Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kontraktowy - umowa o pracę ?
strony: [ 1 ]
Wiki19-05-2004 11:42:00   [#01]

Pomóżcie co zrobić w razie:

1. Czy można nauczyciela kontraktowego zatrudniać bez przerwy  się na czas określony ? Dodam że ostatnio pracował 2 lata na pełen etat.

2. Jak można rozwiązać umowę z nauczycielem kontraktowym zawartą na czas nieokreślony. (kiedy i w jaki sposób)Czy po wypowiedzeniu związku ze zmiejszeniem liczby oddziałów trzeba mu wypłacić odprawę lub inne świadczenia?

3. Czy w związku ze zmianą wymiaru godzin wystarczy wypowiedzieć warunki umowy, a gdy nauczyciel to podpisze, uznać to jako nową umowę , cz trzeba napisać nową?

3. Pomóżcie bo dyrektor mnie powiesi !!!!!!!!

Za moją nomową u ubiegłym roku kontraktowi dostali umowy na czas nieokreślony, a teraz dyrektorowi jakiś nauczyciel nie opowiada, CO MAM ZROBIĆ????

Przepraszam, że tak chaotycznie to wszystko napisałam ale jestem zdesperowana!!!!!

Jeszcze na dodatek księgowa się wymądrza że mi się dostanie.

ewa19-05-2004 11:54:38   [#02]
art 27 KN
beera19-05-2004 12:00:09   [#03]

Odnośnie 1
4. Stosunek pracy z nauczycielem kontraktowym nawiązuje się na podstawie umowy o pracę zawieranej na czas nieokreślony, zzastrzeżeniem ust. 7. ( czyli organizacja pracy w szkole)

i:

Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 16 kwietnia 1998 r. (III ZP 52/97, OSNAP 19/98, poz. 558), że
"Zawarcie trzeciej, kolejnej umowy o pracę na czas określony jest równoznaczne w skutkach prawnych z nawiązaniem umowy o pracę na czas nieokreślony (art. 25(1) k.p.), jeżeli dwie poprzednie terminowe umowy o pracę zostały zawarte począwszy od dnia wejścia w życie tego przepisu"

beera19-05-2004 12:02:02   [#04]

ehowy

Art 27 dotyczy Twojego pytania Nr 2 ;-)
Bogusława19-05-2004 12:07:46   [#05]

Zgodnie z art.10ust.4  Karty Nauczyciela z nauczycielem kontraktowym nawiązuje sie umowę o pracę na czas nieokreślony, chyba że jest to umowa na zastępstwo - to wtedy na czas określony /ust.7 art.10. Poza tym należy zastrzec, że w przypadku nieuzyskania przez nauczyciela kontraktowego w ciągu 4 lat od dnia zatrudnienia w danej szkole stopnia nauczyciela mianowanego stosunek pracy wygasa z końcem roku szkolnego /art.10 ust.4 a Karty Naucz./.

Natomiast jeżeli chodzi o rozwiązanie umowy - to jest to art.27.1. Karty Nauczyciela - z końcem roku szkolnego za trzymiesięcznym wypowiedzeniem.

Co do odprawy - nie jestem do końca pewna, ale chyba tak jak innym pracownikom zwalnianym z przyczyn dot.zakładu pracy - w zależności od stażu pracy. Nie ma tu prawa do 6-miesięcznej odprawy, bo to dotyczy nauczycieli mianowanych.

Do wypowiedzenia warunków umowy stosuje się te same zasady, jak przy wypowiedzeniu umowy o pracę.

Ewa z Rz19-05-2004 12:51:10   [#06]

jeśli przyczyną jest zmniejszenie godzin

to art 20 KN, a nie 27.

Wtedy również przysługuje odprawa, ale taka jak napisała Bogusława - 1,2 lub 3-miesięczna, w zależności od stażu pracy.

Odprawa 6-ciomiesięczna przysługuje n-lom zatrudnionym na podstawie mianowania.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]