Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Bibliotekarka jako wychowawca.
strony: [ 1 ]
ANDRZEJ24-04-2002 20:28:37   [#01]

Z góry dziekując za pomoc proszę o rozwiązania w następujących sprawach :
  -  czy nauczycielka - bibliotekarka, pracująca na pełnym etacie w biblio-
      tece szkolnej może otrzymać wychowawstwo klasy ( gimnazjum ),
  -  czy może otrzymać godziny na zajęcia pozalekcyjne koło ( 2 ),
  -  jak płacić jej za godziny ponadwymiarowe ( 3 ) z etatu nauczyciel -
      skiego ( 18 godz. ) czy bibliotekarki ( 30 ) ?.

DZIEKUJĘ ZA POMOC   Andrzej.

Zola24-04-2002 21:24:00   [#02]

to zależy od regulaminu gminy

u nas płaci się z etatu korzystniejszego

zdzisław24-04-2002 21:25:45   [#03]

wychowawczyni z biblioteki

Mam podobny problem z wychowawstwem. Jeszcze go nie rozstrzygnąłem. Za kółko płacę za przepracowane godziny - 2 to 2.
Ewa z Rz24-04-2002 21:31:32   [#04]

Może!

Bibliotekarka jest jak najbardziej nauczycielem i może mieć godziny dydaktyczne (poza tzw. lekcjami bibliotecznymi). U mnie np. prowadzi ściezkę czytelniczo-medialną. Może być również wychowawcą (musi wówczas dostac "godzine do dyspozycji wychowawcy"), chociaż nie polecam tego rozwiązania z uwagi na skąpy kontakt z klasą, ale jak nie ma innego wyjścia...

Osobna sprawa to rozliczenie nauczyciela realizujecego swoje pensum z dwóch róznych wymiarów - te sprawę powinien rozstarzygnąc organ (Rada). Ale piszesz, że ona ma cały etat w bibliotece. I tu jest trudność, ponieważ trudno w takim przypadku te godziny przydzielić jako ponadwymiarowe, ale też nie jest to nigdzie zabronione i jeżeli nauczycielka się na to zgadza a oba organy nie protestują to można... I oczywiście wówczas rozliczamy do etatu nauczycielskiego.

Jest tez możliwe zawarcie drugiej umowy o pracę na czas okreslony (np. 1 roku szk) na określoną część etatu nauczycielskiego, zważywszy na zupełnie inny rodzaj pracy i trudności związane z połączeniem tych dwóch umów.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]