Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zwolnienie n-la mianowanego
strony: [ 1 ][ 2 ]
krzyśk27-05-2014 23:12:01   [#51]

Dziękuję

olaszyma23-06-2016 12:03:06   [#52]

Mam już pozew, rozprawa w lipcu. Jakie macie doświadczenia, czy jeżeli powód w uzasadnieniu powołuje się na orzecznictwo dotyczące osób zatrudnionych z KP to należy w odpowiedzi zasugerować że to jest jednak wypowiedzenie z KN i stosuje się trochę inne zasady?

(I PK 140/14 z 20.01.2015)

(I PK 244/13 z 1.04.2014) - to oznaczenia wyroków na które się powołuje ale tam chodzi o pracowników kodeksowych.

izael23-06-2016 12:17:12   [#53]

zdecydowanie przypomnieć, że zatrudnienie na podstawie KN, to jednak coś innego

oczywiście w formie konkretnych argumentów

rzewa23-06-2016 13:09:10   [#54]

nauczycieli zatrudnionych na podstawie KN, w tym nauczycieli zatrudnionych na podstawie mianowania nie dotyczy ustawa  z  dnia  13  marca  2003  r.  o  szczególnych  zasadach  rozwiązywania  z pracownikami  stosunków  pracy  z  przyczyn  niedotyczących  pracowników

decyduje o tym treść art 20 ust 2 zdanie drugie KN

warto dokładnie przeczytać uzasadnienie zarówno sądu okręgowego jak i SN zawarte w wyroku I PK 244/13 -> potwierdza ono, że nie muszą być w wypowiedzeniu wyszczególnione kryteria doboru do zwolnienia, o ile są znane pracownikom (nauczycielom) kryteria decydujące o tym który z pracowników jest lepszym pracownikiem -> a te są znane, gdyż nauczyciela znają: a) kryteria oceny pracy oraz b) kryteria przyznawania dodatku motywacyjnego

no i prawdopodobnie zostało powiedziane na zebraniu rp czym i w jakiej kolejności kierował się dyrektor przy wyborze n-li do zwolnienia

 

olaszyma23-06-2016 13:15:19   [#55]

Też tak myślę rzewo. W przyszłym tygodniu spotykam się z radcą OP. Może na priv prześlę Ci jakimi kryteriami się posłużyłam i co mam zamiar napisać w odpowiedzi na pozew. (nie wiem właśnie czy te informacje zawrzeć w odpowiedzi, czy zostawić je na rozprawę?)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]