Forum OSKKO - wątek

TEMAT: osiągnięcia uczniów
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane30-04-2002 22:03:02   [#01]
Jakie osiągnięciauczniów wpisujemy na świadectwie? Jakie przepisy regulują ten problem?
Ewa z Rz02-05-2002 18:08:05   [#02]

Statut Szkoły

A właściwie WSO.
Lodzia05-05-2002 12:40:57   [#03]

finaliści i laureaci konkursów przedmiotowych

Na świadectwie wpisujemy bardzo ważne osiągnięcia ucznia, to że uczeń był finalistą lub laureatem konkursu wojewódzkiego, ogólnopolskiego, olimpiady.
bogna05-05-2002 13:52:22   [#04]

to co punktują szkoły ponadgimnazjalne?!

Myślę, że na świadectwie mogą znaleźć się też "drobniejsze" osiągnięcia uczniów - laureat, finalista konkursu (olimpiady) międzyszkolnej, miejskiej...; zwycięzca zawodów sportowych ...

Szkoły ponadgimnazjalne w swoich informatorach podają (chyba?) za jakie osiągnięcia przyznają dodatkowe punkty.

Majka05-05-2002 14:01:47   [#05]

Masz rację, Bogna. W przypadku szkół średnich reguły wszyscy znają, a gimki kończą po raz pierwszy. Każde województwo miało inne konkursy, olimpiady przedmiotowe, wiele było konkursów miejskich, powiatowych, międzyszkolnych itd. Nie widziałam, by to gdzieś było unormowane. Szkoła chyba musi sama zdecydować, jaki konkurs ma taką rangę, by można go wpisać na świadectwo końcowe.

 Naszym gimkom wpisują np. tytuł finalisty i laureata "ZDolnego Ślązaka" , miejsca punktowane w miejskich olimpiadach i konkursach ekologicznych. Problem jest z II etapem Ogólnopolskiej Olimpiady Tolkienowskiej - czy to już sukces, czy dopiero etap III.

beera05-05-2002 15:05:29   [#06]

:-))

"gimki" to fajne okreslenie :-)

Pierwszy raz słyszę :-)))

Majka05-05-2002 15:22:52   [#07]
Aż zajrzałam do regulaminu naboru do naszego LO: w punktacji uwzględniane są olimpiady i konkursy przedmiotowe na szczeblu pozaszkolnym (trzeba oprócz wpisu na świadectwie mieć zaświadczenie komisji konkursowej); laureaci i finaliści konk. przedmiotowych stopnia wojewódzkiego mają preferencje określone w zarządzeniu MEN. Ale miło wiedzieć o uczniu, że jest dobrym recytatorem, tańczy, śpiewa, jest sportowcem, pisze wiersze itd. Ja bym wpisywała takie osiągnięcia gimkom :)))
Ewa z Rz05-05-2002 18:24:42   [#08]

Ale...

Co i jak wpisywać powinna każda szkoła określić sobie w Statucie, aby świadectwa tej szkoły były ujednolicone - uczniowie powinni mieć wpisy wg ustalonego jednolitego klucza. Inaczej bałagan murowany!
HenrykB05-05-2002 20:58:04   [#09]

Ewa ma rację

Najlepiej w Statucie. U nas niektóre szkoły ponadgimnazjalne dają punkty za inne osiągnięcia niż konkursy przedmiotowe. Warto o tym pamiętać.
Gaba06-05-2002 04:58:01   [#10]

chichot dziejów...

Henio, u nas też... i latają teraz z kartkami poświadczjącymi, że były skarby nasze skarbnikiem, sekretarzami, że za panią teczkę nosiło, bąka jednego drugiego do gazetki nie mogłeś miesiącami zagonić, a teraz qrka aktywista zatracony jeden... się znalazł albo inszy... :)

wszystko teraz na punkty, za punkty .... bo jak dokonać naboru, jak jest egzamin gimnazjalny, a nie bardzo jest go jak wykorzystać... e, tam myślę, że ktoś chichocze z polskiej szkoły.

Za każdy konkursik zawsze się dawało u nas w szkole dyplomik, podziękowanie - i nagle po 3 latach jest jak znalazł. Cieszę, bo zachęciałam kolegów i koleżanki do drukowania takich drobiażdżków - dzieci też zadowolone. Taką miało to funkcję - aktywizować słabsze dzieciaki, popularyzowac jakąś ideę, rozruszać dzieciaki i nauczycieli.

Myślę, że na świadectwie u nas zostaną zapisane sprawy najważniejsze - finaliści i laureaci konkursów prestiżowych od szczebla wojewódzkiego w górę... zinteresowania znajda się na karcie nformacyjnej.

Za dyskusję wszystkim dziękuję - było co przemyśleć.
Marek Pleśniar06-05-2002 07:04:57   [#11]

nawet u mnie latają z kartkami

zakładają już na siebie teczki??
Mariola06-05-2002 07:34:05   [#12]

jeżeli chodzi o moją szkołę

to mamy taki zapis w zasadach rekrutacji:

        Dodatkowo uczeń może uzyskać punkty za inne osiągnięcia szkolne udokumentowane na świadectwie, np. udział w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, itp



Miejsce Na szczeblu
gminnym/miejskim
Na szczeblu
powiatu i wyżej
I 3 5
II 2 3
III 1 2

Majka06-05-2002 14:59:39   [#13]

oj, teczki...

Mój domowy gimek podbiera mi foliałki z "dyplomowania" :)

A jakie ankiety... Ostatnio pytał mnie o predyspozycje (swoje), ale nie chciał umieścić, mojej odpowiedzi ;))))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]