Forum OSKKO - wątek

TEMAT: egzaminy na świadectwie gim
strony: [ 1 ]
BożenaB17-04-2002 08:25:13   [#01]
Jak to się będzie pisać? Są dwie linie wykropkowane.
Napiszę: część humanistyczna - a dalej jak? Ilość punktów słownie, czy cyframi? Czy za tym jeszcze "pkt" czy "punktów", czy nic?
Jest gdzieś coś na ten temat?
Na wzorach zaświadczeń CKE jest: część humanistyczna - dalej trochę kropek (zmieści sie zapis cyfrowy) i "pkt"
Jak w drugiej linijce na świadectwie wpisze się "część matematyczno - przyrodnicza" , to na słowny zapis ilości punktów pewnie miejsca zabraknie.
BożenaB
Ewa z Rz17-04-2002 13:00:21   [#02]

Można tak

Bożenko, można tak jak w paszporcie: 30 pkt - piszemy trz*zer, a np 27 pkt to będzie: dwa*sie, natomiasi 9 pkt to: zer*dzi, itd. Na pewno się zmieści...
A czy ładnie to już inna sprawa... :))
BożenaB17-04-2002 13:27:11   [#03]
No, ja ręcznie takich gwiazdek nie namaluję ładnie ; ))
Ewo, piszesz "można tak..". A można cyframi ?
Jest gdzieś urzędowe stwierdzenie jak to powinno być napisane na świadectwie szkolnym ?
BożenaB
Ewa z Rz17-04-2002 13:37:22   [#04]

:)

Bożena, to taki żart!
Sądzę, że Menis wogóle nie pomyślał o takiej maaaalutkiej sprawie, bo dla nich to taki drobiazg. Mamy radzić sobie sami, jak zresztą ze wszystkim...
Nic nie wiem by byłe jakiekolwiek regulacje w tej kwestii, chyba że coś CKE zrobiło w tej sprawie...
BożenaB17-04-2002 14:03:29   [#05]
Ewo, ja już czasem nie rozeznaję żartów - menis uczy, że każdy żart mółby być prawdą.
Przed chwilą przeczytałam w magazynie szkolnym naszego woj., że mienis wydało rozp. 12.02. o dokumentacji ale nie widzę go na stronie men.
Pewnie trzeba czekać, a ja chcę mieć przygotowany programik do drukowania świadectw. I chciałabym to mieć zrobione wcześniej.
BozenaB
Ewa z Rz17-04-2002 15:16:19   [#06]
Bożena, rozporządzenie Menisa w sprawie dokumentacji jest na stronie głównej Vulcana (w packu na górze forum witryny, a link jest 6 od góry)
Zola17-04-2002 17:17:15   [#07]

Ewa ,kamień z serca,bo jak byś nie żartowała to przez miesiąc komisja rekrutacyjna rozszyfrowywałaby te dwa*sie

a nawiasem mówiąc na świadectwie dojrzałości (jeśli ktos chce się zwolnic z języka) mamy wpisać nazwę cerytikatu i punkty lub oceny z egzaminu- a nazwy sa długie i obcojęzyczne zaś miejca na świadectwach brak

MENiS przysłał "instrukcję" dotyczącą formy zapisu na protokołach egzaminów dojrzałości ( a tam jest względnie miejsca i byśmy sobie poradzili) ale o tak ważnej rzeczy jak świadectwo niestety zapomniano

Leszek17-04-2002 17:27:39   [#08]

Cześć!

Przypuszczam, że tak jak oceny, zapis słowny.

Za to pewnie wyjdzie nam, żeby się zmieścić,

np. "cz.hum." i "cz.mat.-prz."

:-)

Pozdrawiam

Leszek

Mariola17-04-2002 18:13:59   [#09]

Zola certyfikaty mają skróty

FCE itp.

to może na świadectwo skróty?

Zola17-04-2002 18:35:50   [#10]
Na świadectwie generalnie nie powinno stosować się skrótów
Mariola17-04-2002 18:39:55   [#11]
generalnie tak
ale świadectwa są już w szkołach
innych już nie będzie
Leszek17-04-2002 20:09:54   [#12]

Cześć

Ile miejsca tyle pisania ...

Lepiej jednak skrócić nazwę niż ocenę czy ilość punktów. Nie myśmy wymyślali te wzory.

Pozdrawiam

Leszek

BożenaB18-04-2002 07:47:11   [#13]
Ewa z Rz - dziękuję i pozdrawiam
BozenaB
BożenaB18-04-2002 07:55:15   [#14]

zajrzałam do Vulcana ...

jak radziłaś Ewo - przed chwilą. Rozporządzenie o dokumentacji obowiązuje od 1.09.2002. Dalej więc nic nie wiem.
Kto wie ??? Też sądzę, że trzeba zastosować zapis słowny.
Ewa z Rz18-04-2002 17:42:06   [#15]

Bożeno,

Podałam adres do rozp. o które pytałaś, nie sprawdzając od kiedy obowiazuje.

Obecnie obowiązuje:

 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

z dnia 24 stycznia 2000 r.

w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności.

(Dz. U. Nr 6, poz. 73)
(Zmiana: Dz. U. z 2000 r. Nr 107, poz. 1132)

Co się zmienia: Rozporządzenie z dnia 15 listopada 2000 r. (Dz. U. Nr 107, poz. 1132) zmienia: ust. 1 i 2 w § 6, ust. 1 w § 9, ust. 5 w § 21.

Czego dotyczą zmiany: Podwyższona została z 4,0 do 4,75 wysokość średniej ocen uprawniającej ucznia do otrzymania świadectwa z wyróżnieniem (tzw. “świadectwa z paskiem”). Ponadto zmieniono sposób zapisywania w świadectwach wydawanych na podstawie egzaminu, daty ich wystawienia. Poprzednio, jako datę wystawienia świadectwa wpisywano datę zakończenia sesji egzaminacyjnej. Zgodnie z omawianą zmianą, obecnie na świadectwie będzie wpisywana data ustalonego przez szkołę terminu wydania świadectw absolwentom.

Konsekwencje: Zmiany weszły w życie 15 grudnia 2000 r.

Rozporządzenie powyższe jest na stronie menisa.

Leszek18-04-2002 18:00:21   [#16]

 Cześć!

W rozporządzeniu podanym przez Ewę znalazłem:

"§ 9.

  1. Świadectwo i dyplom wypełnia się czytelnie, bez poprawek, pismem komputerowym, maszynowym lub ręcznym Imię (imiona), nazwisko i miesiąc urodzenia ucznia, klasę (semestr), oceny z zajęć edukacyjnych, ocenę zachowania oraz miesiąc wystawienia świadectwa lub dyplomu wpisuje się słowami w pełnym brzmieniu, bez stosowania skrótów. Jako datę wystawienia świadectwa lub dyplomu przyjmuje się datę zakończenia rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych, a w przypadku świadectwa lub dyplomu wydawanego na podstawie egzaminu - datę zakończenia sesji egzaminacyjnej. "

Nic nie wyczytałem, aby określono iż nazwa zajęć (lub jak tu egzaminu) musiała być pisana w całości. Za to wynik egzaminu (punkty) zastępuje ocenę. Czyli piszemy w całości ilość otrzymanych punktów.

Pozdrawiam

Leszek

BożenaB19-04-2002 10:13:07   [#17]

Baaardzo dziękuję

Powinnam sama  trafić do odp. rozp; ze zmęczenia chyba mnie ogłupiło.
Wielkie dzięki za cierpliwosć.
BozenaB

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]