Forum OSKKO - wątek

TEMAT: opłaty związane z użytkowaniem lokalu
strony: [ 1 ]
migotka02-02-2004 23:01:31   [#01]
"W przypadku kosztów ponoszonych  na opłaty związane z uzytkowaniem lokalu (czynsz, prąd, gaz, itp), w którym instytucja prowadzi również inne działania - możliwe jest rozliczenie w ramach projektu takiej części tych kosztów, która przypada proporcjonalnie do skali działalności - na realizację tego właśnie projektu. Niezbędne jest udokumentowanie sposobu wyliczenia tej części z pełnej, faktycznie ponoszonej kwoty opłat"

Czy ktoś może robił takie wyliczenie - chodzi mi o dwie sale lekcyjne i pracownię komputerową z internetem? Jak to udokumentować?
Jacek W03-02-2004 21:44:15   [#02]

Ja bym zrobił tak:

sprawdziłbym, jaka jest moc żarówek w sali, pomnożyłbym przez cenę 1 kWh, i przez 0,75 i wiedziałbym, ile mnie kosztuje oświetlenie przez 1 lekcję. Jak chcesz na godzinę - to bez mnożenia przez 0,75.

Jak planujesz zajęcia na wieczór – to masz koszt oświetlenia gotowy, jak zajęcia mają być po południu - to szacujesz, że przez np. 40% czasu trzeba będzie świecić światło i mnożysz przez 0,4.

Dalej, policzyłbym komputery, sprawdziłbym jakie mają zasilacze i też wyliczyłbym, ile zużywają energii przez 1 godzinę.

Tyle jeśli chodzi o prąd.

 

Ogrzewanie - spytaj księgowej, ile w 2003 zapłaciła (wie na 100%), podziel przez powierzchnię szkoły (tę z kolei zna kierownik gospodarczy) i masz koszt ogrzewania 1 m kwadratowego rocznie, teraz wystarczy wynik pomnożyć przez powierzchnię sali, podzielić przez liczbę godzin w roku (wyszło mi 8766) i masz średni koszt ogrzewania sali przez godzinę.

 

Czynsz: sprawdziłbym w organie, czy mają uchwałę ze stawkami za wynajem pomieszczeń dydaktycznych albo innych biurowych. Wziąłbym do kalkulacji stawkę minimalną. Po przemnożeniu przez powierzchnię sali i podzieleniu przez średnią liczbę godzin w miesiącu (wyszło mi 730,5) pewnie wyjdą takie małe sumy, ze lepiej z czynszem dać sobie spokój.

 

Itbbnt

 

Jacek W.

migotka03-02-2004 21:49:52   [#03]

Jacek

Serdeczne dzięki!

Zapraszam na najlepszą kawę oraz najsmaczniejsze i największe ciacho do najlepszej kawiarni w Wawie.
Jacek W03-02-2004 22:27:26   [#04]

Przyjęte :)

Jacek W.

Jolanta Szuchta03-02-2004 22:31:12   [#05]

Podejrzewam

że tych kaw i ciastek Jacek W. powinien zjesc więcej bo pewnie wielu z nas skorzysta.

;-))))

Jacek W03-02-2004 22:32:55   [#06]

No problem, serniki kilogramami mogę wchłaniać:)

Jacek W.

migotka03-02-2004 22:47:21   [#07]

Jacek

Masz u mnie sernik!
Marek Pleśniar06-02-2004 13:45:48   [#08]

to nie takie proste. Mi kwestionowano nawet takie koszta jak zuzyte środki czystości - na sprzątanie (ile płynu do podłóg się zuzyje więcej;-) itp. Nie doceniacie inwencji urzędników:-))

Ponadto skarbnik miasta może zakwestionować zasadnoiść przyjęcia czynszu minimalnego. I nic nie pomaga tłumaczenie że chętni uciekną i nie zarobimy nic. Typowa argumentacja jest taka: "i znakomicie - nie zużywa się szkoła"

Jacek ma rację - lepiej z czynszem dać spokój w takiej sytuacji:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]