mamy z trudem zdobytego nauczyciela, który mógłby zacząć pracę jutro. Obronił w lipcu mgr (mam zaświadczenie) ale nie mam dyplomu (jakiś problem ogólnopolski chyba jest bo nasi którzy kończyli podyplomówki też nie mają). Czy mogę go zatrudnić na podstawie art. 10 ust. 2 KN i tym samym czy może zacząć staż nie mając jego dyplomu?

2) Drugi nowy nauczyciel zaczyna staż na podstawie art. 9f ust. 2 KN. W poprzedniej szkole rozpoczął 2 września 2019 r. Czy u mnie zakończy od 1 czerwca czy 3 czerwca 2022? Wiem, że rzewa pisała, że staż liczymy jak staż pracy i wówczas by się zakończył 1 czerwca, ale z drugiej strony jest to decyzja administracyjna i czy tego okresu nie powinniśmy liczyć wg KPA i wtedy zakończenie 3 czerwca? Koleżanka mi pisała, że w jej gminie odrzucili (powołując się na KPA) staż dziewczynie twierdząc że trwał on za krótko (powinien do 3.06 a był do 1.06 - identyczne daty jak u mnie).

Dante10-09-2020 12:41:57   [#189]

Czy tak może być :

1. Nauczyciel będzie zatrudniony w szkole 14 września.

2. Rozpoczyna staż na n-la  kontraktowego trwający 9 mies. czyli do 13 czerwca.

3. Odbywa się postępowanie kwalifikacyjne w czerwcu i trochę brakuje czasu.

Czy można zatrudnić tego nauczyciela do 31 sierpnia i czy cała konstrukcja jest prawidłowa prawnie?

 

 

 

MKJ10-09-2020 12:44:55   [#190]

1. Tak.

2. Tak.

3. Nie brakuje czasu, bo ten nauczyciel powinien być zatrudniony do 31 sierpnia, a już na pewno nie krócej niż do 6 sierpnia.

Ania Sz10-09-2020 14:34:11   [#191]

Czy ktoś pomoże #188?

MKJ10-09-2020 16:01:22   [#192]

1. Nauczyciel ma kwalifikacje, jeśli ukończył studia, zatem jak najbardziej można go zatrudnić i może rozpocząć staż. Zgodnie z ustawą o szkolnictwie wyższym i nauce (nie pamiętam artykułu) uczelnia ma 30 dni od ukończenia studiów na wydanie dyplomu, zatem dyplom nie musi być potwierdzeniem tego faktu - wystarczy zaświadczenie.

2. Staż nie ma nic wspólnego z KPA - dopiero po złożeniu wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego lub egzaminacyjnego rozpoczyna się postępowanie administracyjne. Jeśli zaczął staż 2 września, to zakończy 1 czerwca i nikt nie ma prawa tego podważyć. Tak naprawdę, to sądzę, że ten staż zaczął się 1 września, bo w 2019 r. 1 września wypadał w dzień wolny, więc nauczyciel mógł złożyć wniosek w dniu następnym.

malmar1513-09-2020 22:19:58   [#193]

Nauczyciel kontraktowy (katecheta) zostaje zatrudniony na zastępstwo od 14 września 2020 (zastępstwo może potrwać 2-5 miesięcy) w wymiarze 15/18 etatu.

W poprzedniej szkole odbywał staż na nauczyciela mianowanego (ma cząsteczkowa ocenę dorobku za okres 2 lat, tzn. od 1 września 2018 do 31 sierpnia 2020).

1) Na jakich zasadach może kontynuować staż?

2) Co z planem rozwoju zawodowego (pisze nowy, modyfikuje poprzedni, do kiedy składa)?

3) Od kiedy przydzielić opiekuna stażu?

Wiem, że: 

- art. 9f ust. 2 KN mówi: Nauczycielom, którzy w okresie trwania stażu zmienili miejsce zatrudnienia, do stażu, o którym mowa w art. 9c staż nauczyciela ubiegającego się o awans ust. 1, zalicza się okres dotychczas odbytego stażu, jeżeli podjęli zatrudnienie w szkole nie później niż w okresie 3 miesięcy po ustaniu poprzedniego stosunku pracy i za okres dotychczas odbytego stażu otrzymali pozytywną ocenę dorobku zawodowego.

- musi złożyć wniosek (a złoży, bo został odpowiednio pouczony ;-)

- jak skończy się zastępstwo, to "wskakuje" do innej szkoły (ma już dogadane i tam dalej kontynuuje)

I dalej mam mętlik :(

 

pozdrawiam

 


post został zmieniony: 13-09-2020 22:28:53
Grzesiek14-09-2020 07:11:51   [#194]

Składa wniosek, złącza do niego: plan (nowy), ocenę dorobku za poprzedni staż i zaświadczenie dyrektora. Ty zatwierdzasz plan, skracasz okres stażu, przydzielasz opiekuna. Na koniec zatrudnienia składa sprawozdanie, opiekun projekt oceny dorobku, wystawiasz ocenę dorobku i zaświadczenie podobnie jak na koniec stażu.

malmar1514-09-2020 07:31:20   [#195]

no dobra,

wniosek składa 14.09

plan do kiedy?

 

 

rzewa14-09-2020 07:43:39   [#196]

razem z wnioskiem

w następnej szkole będzie mógł rozpocząć staż dopiero 1.09.2021 ale będzie on skrócony o oba przestażowane okresy

ewitex14-09-2020 21:37:56   [#197]

Nauczycielka w okresie odbywania stażu otrzymała karę porządkową. Po roku kara ta została wyjęta z akt nauczycielki. Czy pisząc ocenę dorobku zawodowego należy uwzględnić tę karę, czy uważać ją za niebyłą?

rzewa14-09-2020 21:55:03   [#198]

uważać za niebyłą

ewitex14-09-2020 22:24:25   [#199]

Dziękuję za odpowiedź.

Kasia201215-09-2020 10:55:28   [#200]

Zatrudniłam panią z kwalifikacjami jako nauczyciela pierwszy rok pracującego w szkole (jesteśmy niepubliczni) - ale jest to osoba, która od 7 lat pracuje na uczelni i od roku ma tytuł doktora - zgodnie z KN 

2.  Osoba nieposiadająca stopnia awansu zawodowego z dniem nawiązania stosunku pracy w szkole uzyskuje stopień nauczyciela stażysty, z zastrzeżeniem ust. 3.

3.  Nauczyciele akademiccy legitymujący się co najmniej trzyletnim okresem pracy w szkole wyższej lub osoby posiadające co najmniej pięcioletni okres pracy i znaczący dorobek zawodowy uzyskują z dniem nawiązania stosunku pracy w szkole stopień nauczyciela kontraktowego, z zastrzeżeniem ust. 4.

4.  Nauczyciele akademiccy, posiadający stopień naukowy oraz legitymujący się co najmniej 3-letnim okresem pracy w szkole wyższej, z dniem nawiązania stosunku pracy w kolegium pracowników służb społecznych uzyskują stopień nauczyciela mianowanego.

5.  Nauczyciele akademiccy, posiadający stopień naukowy oraz legitymujący się co najmniej 5-letnim okresem pracy w szkole wyższej, z dniem nawiązania stosunku pracy w szkole uzyskują stopień nauczyciela mianowanego.

 

i teraz moje pytanie jest takie - czy ta nauczycielka może mieć nadany stopień nauczyciela mianowanego (choć na uczelni staż po uzyskaniu doktora jest tylko rok ale ogólnie ma 7 lat) czy powinna dostać stopień nauczyciela kontraktowego.

Z góry dziękuję za podpowiedzi

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ]