Forum OSKKO - wątek

TEMAT: hospitacja nauczyciela-bibliotekarza
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane14-01-2004 11:14:06   [#01]
Jak powinna wyglądać realna i rzetelna hospitacja nauczyciela-bibliotekarza? Mam problem, bowiem to ja nim jestem i vicedyrektorka uparła się dokonać na mnie złośliwej hospitacji zwanej diagnozującą. Informuję, że planuje tego dokonać na jednym z moich zastępstw (dowiaduję się o nich ok. 2 min. przed dzwonkiem... wówczas okazuje się, która to klasa etc. - przeważnie widzimy się pierwszy raz). Czy praca pedagogiczna n-b tylko do tego ma się sprowadzić... Lamentuję, ale naprawdę się boję, bo jest na mnie niezwykle cięta. POMOCy!
MałgorzataJ14-01-2004 22:26:32   [#02]

Może warto zapytać na forum dyskusyjnym Biblioteka szkolna http://eduseek.interklasa.pl/forum/list.php?f=30 albo na liście dyskusyjnej nauczycieli-bibliotekarzy http://interklasa.pl/portal/dokumenty/biblioteki/lista.php.

Koralik15-01-2004 23:38:40   [#03]

A planowane lekcje biblioteczne albo edukacja medialna ? Przecież możesz dyrektorkę zaprosić na te zajęcia. "Moje" dziewczyny z biblioteki właśnie wtedy pokazują swoje umiejętności nauczyciela -bibliotekarza i naprawdę robią to świetnie. Plan lekcji bibliotecznych przedkładają w sierpniu i nie ma problemu żeby zaplanować termin i właściwy rodzaj hospitacji. Powodzenia

Elusia16-01-2004 16:04:36   [#04]

elu

Nie ma już lekcji bibliotecznych :-)))
Koralik16-01-2004 16:14:02   [#05]
Elusiu, a u mnie są, bo uważamy,że powinny być (w ramach realizacji edukacji multimedialnej- taki plan- współpracują poloniści z bibliotekarzami (2), piszą wspolny plan zadań i realizacji. Poza tym n-l bibliotekarz chodzi na zastępstwa i ma kilka żelaznych tematów pt. Miłośnik książki , które może realizować właśnie wtedy, widziałam takie lekcje.  Mamy  również kółko biblioteczne a więc sa różne możliwości podejrzenia współpracy z uczniami.
Elusia16-01-2004 16:22:43   [#06]
Ale one nie nazywają się lekcje biblioteczne. To zajęcia biblioteczne służące realizacji ścieżki czytelniczo-medialnej. Tak przynajmniej mówi nam babka na kursie kwalifik.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]