Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przedmioty uzupełniające w liceum
strony: [ 1 ][ 2 ]
Jacek W14-03-2013 21:04:41   [#51]

AnJa: tu proszą  się artystyczne (...) tu prosi się ewp

Uzdolnienia do ZA moim zdaniem nie zależą od rozszerzeń innych przedmiotów, więc robię sondę i młodzi sami wybierają sobie przedmiot uzupełniający (EwP czy ZA).

bogna: a może nie brak spójności, tylko dalekowzroczność? Załóżmy, że uczeń zmienia klasę po 60 godzinach przyrody na taką, w której jest historia i społeczeństwo, uzupełnia różnice programowe, ma poza tym i EwP i ZA. W arkuszu potrzebne 4 rubryki, na świadectwie wystarczą 3 :)

AsiaJ14-03-2013 22:39:38   [#52]

A ja się chciałam dopytać, nie mając rozporządzenia przed sobą, czy uczeń powinien wybierać przedmioty uzupełniające?

Taka myśl mi się kołacze od zeszłego roku....że powinien, a teraz się waham;-)

Jeśli p.u. powiązane z rozszerzeniami tworzą ofertę szkoły i zostały wybrane już przez kandydatów, to czy uczeń, obecnie klasy pierwszej powinien je ponownie wybierać?

:-)

DYREK15-03-2013 09:08:35   [#53]

tylko w wypadku

jeżeli w ofercie (szkolnym planie nauczania) szkoły był zapis

" inny przedmiot uzupełniajacy dla którego nie ustalono p programowej - .... godzin "

i teraz  chcemy taki przedmiot uzupełniajacy (bez ustalonej p programowej) wprowadzić

wtedy działa zapis pkt.11 załącznika 7

(....) Realizowany dodatkowo przez uczniów przedmiot uzupełniający ustala dyrektor liceum ogólnokształcącego po zasięgnięciu opinii uczniów danego oddziału (grupy oddziałowej, międzyoddziałowej lub międzyszkolnej).

lub

jeżeli dokonujemy zmiany w szkolnym planie nauczania (zmieniamy rozszerzenia) to zadziała pkt. 3 załącznika

"Dyrektor liceum ogólnokształcącego, po zasięgnięciu opinii rady liceum, a jeżeli rada liceum nie została powołana – po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego (...)"

 

 

 

 

AsiaJ15-03-2013 09:14:57   [#54]

dzięki DYRKU:-)

własnie o te przedmioty mi chodzi, zajęcia uzupełniające w oparciu o program własny:-)

Tyle, że zaplanowaliśmy i podaliśmy do informacji uczniów rok temu nazwę tego przedmiotu, ale to pewnie i tak bez znaczenia teraz.

Czy może się mylę?

DYREK15-03-2013 09:31:32   [#55]

wg mnie, przed sporządzeniem arkusza organizacji na 2013/2014,  należy poprosić uczniów o opinię

opinia nie jest wiążąca dla dyrektora


post został zmieniony: 15-03-2013 09:31:53
flisegi31-03-2017 22:09:07   [#56]

Witam,

Proszę o podpowiedź, czy żeby była możliwość wprowadzenia przedmiotu dla którego dla którego nie ustalono podstawy programowej trzeba najpierw zrealizować przyrodę lub historię i społeczeństwo + ekonomia w praktyce + zajęcia artystyczne.

Czy też można tylko np. przyrodę a to co zostało na przedmiotu dla którego dla którego nie ustalono podstawy programowej.

 

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]