Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wybór członków do komisji konkursowej
strony: [ 1 ]
szi15-05-2012 19:12:26   [#01]

Wiem, że to tutaj było, ale nie mogę znaleźć. Jesteśmy zespołem SP+Przedszkole. Mamy odrębne RP i RR. Jak wybrać przedstawiciela do komisji konkursowej? Jak są dwa zz, to będzie dwóch przedstawicieli?


post został zmieniony: 15-05-2012 19:19:24
hania16-05-2012 08:23:29   [#02]

2 zz - to dwóch przedstawicieli ( znaczy: po jednym z każdego)

1 przedstawiciel zespołu.....

było już tu, ale nie mam w tej chwili czasu poszukać.....

rzewa16-05-2012 09:02:05   [#03]

każda rp wybiera swojego, a oni ustalają pomiędzy sobą, który z nich będzie przedstawicielem rp w komisji na dyrka zespołu

szi16-05-2012 09:42:58   [#04]

1. sa dwa posiedzenia rp?

2. są dwie uchwały w sprawie wyboru reprezentanta do komisji konkursowej?

3. później tych dwoje dogaduje się, który ma być w komisji?

4. z tego "dogadania się" sporządza się jakiś protokół?

5. później zbiera się rp zespołu i podejmuje uchwałę, że wybrani reprezentanci zdecydowali, że w pracach komisji będzie brał udział X?

6. taka sama procedura w przypadku rr?

Kto to robił? Pomocy!


post został zmieniony: 16-05-2012 09:43:31
elkap16-05-2012 11:16:52   [#05]

W zespołach szkół rady muszą wybrać wspólnego przedstawiciela. U nas wyglądało to w ten sposób, najpierw każda rada wybierała swojego, potem było kolejne głosowanie nad wybraniem jednego z trzech podanych kandydatów ( mam trzy rady pedagogiczne).

szi16-05-2012 12:15:29   [#06]

Dziękuję za pomoc. Oczywiście musi być  uchwala?

szi16-05-2012 13:32:45   [#07]

Już wiem. Znalazłam wątek dotyczący składu komisji konkursowej :-))) Pozdrawiam

rzewa17-05-2012 06:58:00   [#08]

w zespole jeśli rp są odrębne - statut zespołu ustala odrębnośc rad prdagogicznych - to nie ma rady zespołu i nie ma wspólnego głosowania

UoSO art 3a ust. 9. Przepisy ust. 6-8 stosuje się również w przypadku konkursu na stanowisko dyrektora nowo zakładanego zespołu szkół lub placówek, z tym że:
1) przedstawiciela rady pedagogicznej wyłania się spośród przedstawicieli rad pedagogicznych wszystkich szkół lub placówek łączonych w zespół;
2) przedstawiciela rady rodziców wyłania się spośród rad rodziców uczniów wszystkich szkół lub placówek łączonych w zespół.

jeśli statut zespołu ustanawia rozdzielność rad pedagogicznych i rad rodziców należy dokonywać wyboru ich przdstawicieli zgodnie z zapisami powyższego przepisu, a to oznacza, że przedstawiciela rp wybiera się nieco inaczej niż rr:

1) przedstawiciel rp jest wybrany spośród przedstawicieli rad pedagogicznych - czyli jak napisałam, każda rada wybiera swego zgodnie z zapisami swego regulaminu (uchwała), a oni wybierają jednego spośród siebie (oświadczenie podpisane przez nich wszystkich - ci przedstawiciele nie tworzą organu więc nie podejmują uchwał)

2) przedstawiciel rr jest wybierany na zebraniu wspólnym rad rodziców (uchwała podpisana przez wszystkich przewodniczących tych rad i przewodniczącego zebrania)

jeżeli w zespole jest jedna rp i rr, to przedstawicieli wyłania się tak samo jakby była to jedna szkoła

szi17-05-2012 10:16:32   [#09]

Bardzo dziękuję.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]