Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Uwaga, uwaga... dyrektorzy do pracy w czas ferii
strony: [ 1 ]
JarTul01-02-2004 20:28:49   [#01]

ale tylko na Dolnym Śląsku... :-)
W tym rejonie ferie od 02.02-14.02, a tu na stronie Dolnośląskiego KO:

Dyrektorzy Szkół Ponadgimnazjalnych
woj. dolnośląskiego

            Uprzejmie proszę Państwa Dyrektorów, o przesłanie do Kuratorium Oświaty we Wrocławiu (najpóźniej do 18 lutego br.) wniosków wynikających ze sprawowanego w I semestrze bieżącego roku szkolnego nadzoru pedagogicznego – wniosków przedstawianych radom pedagogicznym w związku z art. 40 ust.7 Ustawy o systemie oświaty.

Mariola01-02-2004 20:35:58   [#02]

cieszcie się,że u was tylko dyrektorzy ;-)

u nas ferie są w tym samym czasie a do pracy...
Polecam zerknąć http://www.um.ostroleka.pl/ Ferie w szkołach
Jak wielu nauczycieli będzie pracowało w te ferie...
Piotrek02-02-2004 10:07:31   [#03]

No to trochę

zarobicie... Miasto chyba płaci ekstranadgodziny...:-)
nn02-02-2004 10:34:59   [#04]
Witam. A na jakież to podstawie prawnej Kuriatorium zyczy sobie powyższe wnioski?? Dyrektor przedstawia je Radzie Pedagogicznej oraz Organowi Prowadzącemu. O Organie Nadzorującym w przepisach niczego nie znalazłem. Pozdrawiam. Roman.
Mariola02-02-2004 10:51:26   [#05]

niestety nie zarobimy :-(

właśnie jestem w szkole.
W pracowni jest dokładnie trzech uczniów.

A zajęcia są zupełnie gratis :-(

Piotrek02-02-2004 11:38:49   [#06]

A na jakiej podstawie???

gratis.... :-((

Nie bardzo rozumiem....

Mariola02-02-2004 11:53:49   [#07]

na jakiej podstawie?

nikt tego nie wie i chyba niewielu rozumie.

Ale praca jest społeczna.

Chyba, że są to kółka przedmiotowe lub fakultety.
Wtedy jako tzw zajęcia ruchome są płatne. Wszystkie inne zajęcia, nietety nie .

Piotrek02-02-2004 11:59:02   [#08]

nie ma na to zgody

Ja staram się wypłacić za godziny feryjne albo ze środków przeznaczonych na zimowy wypoczynek przez gminę (bardzo skromnych), albo w ostateczności, gdy nie wystarcza, dopisuję im nadgodziny.

To w końcu jest ich czas wolny, bez przesady...

Burmistrz w czasie swojego urlopu też zasuwa a za friko??

Mariola02-02-2004 12:48:15   [#09]

no nie ma

ale...

ee tam, nic już nie piszę :-(

Piotrek02-02-2004 13:37:50   [#10]

;-))

..........
Elżbieta Wysocka02-02-2004 17:22:26   [#11]

Do Romka

-  dolnośląski organ nadzoru po pierwsze - uprzejmie prosi, a po drugie - tylko w związku :) z art. 40, ust.7 Ustawy
Pozdrawiam :)
RomanG02-02-2004 17:29:10   [#12]

czyli

można nie wysyłać?
;-)
nn02-02-2004 17:51:15   [#13]
Witajcie wszyscy. I wszystko jasne. Oni tylko uprzejmie proszą, a nie żądają. Czyż to nie piękne? Pozdrawiam. Roman.
Jolanta Szuchta02-02-2004 21:13:41   [#14]

Piekne

nie mniej jednak jest to prośba zapewne z tych 'nie do odrzucenia".Też pozdrawiam i.... siedzę przy sprawozdaniu z nadzoru bo analityczną mam dopiero w 2 dzien po feriach.

Joanna Berdzik08-02-2004 22:04:57   [#15]

i ten tez wątek podnoszę, bo

mnie zainteresował.

Pierwsza rzecz
zadziwiający termin skladania wniosków. Jest zadziwiajacy, bowiem UoSO brzmi tak:

7. Dyrektor szkoły lub placówki przedstawia radzie pedagogicznej, nie rzadziej niż dwa razy w roku szkolnym, ogólne wnioski wynikające ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego oraz informacje o działalności szkoły.

W zasadzie nigdzie nie jest napisane KIEDY to ma być. A moze dyrektor se chciał te wnioski w marcu dopiero- mogł? Mogł.

Ustalenie przez KO, ze to ma byc do 18 lutego byloby uzasadnione, gdyby taki terminarz podano przed 1 wrzesnia- a więc wówczas, gdy dyrektor planuje sobie prace szkoły.

Poza tym
KO informuje na stronach internetowych- czy wyslało jednoczesnie informację w innej formie? Pamiętam kiedys kazano nam o bezpieczeństwie zrobić akcję- wskazówka była TYLKO na stronach www.
O ile wiem, internet nie jest narzędziem do przedstawiania poleceń dla dyrektorów?

I druga rzecz

Nie do konca zgadzam się z Romanem ktory twierdzi, ze KO nie ma prawa żądać wniosków. Raczej z przerażeniem zobaczyłam, że Roman daje takie prawo organowi prowadzącemu- brrrr!!!

Prawo do żądania takich wnioskow i do stawiania wielu innych zyczeń wynika choćby tylko z UoSO
Art. 31. Kurator oświaty, w imieniu wojewody, wykonuje zadania i kompetencje w zakresie oświaty określone w ustawie i przepisach odrębnych na obszarze województwa, a w szczególności:

1) sprawuje nadzór pedagogiczny (...),
Art. 33. 1. Nadzór pedagogiczny polega na:
1) ocenianiu stanu i warunków działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkół, placówek i nauczycieli,
2) analizowaniu i ocenianiu efektów działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej szkół i placówek,

Mysle, ze gdyby prosic KO o podanie podstawy prawnej do takiego zyczenia- poradziłoby sobie bez problemow

ReniaB09-02-2004 16:45:49   [#16]

Ale

w rozporządzeniu o nadzorze jest na pewno, że wnioski z wewnętrznego mierzenia należy przesłać do organu prowadzącego
Joanna Berdzik09-02-2004 18:44:14   [#17]

par- 3 bodajze?

wiem, ale mam brr na dawanie prawa organowi prowadzącemu do otzrymania wniosków, a nie dawanie tego prawa organowi nadzorującemu.

To o organie prow- jest napisane wprost, o KO wprost napisane nie jest, ale dla mnie jest sprawą jasną, że KO ma do tego na mocy przepisow prawo.

Joanna Berdzik09-02-2004 19:44:37   [#18]

jestem uparciuchem;-)

i jeszcze na potwierdzenie moich pogladow to:

§ 4. 1. Organy sprawujące nadzór pedagogiczny w szczególności:

1) diagnozują i oceniają efekty pracy szkół i placówek, w szczególności w zakresie wymienionym w art. 33 ust. 2 ustawy,
2) analizują i oceniają nadzór pedagogiczny sprawowany przez dyrektorów szkół i placówek,

:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]