Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pomocy
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane27-05-2004 00:40:21   [#01]

Proszę o pomoc - czy istnieje inny przypadek ( prócz orzeczenia o 

niepełnosprawności ), w którym można ucznia zwolnic z nauki języka obcego ?

Kolejna sprawa to : dla nauczycielki brakuje pełnego etatu, na piśmie zawiadomiłam Ja o tym i zaproponowałam od września 15/18. Pani - również na piśmie- odmówiła przyjęcia nowych warunków, napisała. że się nie zgadza zatrudnienie w takim wymiarze. I co dalej, jaki powinien być mój następny krok ?

Pozdrowienia.

panda27-05-2004 06:05:49   [#02]
Fakt, że nie przyjęła nowych warunków skutkuje wypowiedzeniem umowy.
Małgoś27-05-2004 07:28:56   [#03]

pod warunkiem, że propozycja zmiany wymiaru zatrudnienia miała forme wypowiedzenia zmieniającego warunki umowy o pracę i że znalazła się w nim informacja, że:

Jeżeli Pan (Pani) przed upływem połowy okresu wypowiedzenia, tj. do dn. xxx nie  złoży oświadczenia o odmowie przyjęcia nowych warunków umowy o pracę,będzie to równoznaczne z wyrażeniem zgody na proponowaną zmianę warunków umowy.

 

W razie odmowy przyjęcia przez Panią  zaproponowanych warunków umowy o pracę, umowa rozwiąże sie z upływem okresu wypowiedzenia,tj.z dniem xxx

 

Jednocześnie informuję, iż w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma przysługuje Pani  prawo wniesienia odwołania do Sądu Rejonowego-Sądu Pracy we Wrocławiu.

rena27-05-2004 16:03:57   [#04]

Brakujące godziny

 

 Możesz zwrócić się jeszcze do organu prowadzącego - może w innej szkole znalazłyby się te 3 godziny. Ja tak zrobiłam i organ ma te 3 godziny w sąsiedniej szkole, ale moja n-lka dalej chce żebym ją zwolniła ???? czego nie rozumiem, a podejrzewam że ma pracę  na miejscu (dojeżdża 40 km) i chciała by odprawę na którą ja niestety nie mam kasy, a choćbym miała to uważam, że i tak bierze dużo wypłaty bo nauczyciel to z niej żaden (zwolnienia, urlopy)                                                                                                                                                Oczywiście wszystko na piśmie:1. że brakuje jej godzin; 2. że nie wyraża zgody na zmniejszony wymiar godzin; 3. że ma te godz. w sąsiedniej szkole;4. że dalej nie wyraża zgody więc ja jej na to że będzie pracowała na 15/18 a ona żąda żebym ją zwolniła albo stan nieczynny. Pozdrawiam.

Ewa z Rz28-05-2004 15:50:21   [#05]

i niestety Rena...

Musisz ją zwolnić i wypłacić odprawę lub na jej wniosek przenieść w stan nieczynny - innego wyjścia nie ma, gdyż nie masz tych godzin dla niej...

:-(

rena28-05-2004 19:39:37   [#06]

Nie muszę

Jak to nie mam? Chyba nie przeczytałaś dokładnie. Organ ma w sąsiedniej szkole, na terenie gminy. Uważam sprawę za zakończoną. Ma etat jak chce to niech pracuje, a jak nie to możę się zwolnić sama.
violka28-05-2004 19:59:30   [#07]

jak ma godziny i się nie zgadza to dostaje wypłatę za 15/18

organ powinien wystosować pismo do n-la, że nakłada na niego .... (art. 22. 1. KN)

a jak jej to nie odpowiada, to może się zwolnić, ale sama bez odprawy

Ewa z Rz29-05-2004 07:43:42   [#08]

owszem,

violka ma rację, a ja niedoczytałam :-(

Ale organ powinien wystosować właściwe pismo i musi zrobić to w terminie, tj przed 31 maja.

Konto zapomniane29-05-2004 09:11:02   [#09]
Rena, u mnie ma miejsce taka sama sytuacja (czyt.post Sąd Pracy). W całości zgadzam się z Twoją opinią. Nikt jej nie zwalnia, ma godziny, nie chce pracować - niech się zwolni na własna życzenie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]