ja stosowałem takie pismo "przedprocesowe" :-)
to akurat dotyczyło innej sytuacji ale można podobnie to ująć odnośnie terminowości wpisywania ocen. Najczęściej skutkowało :-)
W związku z Pana nieobecnościami na wyznaczonych w harmonogramie dyżurach podczas przerw w dniach:
03.03.2005r. godz. 845 – 855
09.03.2005r. godz. 845 – 855
10.03.2005r. godz. 845 – 855
a także spóźnieniami na dyżury lub opuszczaniem miejsca dyżurowania w szczególności podczas „dużej przerwy” (01.03.2005r., 08.03.2005r.), mimo wcześniejszego ustnego upomnienia za podobnie uchybienia udzielonego w dniu 25.11.2004r., na podstawie § 38 ust. 2, pkt. 1 Regulaminu Pracy zwracam uwagę, że dalsze naruszanie obowiązków nauczyciela dyżurującego będzie skutkowało zastosowaniem kary porządkowej zgodnie z art. 108 Kodeksu Pracy (Tekst jednolity: Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późniejszymi zmianami).
Przypominam jednocześnie odpowiednie zapisy regulujące poruszone wyżej kwestie:
Regulamin Pracy
§ 5
- 1. Podstawowym obowiązkiem pracownika jest:
2) dokładne i sumienne wykonywanie zadań określonych w indywidualnych przydziałach czynności i wynikających z innych przepisów oraz wykonywanie poleceń przełożonych,
3) przestrzeganie obowiązującego Regulaminu Pracy oraz ustalonego porządku i czasu pracy,
Regulamin dyżurów
Obowiązki nauczyciela dyżurującego
Eliminuje wszystkie sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu uczniów, wydaje zakazy i egzekwuje ich wykonanie przez uczniów:
- zakazuje biegania w budynku szkoły, spędzania przerw na schodach, w łącznikach, sanitariatach oraz
w zakamarkach;
- zwraca uwagę na przejawy wandalizmu i uzależnień wśród uczniów.
Nauczyciel dyżurujący jest cały czas czynny, nie zajmuje się sprawami postronnymi, jak: przeprowadzanie rozmów z rodzicami, nauczycielami dyżurującymi oraz innymi osobami i czynnościami, które przeszkadzają w rzetelnym pełnieniu dyżurów.
Nauczyciel nie może pod żadnym pozorem zejść z dyżuru bez ustalenia zastępstwa i poinformowania o tym fakcie Dyrektora.
Nauczyciel ma obowiązek jednocześnie z dzwonkiem znaleźć się na swoim stanowisku i opuścić je po dzwonku na lekcję, sprawdzając stan rejonu, w którym dyżurował (porządek itp.). |