Forum OSKKO - wątek

TEMAT: mianowanie z urzędu?
strony: [ 1 ]
Bietka22-04-2002 18:29:04   [#01]

Nie wiem, jak rozwiązać problem.

Nauczyciel ukończył Pedagogiczne Studium Techniczne i w 1992 r został zatrudniony w Szkole Podstawowej na czas nieokreślony jako n-ciel ZPT i w-f w pełnym wymiarze godzin. W trzecim roku pracy uzyskał wyróżniającą ocenę pracy. Czy powinien otrzymać mianowanie z urzędu?

Czy mam rację, twierdząc, że nie miał wtedy kwalifikacji do pracy w szkole podst.? Nie mógł więc uzyskać mianowania?

A jeżeli mianowania jednak nie otrzymał, to po 6 kwietnia 2000 powinien być nauczycielem kontraktowym czy stażystą? Dopiero w 2001 roku obronił licencjat z w-f, czy teraz ma kwalifikacje do pracy w szkole podstawowej?

Bietka23-04-2002 21:14:57   [#02]

pomocy!!!

:-(
Ewa z Rz23-04-2002 21:51:20   [#03]

T E R A Z ma

Teraz ma kwalifikacje bo spełnia wymagania art 9 ust 1 KN i to do pracy w dowolnym typie szkoły. Wszystko zależy od dyrektora - jak go zatrudni to ma, jeżeli tego nie zrobi to nie ma...

Co się tyczy mianowania z urzędu: przysługuje ono tylko nauczycielom,. którzy w dniu 31.08.2000 spełniali wszystkie wymagania na mianowanie przewidziane przez KN w brzmieniu sprzed noweli z 18 lutego 2000 z wyjątkiem zatrudnienia na czas nieokreślony. Innymi słowy tylko wówczas, gdy nauczyciel nie otrzymał mianowania z powodu niemożności zatrudnienia go na czas nieokreślony. Kurator (np mój) dopuszcza jeszcze brak drugiej oceny pracy, gdyż nie dokonywano jej zwykle dlatego, że mianowanie takiego nauczyciela nie wchodziło w grę.

A to czy 6.04.200 nauczyciel ten miał kwalifikacje wynika wprost z KN i obowiązujacego wówczs rozporządzenia o kwalifikacjach

Bietka24-04-2002 20:33:01   [#04]

:-)

Dziękuję za radę :-)))

A czy w roku 1995 po PST mógł ten nauczyciel otrzymać mianowanie z mocy prawa, jeżeli wg rozporządzenia nie posiadał kwalifikacji?

Basia24-04-2002 20:57:10   [#05]

do 6.08.96 rok nauczyciel mógł byc mianowany z mocy prawa, Dyrektor nie musiał tego uzgadniac z organem nadzoru pedagogicznego.

Ewa z Rz24-04-2002 21:14:43   [#06]
Ale musiał spełniać obowiązujące wówczas wymagania kawalifikacyjne, a dyrektor był zobowiązany do wydania dokumentu stwierdzającego otrzymanie mianowania z mocy parwa. Ja mam taki dokument z 1995 roku, chociaż to mianowanie tak naprawde nabyłam w 1989 roku.
Basia24-04-2002 21:45:57   [#07]

zgoda, ale w 92 roku to tez dyrektor uznawał kwalifikacje i właściwie głównym wymogiem była  nieprzerwana praca przez 3 lata w pelnym wymiarze. Nie mam teraz dostepu do starych dokumentów, piszę "z głowy", wiec w razie błedu -  Ewa, prosze o poprawienie mnie.

No a dokument rzeczywiscie musi być!

Ewa z Rz24-04-2002 21:52:47   [#08]

Niestety,

Wówczas NIE dyrektor uznawał kwalifikacje tylko kurator oświaty. Dyrektor otrzymał takie uprawnienie nowelizacją rozporządenia o kwalifikacjach z 99 roku (pisze z głowy, więc może to być rok więcej lub mniej). Dlatego w tej wersji masz taki paragraf.

W §12 rozporządzenie to uznawało kwalifikacje uzyskane w trybie zawartym we wczesniejszym rozporzadzeniu z 1989 roku, gdzie widnieje ostatnia możliwość na uzyskanie kwalifikacji poprzez odpowiedni staż. Co prawda to też było obwarowanie warunkiem posiadania odpowiedniego poziomu kwalifikacji i dotyczyło ewentualnego rozszerzenia tychże.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]