Forum OSKKO - wątek

TEMAT: rozwiązanie zespołów
strony: [ 1 ]
Gaba13-02-2004 05:45:19   [#01]

kilka razy temat powracał.

w Krakowie końcem sierpnia zniknie kilakdziesiąt zespołów szkół (W Polsce możze być takich sytuacji bardzo wiele), gdyż wyjdą ostatnie klasy podstawówki (m. in to moja sytuacja) - nie wolno nam przyjmowac podstawówkowiczów.

Gmina zwróciła się  zapytaniem do Ministerstwa, czy musi organizować nowe konkursy, bo dyrektorzy mają powołania jako dyrektorzy ZSO.

 

Mnisterstwo odpowiedziało, że nie ma takiej potrzeby, gdyż dyrektor ZSO ma uprawnienia do prowadzenia szkoły wyższej w zespole i ją przecież prowadził - taka jest m.in wymowa pisma służbowego, które otrzymałam parę dni temu na biurko.

No to fajnie, bo chodzenie co roku na konkurs nie jest moja ulubiona konkurencją.

jeannette13-02-2004 09:31:13   [#02]
gaba, fajnie ,że masz taki problem, bo moja szkoła właśnie przestaje istnieć, i mam problem egzystencjonalny, co włożyć do gara za pół roku... a wraz ze mną jeszcze parę szkół i kilkudziesięciu nli...Chętnie pochodziłabym na konkursy, gdybym miała gdzie;-)
agabu13-02-2004 09:40:52   [#03]

konkurs musi być,

gdy rozwiązuje się zespół, a szkoły wchodzące w jego skład stają się na powrót szkołami samodzielnymi. Wtedy powołuje się nowych dyrektorów.

Swoją drogą ciekawe, czy ktoś zna taką sytuację. Bardzo mnie ten temat interesuje. Napiszcie o tym, proszę!
ewa13-02-2004 10:17:09   [#04]

no znam, przeżyłam :-))))
był zespół (1999r powołany na 2 lata) , potem samodzielne 2 szkoły i konkursy na dyrektorów  się odbyły

u gaby jest innaczej,  moim zdaniem rozsądna jest odpowiedź, którą uzyskali,  tam szkoła podstawowa wygasa, czyli naturalne staje się przekształcenie zespołu w samodzielną placówkę.

agabu13-02-2004 10:20:54   [#05]

Czy ktoś

zna przypadek zespołu - SP+SP z oddz. integracyjnymi + Gimn?
Alfred13-02-2004 15:12:51   [#06]

Mój zespół nosi nazwę Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im.... w..., w skład którego wchodzi szkoła podstawowa z kilkoma oddziałami integracyjnymi i gimnazjum z kilkoma oddziałami integracyjnymi.

Równanie wygląda następująco: SP + G = Zespół Szkół z ....

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]