Forum OSKKO - wątek

TEMAT: czy zawsze ?
strony: [ 1 ]
Zola10-04-2002 21:35:41   [#01]

Czy dobrze pamietam,

że pierwszy statut nadaje organ

czy to wynika z ustawy o systemie oświaty

czy tak było zawsze (to znaczy od początku funkcjonowania ustawy)

Ewa z Rz11-04-2002 04:30:09   [#02]

Tak.

Tak.
Zola11-04-2002 21:51:50   [#03]

Dzieki Ewa.

Robię teraz nowy statut ,co to organ ma mi go nadać,ale oni chcą dane dotyczące starego statutu : kto i kiedy nadał.I stary statut będzie wtedy uchylony uchwałą rady miasta.A ja mam statut z 1992 roku na którym stoi ,że został uchwalony przez radę pedagogiczną a pod spodem tylko adnotacja "zatwierdzono" i pieczątka KO i dopisem,że stwierdza się zgodność z prawem. No ale to nie mój pasztet.

Zola

Gaba11-04-2002 21:59:01   [#04]

komuś się przyspało

Zola, statut pierwszy nadaje organ założycielski, więc niezależnie, że miałaś statut dawno, powinni dać, kiedyście przeszli pod gminę.
Marek Pleśniar11-04-2002 22:12:56   [#05]

to może wy nie istniejecie?

to jak z wykryciem u mnie że nie mam budynku:-)
Zola11-04-2002 22:37:30   [#06]

Wtedy gmina była tak "zielona",że nawet nie mysleli o takich bzdurach

zakładam ,że nie istniejemy i co teraz :-((

Zola11-04-2002 22:40:18   [#07]

jak już pytam to moze umiecie mi odpowiedziec na cóś takiego

nauczyciel ,który zajmował sie bhp idzie na emeryturę,będę potrzebowała nowego,za pare dni jest szkolenie służb bhp - kto powinien za to zapłacic - nauczyciel czy ja

może jestem bezczelna jakiś paragrafik tez by się przydał

Ewa z Rz11-04-2002 22:43:23   [#08]

Ale teraz to będzie trochę inaczej!

Pierwszy statut nadaje organ, ale tylko dlatego, że szkoły jeszcze nie ma! A musi być statut na początek!

Wy jesteście! Macie, jeżeli nie rade szkoły to na pewno radę pedagogiczną i zgodnie z oso macie prawo uchwalania sobie zmian w statucie! Bardzo słusznie, że nie nadano Wam w 94 czy w 96 roku statutu, bo wyście byli i go mieli. i tylko powinniście dostoaowac go do nadrzednych przepisów prawnych. Jeżeli tego wówczas nie zrobiono, zróbcie teraz. I to Wy a nie rada miasta!

Uchwaloną nowelizację przesyła się do organu prowadzącego, który w razie jakiś wątpliwości może konsultowac z nadzorem. Nadzór może tez sam z siebie statutem sie zainteresować. Ale nie zatwierdza go w rzadnym wypadku, bo może jedynie stwierdzić brak kolizji z prawem oświatowym. Nie powinien stawiac na statucie żadnych piecżtek ani czynić żadnych adnotacji.

Zola11-04-2002 22:52:33   [#09]
ustawa weszła w 1991 ,pierszy statut placówki został uchwalony przez RP  w 1992 - ktos sie nie spieszył i zatwierdzny przez KO ( to był nasz organn) w formie jak pisałam niże.Potem my jako rada robilismy różne (wczesniej) aneksy i (teraz) nowelizacje. Obecnie organ likwiduje zespół i powołuje trzyletnie lo i dlatego chce uchylić stray statu a nadac nowy. A stary wygląda ja wygląda.
Ewa z Rz11-04-2002 22:56:58   [#10]

Ale to i tak nie jest powołanie nowej szkoły tylko przekształcenie... i cos na ten tematbyło na stronach menisa...

Ale oczywiście, nie ma o co kopii kruszyć. niech nadadzą. A wy sobie i tak, jesli będziecie chcieli, to zmienicie.  :))

Zola11-04-2002 23:01:07   [#11]
coś Ty,oni nadadzą to co my sobie napiszemy
Ewa z Rz11-04-2002 23:02:16   [#12]
To fajnie!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]