Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jesteście - no to mi ulżyło
strony: [ 1 ]
majra19-04-2002 14:08:01   [#01]
Nie zaglądałam kilka tygodni na forum eduseeka z przyczyn ode mnie niezależnych, a tu nagle zginęli starzy bywalcy. Tak barwne postacie jak Marki, Janusz, Gaba, Mariola no i ktoś mi podpowiedział, że będziecie tutaj. WITAM ZNOWU.
Chcę tylko dodać maleńki głos w dyskusji o egzaminie po 6 klasie. Jestem egzaminatorem i na próbnym były różne kwiatki, typu: poprawianie wszystkich prac przez nauczycieli, ale to co zdarzyło się mojej koleżance to przerasta wszystko. Otóż teraz znalazła w swojej paczce 20 prac z 1 szkoły pisanych przez tą samą osobę. Cóż za inwencja twórcza w przesyłaniu pozdrowień. Nie komentuję samego arkusza, bo nie ma nawet co komentować - myślało nad nim tylu mądrych ludzi.
Pozdrawiam z Polski Centralnej (nie mylić z dworcem centralnym)
Mariola19-04-2002 14:14:31   [#02]

witaj :-))

dobrze że nas znalazłaś :-)

 

i drobna uwaga (gdyś tego nie miała)
zainstaluj sobie przeglądarkę IE 5.5 lub wyżej :-)))

Mariola19-04-2002 14:16:13   [#03]

ocywiście togo co napisałaś o egzaminach

nie da się skomentować :-(
przynajmniej ja nie spróbuję :-)
Agnieszka z Krakowa19-04-2002 15:12:04   [#04]

Jak to?

Przez tę samą osobę? Czyli przez kogo??? Przez nauczyciela???

Nie mieści mi się w głowie...

Majka19-04-2002 15:33:34   [#05]

Niestety inni egzaminatorzy zgłaszają takie same przypadki (poprawki we wszystkich pracach jednym charakterem pisma, tym samym długopisem).

sławek c19-04-2002 17:02:06   [#06]

KOSZMAR! Czy są przewidziane jakieś sankcje karne dla takich "dowcipnisiów"?

pozdrawiam : sławek

Janusz Pawłowski19-04-2002 17:10:57   [#07]

Dla Majry te sankcje? ;-))

Oj - lepiej nie będę dowcipkował, bo sankcje ... ;-)))

A tak poważnie - no ... niewesoło ... jednak potrzeba wypadnięcia jak najlepiej (chyba chodzi tu o potrzebę niektórych nauczycieli, czy szkoły) przeważa na potrzebą zachowania uczciwości.

No cóż ... rankingi ...

Witaj Majro - jesteś - ulżyło nam ... ;-)))

Tomasz19-04-2002 18:02:00   [#08]

 

  W gimnazjach i tak zrobimy  sprawdziany na wejściu w pierwszych klasach.Ocenimy wiedzę i umiejętności przybyszów.

Wyniki  tych  prac  także  podamy organom prowadzącym.

Musimy się zabezpieczyć,bo rodzic, organ prowadzący czy nadzorujący, może nam w przyszłości udawadniać ,że w gimnazjum uczeń znacznie się cofnął.

 Jeśli arkusze sprawdzianu rzeczywiście poprawiał nauczyciel - powinien mieć odebrane prawo wykonywania zawodu/przecież to jest ciężki błąd w sztuce wychwania młodzieży/Tym sposobem dalej będziemy narodem cwaniaków,kłamców,łapówkarzy i złodziei.

Na każdym zewnętrznym sprawdzianie czy egzaminie obowiązkowo powinien być obserwator z OKE i z Kuratorium.

Agnieszka z Krakowa19-04-2002 18:28:20   [#09]

Obserwator?!

U mnie był obserwator - wszedł, jak uczniowie już pisali, a wyszedł, gdy ostatnie dziecko oddało kartkę. I nie chodził po różnych salach, bo u nas wszyscy pisali w jednej.

Od razu sobie pomyślałam, że jak kantować, to tylko po odebraniu prac. I w tej najważnieszej chwili obserwator uznał swoją rolę za zakończoną. Śmiech na sali...

Po co taka tzw. obserwacja? Tylko dla zamydlenia oczu chyba.

A co do odebrania praw do wykonywania zawodu - też uważam, że taka sankcja byłaby na miejscu.

Marek Pleśniar20-04-2002 15:49:26   [#10]

sankcje?

u nas opowiadano o komisjach dyscyplinarnych - że to będzie proponowane.

a obserwator był u mnie od chwili wyjęcia z kasy tego tam wszystkiego aż do zapakowania prac i mojego wyjścia ze szkoły - żeby je odwieźć (wynudziła się kobieta smiertelnie, bo długo potem liczyliśmy prace:-)

 

i baaardzo przydatne jest, że trzeba było podpisać kartke z wakacji:-))))))))))

beera30-04-2002 12:23:43   [#11]

A ja...

..byłam na eduseeku, gdzie nas Majra szukała...

Ona szukała starych forumowiczów!!!!!

Majra- za taka obrazę trza będzie jakies piwo, czy co????

majra30-04-2002 14:07:04   [#12]

chętnie

Bardzo chetnie. Szykowałam się na Zlot, ale 2 czerwca mam komunię córki.Jak ja żałuję...... Piwko by napewno było.
Pozdrawiam i przepraszam za starych niech będzie "doświadczonych".
Mariola30-04-2002 15:15:33   [#13]
na froum
w tym roku
aż biało do strojów komunijnych ;-)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]