Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zajęcia edukacyjne dodatkowe
strony: [ 1 ]
Gaba05-05-2002 18:22:55   [#01]
- co rozumiecie przez to pojęcie...
- co robicie w tym względzie... - nie interesują mnie ścieżki, ale inne działania
- czy da się obejść te 31 godzin jako sztywny limit...
- jaka jest podstawa prawna do organizowania zajęć dodatkowych przez dyrektora..., by przekroczyć lub nie ten limit...

rodziców targa na myśl o tym - powiedziałam, że wszelkie skargi będę odsyłac na Szucha 25 do Warszawy... bo rodzice przychodzą się "wyżalić" do dyra.

Jak pomóc tym, co chcą więcej...

Trochę się zgadzam, bo znam rodziców (i szkoły też) oszołomionych, że dzieciak jak koń wycigowy wszytsko zdzierży...
Ewa z Rz05-05-2002 18:40:21   [#02]

Ja robię tak

Zajęcia do wyboru - każdy dzieciak wybiera min. jedno (jak weźmie więcej to już się do limitu nie liczy - to jego wola). W limit wliczam wymiar tylko jednych zajęć, bo obowiązkowe jest jedno...

Mam dodatkowe godziny z organu i tak je zagospodarowuję, bo inaczej zmieścić się w limicie nie sposób.

Język angielski mają wszyscy, ale chca nie muszą i go w limit też nie wliczam. Tak samo korekty czy zajęć wyrównawczych - obejmuja nie wszystkich uczniów tylko tych, którym są potrzebne lub tych, którzy chcą.

Gaba05-05-2002 20:35:15   [#03]
pytania moje są "przechytre" ...

czy fundowane przez szkołe zajęcia ze srodków własnych to zajęcia dodatkowe...
i - czy wolno mi je zrobić, bo limit...
Ewa z Rz05-05-2002 21:11:15   [#04]

interpretuję to tak...

Jeżeli wszyscy mają te zajęcia - muszą w nich uczestniczyć - to wliczam do limitu. Dodatkowe to takie, których w ramówce nie ma wyszczególnionych a są obowiązkowe w danej szkole.

Jeżeli uczęszczanie na dane zajęcia nie jest dla wszystkich obowiązkowe, to do limitu nie wliczam, bo nie są to zajęcia całego oddziału. Moga to byc zajęcia w grupach między oddziałowych i międzykalasowych.

Tak zrozumiałam tłumaczenia Menisa i mojego KO, ale nie ręczę za to, że dobrze zrozumialam... Jak otrzymam arkusz do poprawki, to bedę wiedziała więcej...

Gaba06-05-2002 05:05:26   [#05]
... Ewa, też tak sobie myślę, ale - czy fundowane przez szkołę zajęcia ze środków "własnych" są zajęciami edukacyjnymi dodatkowymi, np.  2 język, na który chodzą chętni (np. ok 1/2 klasy) i chcą mieć to poświadczone świadectwem...

To dla mnie ważne, bo muszę przemysleć nie tylko zapisy na świadectwie, a plan lekcji i układ...by dzieciaki z II smiany nie wylądowały mi w nocy.

:)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]