Hej!
Taka sytuacja:
Uczeń ukończył 1 klasą Zasadniczej Szkoły Zawodowej (klasy dla uczniów z lekką niepełnosprawnością intelektualną), w drugiej tej samej szkoły będzie miał wydłużony etap.
ALE:
Następuje właśnie zmiana orzeczenia na kwalifikujące do Szkoły Przysposabiającej do Pracy (umiarkowana niepełnosprawność intelektualna, autyzm).
Mam go przyjąć od września do owej SPP.
Tylko.... do której klasy??? 1 czy 2? Dylemat poważny, bo on ma 19 lat. Więc gdybym go przyjęła do 1- ej, w majestacie prawa mógłby się pouczyć jeszcze 4 lata.
Czy są jakieś przepisy które regulują taki wypadek?
Zastanawiam się nad 1-ą klasą.
Bo kiedyś miałam inny przypadek ale w szkole podstawowej. Uczeń 12 - letni uprzednio uczący się w OREW miał zmianę orzeczenia z przekwalifikowaniem na niepełnosprawność znaczną. I PPP i KO zgodnie stwierdziły, że powinniśmy go przyjąć do 1 klasy SP. Bo wcześniej nie był uczniem.
Eh.... trudne to wszystko.
Gubię się. Poratujcie proszę! |