Szanowni Państwo: pracownicy samorządowi, zajmujący się oświatą.
Przesyłamy informację o wartościowych szkoleniach i spotkaniach dla JST, które umieszczono w programie Kongresu Zarządzania Oświatą, który odbędzie się w dn. 25-27 września 2013 r. w Warszawie pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Prezydenta Miasta Warszawy.
W odpowiedzi na sugestie samorządów zorganizowaliśmy m.in. spotkania szkoleniowe i konsultacyjne Modułu Samorządowego:
ORGANIZACJA ZAJĘĆ DODATKOWYCH W PRZEDSZKOLACH. SZKOLENIE. SPOTKANIE Z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Ewa Czechowicz, szkoląca w ww. zakresie pracowników samorządowych. Aleksander Tynelski, Naczelnik Wydziału Edukacji Przedszkolnej MEN. Zagadnienia: Jak zorganizować zajęcia dodatkowe po zmianie przepisów? Czy muszą one dodatkowo, ponad dotację, kosztować samorząd? Jak otrzymać dotację w przyszłości, w sytuacji gdy w OP nie ma publicznych przedszkoli? Jak spełnić wymagania ustawy dotyczące organizacji sieci przedszkoli w gminie? Czy OP muszą zwiększać plany finansowe przedszkoli? Jak zatrudniać nauczycieli do zajęć dodatkowych. Jak organizować pracę nauczycieli. Dyskusja, sesja pytań, szkolenie.
PROBLEMY SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO. SPOTKANIE Z MEN I CKE. Dyrektor Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego MEN, Ewa Konikowska-Kruk, Wicedyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ewa Rudomino i kierownik Wydziału Egzaminów Zawodowych CKE, Lesław Zabłocki. Zagadnienia: Organizacja egzaminów zawodowych. Kadra. Potrzeba spójności standardów wyposażenia pracowni do prowadzenia egzaminów. Finansowanie szkół zawodowych. Teoria a praktyka na egzaminach. Stopień przygotowania szkół. Nadzór pedagogiczny a kształcenie zawodowe.
SPOTKANIE Z MINISTREM EDUKACJI NARODOWEJ, KRYSTYNĄ SZUMILAS. Plany resortu oświaty, aktualne zagadnienia. Pytania.
AUDYT W OŚWIACIE SAMORZĄDOWEJ. SZKOLENIE. Wykład. Warsztaty. Ewa Czechowicz, Ewa Halska, OSKKO, spotkanie praktyków w kontroli samorządów. Jak przeprowadzić audyt w oświacie samorządu, jakich błędów unikać. Przykłady dobrej praktyki. Możliwość zadawania pytań.
JAK ZARZĄDZAĆ JAKOŚCIĄ NAUCZANIA W SZKOŁACH SAMORZADOWYCH? Seminarium. W jaki sposób badać jakość nauczania. Case wybranego samorządu. Rola lokalnej społeczności. Jak sprawnie budować i realizować plan działań.
POTRZEBY LOKALNE SPOŁECZNOŚCI JAKO PODSTAWA DZIAŁAŃ. Seminarium. Jak badać, jak wyciągać wnioski, jak wiedzę uwzględniać w planowaniu działań, jak przekazywać sygnał zwrotny.
JAK JAKOŚĆ USŁUGI EDUKACYJNEJ MOŻE PRZEKŁADAĆ SIĘ NA OCENĘ JAKOŚCI RZĄDZENIA? Seminarium. W temacie między innymi: przykłady, wpływ pozytywny, wpływ negatywny, znaczenie komunikacji ze społeczeństwem.
KOMUNIKOWANIE SIĘ ZE SPOŁECZEŃSTWEM. Seminarium. Poznanie i zrozumienie problemów społeczności. Komunikowanie sukcesów. Przygotowanie do trudnych decyzji – budowanie poparcia. Wspólne poszukiwanie rozwiązań..
Zachęcamy do zapoznania się z zaproszeniem na to największe w Polsce i jedno z większych w Europie spotkanie kadry kierowniczej, w którym rokrocznie bierze udział około 1000 uczestników.
Z pełnym programem i zasadami naboru można zapoznać się pod następującym adresem: www.oskko.edu.pl/kongres/ . Tam też, oraz w załączeniu emaila, znajduje się karta zgłoszeniowa i inne informacje.
Koszty uczestnictwa:
Pełen– według karty naboru z załącznika do tego emaila – zawiera ona liczne opcje hotelowe, 3 dni udziału.
Oszczędnościowy wariant: tylko czwartek 26.09. (cały dzień wg załączonego harmonogramu - z panelem zawodowym, spotkaniem z ministrem, tematami samorządowymi i innymi tego dnia): 425zł bez noclegu, 512zł z noclegiem. Jest to wariant obejmujący większość szkoleń dla JST.
Zapraszamy do Warszawy. Są jeszcze wolne miejsca.
Biuro i Zarząd OSKKO
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty
E-mail: oskko@oskko.edu.pl
Tel: (89) 527-95-14;
Fax: (89) 679-05-59
Kontakt z Biurem Kongresu: (89) 527-95-14, 509-498-266, 513-057-820, 501-211-469 |