Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Znowu muszę zwalniać.
strony: [ 1 ]
Danka30-04-2002 23:44:09   [#01]
Znowu reorganizacja, nowe ramówki w nowych szkołach ponadgimnazjalnych, nie wiem jaki będzie nabór. Zwróciłam się do związków by ustaliły kryteria zwalniania. Nie chcą tego zrobić. Czy mają one obowiązek ustalania kryteriów czy robi to dyrektor?
Zola30-04-2002 23:46:19   [#02]
z tego co pamiętam dyrektor i informuje zz
Lodzia05-05-2002 12:53:23   [#03]

Nie masz planu perspektywicznego szkoły?

Co ty  jeszcze robisz w tej szkole, skoro oczekujesz od zwiazków, aby za ciebie poznali podstawowe akty prawne obowiązujące w oświacie? Weź się sama do roboty, albo daj innym popracować i sama jak najszybciej zwolnij się z tej pracy. Pozdrawiam.
Marek Pleśniar05-05-2002 13:10:28   [#04]

niezłe pozdrowionka:-)

ustalasz Ty - ten nieszczęsny regulamin a ZZ walczą o swoje podczas jego ustalania.
prawdą jest że w takiej sytuacji trzeba poplanować na choć dwa lata do przodu zatrudnienie - biorąc pod uwagę zaróno okoliczność pesymistyczne (nabór) jak i optymistyczne


no i reklama, zbierzcie się w jakiomś zespole doradczym, zaproś ZZ, przedtaw te plany zatrudnienia - jak wyżej - i ustalcie wspólna politykę. Nie jestem wprawdzie szkołą ponadgimn. ale i ja musiałem swojego czasu zadbać o reklamę. Lataliśmy z plakatami, radio, Internet, te rzeczy. Wazny był nabór do szkoły. Jak złapie się masę krytyczną naboru - szkoła się stabilizuje. Musisz udowodnić, że myślisz o tym i masz na wszystkie możliwe okoliczności plany (także plany zwalniania). To nasza robota.

Gaba05-05-2002 13:36:53   [#05]

Marku, też, ale nie tylko

Nie ma obowiązku tworzenia takie regulaminu, to załatwia dobra ocena menedżerska, której nie trzeba konsultowac z ZZ.

Lodziu... przestań, proszę.
Marek Pleśniar05-05-2002 14:29:17   [#06]

to z tym regulaminem prawda

musu nie ma, ale moze być nacisk by regulamin  był - sądziłem że tu taka sytuacja zachodzi
nadal - a nawet bardziej - widać tu potrzebę analizy kadr na kilka lat - to daje podstawę do działań. Jak sytuacja jest jasna to nie ma wątpliwości i dyskusji. (a raczej powstają nowe:-))

Gaba05-05-2002 15:17:24   [#07]

koszmar!

ZZ naciskają, chcą mieć bicz na szefa, ale należy tłumaczyc ZZ, że się myli i to bardzo. Na konkursie zakgadałam dwa ZZ i byli zadowoleni.

Jednym z dających szansę rozwiązywania konfliktów mechanizmów jest ocena menedżerska, wkomponowana w system motywowania pracowników, skorelowana z planem rozwoju kadry...

Unikam  tego regulaminu - by się ZZ nie podłożyć. Mnie nie odpowiada taki regulamin, gdzie wyłącznie sytuacja losowa pracownika decyduje o jego bytności w szkole..., jest to bardzo ważne, ale nie najważniejsze...

Muszę widzieć inne sprawy, muszę mieć świadomość, czym różni się jeden pracownik dobry  od innego ze stwierdzeniem uogólniającym także dobry, który jest bardziej potrzebny szkole - wszyscy za jednego, jeden za wszystkich.
Taką szansę wieloaspektowego patrzenia na pracownika (a nie tylko przez litość i sprawiedliwość tzw. społeczną, socjalizm związkowy) daje system oceniania sprzegnięty z motywowaniem i planem rozwoju kadry. Po 3 kierunkach osoba ma inne doświdczenie niż osoba po 30 latach pracy, ale z olimpijczykami - czego jako zkoła potrzebujemy.

Słaba pani od... osłabia wszystkich w szkole, muszę dać szansę pani od... i daję, ale jeżeli nie chce, to naprawdę nie trzeba na siłę wszystkim wszystkiego... taka słaba pani powoduje, że za jakiś czas, nie będzie pracy dla innych - nie przyjdą do nas dzieci. szkoła jest systemem całościowym.

Ale co zrobić z tymi, którzy nie chcą pracować, praca się im należy, bo mają chorego dziadka, bo pracują od zawsze w tej szkole, bo... tak. Nie chcą przyjąć priorytetów rozwoju... wyznaczonego..., no właśnie.

Zwalnianie z pracy nie jest tylko koniecznścią, bywa - są na to dowody - koniecznym mechanizmem trzymania jakości.  Oby dane było nam zawsze wiedzieć, że szkolne cele uświęcają takie środki.

To naprawdę trudne. I czy przezprzypadek nie przemawia przeze mnie teraz tani menedżeryzm rodem z...

A tam! Pożegnam jedną panią, która ma robotę gdzie indziej - inni dopchnięte będą mieli zpt. Otrzymają też przypomnienie, jakie mieli skończyć kursy w tamtym roku...

:)
Zola05-05-2002 21:27:41   [#08]
u nas należało sporządzic kryteria zwolnien i powiadomic o nich ZZ
Ewa z Rz05-05-2002 21:30:26   [#09]
Zola, to znaczy ktoś kazał? A kto?
Zola05-05-2002 21:49:41   [#10]
organ prowadzący
Ewa z Rz05-05-2002 22:56:55   [#11]

mmhmm...

ale, to nie jego kompetencja...

No chyba, że uchwałą Rady Gminy... Chociaz też nie bardzo widzę delegację...

Zola06-05-2002 21:26:59   [#12]
Była uchwała,a z tymi kompetencjami to je tak - kto ma pieniądz ten ma kompetencje
Gaba06-05-2002 21:56:01   [#13]
?

- to jest mój komentarz do uchwały organu prowadzącego... jest to niegzodne z prawem, bo jest to niepotrzebne naddanie - tzw. rozszerzenie niestotne, czyli prawo powielaczowe. Należałoby to zaskarzyc, tylko kto ma siłę na to.
Zola06-05-2002 21:59:07   [#14]
tu rzeczywiście szkoda siły,a taką decyzję na organie wymogły zz ( z tego co wiem)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]