Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Miłe Panie z Przedszkoli
strony: [ 1 ]
maeljas05-02-2004 16:50:15   [#01]

mam wielką prośbę

zaprzyjaźnione niepubliczne przedszkole zwróciło się do mnie z prośbą o pomoc - poszukuję dla tego takich informacji:

- w jaki sposób dokonuje się ewaluacji programu wychowania przedszkolnego

- w jaki sposób dokonuje się diagnozy wiedzy i umiejętności dzieci

- gdzie można znaleźć przykładowy regulamin RP

ewentualnie gdzie można znaleźć materiały dotyczące w/w kwestii?

z góry dziękuję

Marla05-02-2004 21:22:56   [#02]

jest

 strona na której znajduje sie baza stron przedszkoli, można tam znaleźć wiele informacji, regulaminów:

www.przedszkole.prv.pl

my do diagnozy dobieramy takie zabawy, testy, które maja na celu ukazanie czy dana umiejętność lub umiejetności są przez dziecko opanowane w stopniu wystarczającym, piszemy scenariusz, wypełniamy arkusz umiejętności, tzw. zbiorówka która daje obraz jak dana umiejętność opanował poszczególne dzieci, służy to potem do planowania dalszej pracy

ewaluacja - np. ankieta skierowana do n-li pracujących wg danego progrmu, rodziców jeśli znaja program oczywiście można dokonać ewaluacji w trakcie roku szkolnego a najlepiej pod koniec kiedy można dokonać jego oceny po całorocznej pracy

maeljas05-02-2004 21:25:47   [#03]

wielkie dzięki

przekażę

pozdrowienia

grażka05-02-2004 21:32:05   [#04]

Diagnozę opieram przede wszystkim na obserwacji i analizie wytwórów dzieci. W trakcie sytuacji edukacyjnych sprawdzam stopień opanowania przez dzieci konkretnych umiejętności - zgodnie z założonymi celami. Nanoszę to na arkusze dla każdego dziecka.

Program - ewaluacja jak napisała Marla. Przyjętego programu z listy MENiS raczej aż tak dokładnie nie oceniałam - bardziej dokładnie  - łącznie z badaniem absolwentów innowację pedagogiczną u 6-latków. Miałam wtedy także ankiety dla rodziców i nauczycieli klas I.

Stronę przedszkole także polecam - i forum także, niektóre użytkowniczki mają prywatne strony przedszkolne, może tam coś się znajdzie.

A regulamin rady - może coś jest w naszej forumowej wymianie plików?

maeljas05-02-2004 21:38:42   [#05]
wszystko, co napiszecie,  skrzętnie zbieram - dzięki
Nisia09-02-2004 08:09:02   [#06]

 

Istnieje wydawnictwo RAABE, które w swojej ofercie wydawniczej między innymi ma także "Management w przedszkolu".

Publikacja zawiera wiadomości niezbędne do efektywnego zarzadzania przedszkolem. Zakres tematyczny jest bardzo szeroku. Obejmuje: podstawy funkcjonowania przedszkola, problematykę dotycząca dzieci, rodziców, pracowników, finanse, majątek, dokumentacje ocene placówki, umiejętności dyrektora, matketing.

Publikacja jest aktualizowana kilka razy do roku, ma format segregatora prawie A5. Jedyny mankament to taki, że przy skromności budżetów oświatowych jest dość droga, ale wiedzy ogrom i na pewno warto.

Sądzę,że publikacja ta jest szczególnie przydatna dla mlodych dyrektorów. Można w niej znaleźć przykładowe regulaminy,statuty itp. także w ujęciu placówek niepublicznych. Serdecznie pozdrawiam, to moje pierwsze pojawienie się na Forum.

Marla09-02-2004 16:17:09   [#07]

właaśnie

 Nisia przypomniała mi o RAABE, posiadam to u siebie i baaaaaardzo często korzystam, aktualizacja przychodzi 3albo 4 razy w roku, naprawdę warto to mieć,

pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]