Forum OSKKO - wątek

TEMAT: jeszcze raz nauczanie indywidualne
strony: [ 1 ]
Bysjan25-01-2004 20:24:29   [#01]
 Na nauczanie indywidualne ucznia otrzymałem 10 godzin tygodniowo. Mam pytanie , czy muszę je rozdzielić na wszystkie przedmioty, także takie jak informatyka, technika,plastyka,muzyka ? Rozporządzenie sugeruje,że tak. Jednak jak to zrobić przy i tak małej liczbie godzin. Jak to robicie u siebie ? Jak uczeń ma odbywać zajęcia z informatyki, jeśli w domu nie ma komputera ? Jeśli jednak rozdzielę te godziny tylko między matmę ,historię ,języki,przyrodę to co wpisać przy klasyfikacji z pozostałych przedmiotów ?
Karolina25-01-2004 20:28:33   [#02]
Powinien reazlizować wszystkie przedmioty, z informatyką fakt - problem, tu nie wiem, moze powinien na nią do szkoły przychodzić? Może ktoś uzycz laptop, może komputer czas kupić? A jaki uczeń? Która klasa?
Bysjan25-01-2004 20:31:39   [#03]
klasa piąta, choruje na astmę.
maeljas25-01-2004 20:46:15   [#04]
można  przedmioty rozłożyć tak, by np miał je co drugi tydzień wymiennie np plastykę z techniką lub muzyką
Ewa S25-01-2004 20:52:56   [#05]

U mnie w szkole - gimnazjum - uczeń chory na astmę po rozmowie z rodzicami na język, informatykę i w-f przychodzi do szkoły. Technikę połączyłam z fizyką a muzykę i plastykę prowadzi jeden nauczyciel 0,5 godziny tygodniowo. Zwróć uwagę jeszcze na religię.

Pozdrawiam :-) Ewa

Karolina25-01-2004 20:54:47   [#06]
Przy okazji, 10 godzin to i tak maksymalna liczba w tym przedziale. Masz fajnie - u nas tylko 8:-(
eryk27-01-2004 21:16:38   [#07]
jak nie ma zwolnienia z wf to też musi być realizowany.....
Krzysztof Pom29-01-2004 22:48:52   [#08]

po raz 3. nauczanie indywidualne

Mam ucznia, któremu przyznano ze względu na problemy z zaburzeniami zachowania nauczanie indywidualne Stwierdzono, że uczeń nie może pracować w systemie klasowo - lekcyjnym.  Organ prowadzący wspaniały: przyznał 10 godzin. Rozdysponowaliśmy je na przedmioty obowiązkowe ujęte w planie nauczania dla kl. VI: j.polski 3, j.niemiecki 1, matematyka 2, przyroda 2, historia 1, sztuka 1.

W orzeczeniiu znaleźliśmy również wskazanie, aby dla podtrzymania kontaktu z rówieśnikami uczeń przychodził na niektóre zajęcia z wf oraz sztuki do szkoły.

Nie ma informatyki, a przede wszystkim nie ma RELIGIIIIIIIIIII ! Czy ta religia musi być? Z informatyka raczej nie byłoby problemu. Pommóżcie proszę, bo mam nieprzyjemności z matką.

Krzysztof Pom29-01-2004 22:52:17   [#09]

po raz 3. nauczanie indywidualne

Mam ucznia, któremu przyznano ze względu na problemy z zaburzeniami zachowania nauczanie indywidualne Stwierdzono, że uczeń nie może pracować w systemie klasowo - lekcyjnym.  Organ prowadzący wspaniały: przyznał 10 godzin. Rozdysponowaliśmy je na przedmioty obowiązkowe ujęte w planie nauczania dla kl. VI: j.polski 3, j.niemiecki 1, matematyka 2, przyroda 2, historia 1, sztuka 1.

W orzeczeniiu znaleźliśmy również wskazanie, aby dla podtrzymania kontaktu z rówieśnikami uczeń przychodził na niektóre zajęcia z wf oraz sztuki do szkoły.

Nie ma informatyki, a przede wszystkim nie ma RELIGIIIIIIIIIII ! Czy ta religia musi być? Z informatyka raczej nie byłoby problemu. Pommóżcie proszę, bo mam nieprzyjemności z matką.

Czytałem różne odpowiedzi na forum, ale nikt nie wypowiedział się jasno co do religii.

joszka30-01-2004 05:56:23   [#10]

W sprawie religii

Wyjścia mogą być dwa:

1.tak jak mój ksiądz Sylwester- powiedział nie ma sprawy i uczy religii za Bóg zapłać w domu ucznia

2. mama może napisać o rezygnacji z uczęśżczania na zajęcia z religii

Krzysztof Pom30-01-2004 08:22:42   [#11]

No właśnie - mama! Mama chce, żeby dziecko miało religię, ale w ramach nauczania indywidualnego, na dodatek powiedziała, że na religię razem z klasą nie będzie dziecka wysyłać. Nie napisze też wniosku o rezygnację z nauczania religii, co bardzo uroczyście i wzniośle oświadczyła. Co mam zrobić? Przecież półrocze się kończy.  Ksiądz nie chce tam zajęć prowadzić, katechetka również (oczywiście za darmo). I co? Koło się zamyka. Gdzie jest wyjście???!!!!!

Marek Pleśniar30-01-2004 08:38:08   [#12]
u proboszcza:-) Nie było jeszcze żadnej tego typu sprawy, której nie załatwiłby proboszcz. Poważnie mówię.
Krzysztof Pom30-01-2004 13:12:43   [#13]

Marku, ale probosz wciąż truje, że dziecko musi mieć religię. Chce, abym zmusił katechetkę do darmowego nauczania tego przedmiotu (?), a ona na to, że nic za darmo.

Czy do szpitala psychiatrycznego przyjmują bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu? :))

maeljas30-01-2004 15:34:50   [#14]

"Czy do szpitala psychiatrycznego przyjmują bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu? :))":

Kochanieńki nie ma to tamto - na taki zaszczyt trzeba sobie zasłużyć !

A na poważnie - ja bym odjęła 1 godzinę języka polskiego lub przyrody i przydzieliła na religię

- katechetka nie miałaby argumentu, że nie chce za darmo

- proboszcz by nie truł, że dziecko musi mieć religię

- mama miałaby to chciała ( czyli religię)

Leszek30-01-2004 18:34:01   [#15]

Maeljas, pozwolisz, że dorzucę :

i napisałbym do biskupa o cofnięcie misji na przyszły rok szkolny katechetce.

pozdrawiam

gosienka30-01-2004 19:38:12   [#16]

Krzysztof

nie przyjmują
gosienka30-01-2004 19:39:47   [#17]
a poza tym , dlaczego chcecie ,aby katechetka pracowała za darmo? A polonista ,matamatyk pracują za darmo? Też im płacimy za NI
Marek Pleśniar30-01-2004 20:05:03   [#18]
no to płacić
Leszek30-01-2004 20:13:19   [#19]

Mam nieco inne spojrzenie na kwestię religii w szkole,

i wg mnie uczyć religii powinny osoby duchowne...

a jeśli ktoś bierze się za nauczanie religii tylko po to aby mieć pieniądze,... to cóż, ... nie bardzo go cenię.

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem.

Pozdrawiam

gosienka30-01-2004 20:32:23   [#20]
Leszek ,moje spojrzenie na to ,że religii powinien uczyć ksiądz lub siostra zakonna jest takie samo jak twoje.Chodzi mi tylko o zasadę .Za pracę należy się zapłata : i to nieistotne czy poloniście czy katechecie
Leszek30-01-2004 20:51:43   [#21]

co do misji do nauczania religii niezgodzę się z Tobą...

pozdrawiam

gosienka30-01-2004 21:36:05   [#22]
Mówi się też ,że misją jest  bycie nauczycielem , a więc : - )))))))
Leszek30-01-2004 21:40:30   [#23]

ano mówi się...

a przy religii się pisze...

pozdrawiam

Jolanta Szuchta31-01-2004 19:07:20   [#24]

Niestety Leszku

ja mam zupelnie inne doświadczenia.

Uważam ze lepiej religii uczą osoby świeckie.

Wierz mi byłam na wielu hospitacjach u jednych i u drugich.Zdecydowanie lepiej oceniam katechetow świeckich.

Z całym szacunkiem dla księzy,niestety nie zawsze sa dobrze przygotowani metodycznie i nie zawsze chcą korzystać z rad ludzi bardziej doświadczonych.

Niestety tez często spóżniaja sie na lekcje , nie potrafia utrzymać dyscypliny na lekcji.

I co z tego ze niejednokrotnie zwracałam uwagę,nie dociera.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]