Forum OSKKO - wątek

TEMAT: uważajcie na pozyskiwaczy sponsorów
strony: [ 1 ]
Anna 1116-11-2012 21:55:36   [#01]

Do szkół wydzwaniają firmy, które pozyskaja sponsorów a to na słowniki, mapę, podręczniki, plakaty. Sprawdziłam- mają piękna stronę internetową z cytatem Jana Pawła II i dyplomami z podziękowaniami od dyrektorów innych szkół.

Szkoła otrzymuje listę sponsorów, którym ma wysłać z własnych środków drobiazg- podziękowanie. Podzwoniłam do moich sponsorów i okazało się, że na liście jest 22 sponsorów, każdy dostał fakturę na 200 zł- uczniowie otrzymali 20 słowników z wyprzedaży- koszt góra 20-30 zł za książkę (ceny oczywiście na książkach brak).

Jestem wściekła, że tak dałam się nabrać.....

Zbig6017-11-2012 16:39:56   [#02]

Już dawno zauważyłem, że potencjalni darczyńcy są zwykłymi naciągaczami. Każdemu zwyczajnie dziękuję za troskę, niestety doprowadzają mnie do szewskiej pasji pytania o motywy mojej decyzji. Wtedy zapala się w mojej głowie czerwona żarówka i zbywam ich "chłodno"

zapolska17-11-2012 18:32:05   [#03]

Mówię, że sama potrafię znależć sponsorow.

Tera17-11-2012 19:54:25   [#04]

A ja prokuratorem postraszyłam, jeżeli w imieniu mojej szkoły będą do kogokolwiek wydzwaniać. Wszystkich znajomych  i nieznajomych (ewentualnych darczyńców) ostrzegam i przestrzegam, żeby sie nie dawali nabrać.

Co ciekawe jak ja o prokuratorze, to pani już nie pyta dlaczego nie chcę skorzystać;-)

Na razie cisza i spokój...

 

śliwka g18-11-2012 20:18:58   [#05]

Pewnego dnia (jakieś 1,5 roku temu) byłam na spotkaniu u zaprzyjaźnionego lokalnego przedsiębiorcy/rodzica ws. organizacji imprezy. W tym czasie tel. bardzo ważny do niego, więc odbiera. Rozmowa o sponsorowaniu, moje nazwisko, atlasy szkoła potrzebuje, mapy etc. A ja o niczym nie wiem:). Wielkie oczy robię. Przedsiębiorca odpowiada, ze jest u mnie pani dyrektor i porozmawia na ten temat. Przekazuje mi słuchawkę i ... trach, zostaje ona odłożona. Numer kierunkowy 32.... Na najbliższym  zebraniu z rodzicami o tym opowiedziałam i uprzedziłam, że sama osobiście proszę o wsparcie, by nie dali się nabierać. Kiedy dzwonią z "tych" firm krótko informuję, ze nie życzę sobie i też, że zawiadomię odpowiednie organy. Telefonów jakby, mniej...

Proceder trwa chyba od dobrych kilku lat- źródło lokalni przedsiębiorcy.

Jasiu18-11-2012 22:07:19   [#06]

Uważajcie również na firmę Serwis Biblioteka Prawa Oświatowego. Potrafią nieźle wkręcić na korzystanie  darmowo przez miesiąc (za 0,00 zł) a potem za rezygnację trzeba zapłacić jak za trzy miesiące abonamentu - o czym nie informują przy propozycji.

jaris-119-11-2012 09:34:37   [#07]

Jak tak, to znowu się dałem....

Marcin Majsner19-11-2012 09:43:57   [#08]

Również mam złe doświadczenia z firmami poszukującymi sponsorów...Do dziś ( minęły dwa lat ) nie dostałem sprzętu sportowego ( a już był zapakowany do transportu )... A człowiek potem świeci oczami...

malmar1528-05-2020 23:45:33   [#09]

36-latka lub jej pracownicy nakłaniali przedsiębiorców do dokonania wpłaty pieniężnej, która miała być przeznaczona na zakup pomocy dydaktycznych dla okolicznych szkół i przedszkoli.

https://www.o2.pl/informacje/slask-36-latka-wyludzila-2-miliony-zlotych-uslyszala-10-tys-zarzutow-6515337115072129a

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]