Forum OSKKO - wątek

TEMAT: HELP
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane24-04-2002 23:09:09   [#01]

Bardzo proszę o pomoc w kwestii prawnej:

Organ prowadzący połączył dwie szoły średnie w zespół który ma zacząć funkcjonować od 1.09.2002. Poszukuję przepisów które mówią że w takiej sytuacji dyrektor musi! być wyłoniony poprzez konkurs. Pani Ewa z Rz podała mi art. 62 Ustawy o SO ale on mówi jedynie o niezależności organów szkoły.

Druga rzecz dotyczy osoby dyrektora. Organ postanowił mianować na to stanowisko dyrektora tej drugiej szkoły ale jest to osoba będąca już około 10 lat dyrektorem jedynie z nadania. Nigdy! nie miała konkursu. TU także poszukuję art. który mówi że nie można powierzać/ przedłużać/ nadawac stanowiska dyrektorowi który nie przechodził konkursu.

Mam nadzieję że moja pisanina da się zrozumieć, jesteśmy w desperacji i chcemy wesprzeć naszego dyrektora który zamierza odpuścić.

PLEASE!

będę bardzo wdzięczna

Ela

Ewa z Rz24-04-2002 23:48:02   [#02]
Wyjaśniłam dokładnie na eduseeku: zespół tworzy się w oparciu o art 62 OSO. W ust 3 tego art powiedziane jest, że tryb należy przyjąc taki jak w art 58 OSO, który dotyczy powoływania nowych szkół. Wobec tego dyrektora zespołu powołuje się zgodnie z aty 36a ust 6 OSO, który wymaga przeprowadzenia konkursu.
Konto zapomniane25-04-2002 00:16:38   [#03]

Bardzo dziękuję!!!!!!!!

a czy ta druga sprawa także ma poparcie w konkretnych aktach prawnych?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]