Forum OSKKO - wątek

TEMAT: staż pracy w szczególnych warunkach a "chorobowe"
strony: [ 1 ]
krystyna13-01-2004 00:34:06   [#01]

Nie tak dawno ktoś zamieścił link do artykułu omawiającego całkiem świeżą uchwałę SN w tej właśnie sprawie. Artykuł skopiowałam, link zgubiłam.

Mam właśnie nauczycielkę wych. fiz., której niestety brakuje do pełnych 20 lat kilka przechorowanych miesięcy.

No i w maju trzeba będzie dać wypowiedzenie młodemu i sprawnemu, będącemu na dodatek głową rodziny, a z tą panią jeszcze się z wzajemnością pomęczyć (chyba też jest zmęczona, bo pracuje przeważnie na siedząco...)

No a ta nieszczęsna uchwała mówi, że:

"W uchwale z 27 listopada 2003 r. stwierdził bowiem, że do okresu pracy w szczególnych warunkach, o jakich mowa w § 4 ust. 3 rozporządzenia z 1983 r., wlicza się również okresy zasiłku chorobowego w czasie trwania stosunku pracy przypadające po wejściu w życie ustawy z 1991 r. o rewaloryzacji emerytur i rent (sygn. III UZP 10/03). "

No i jak to w końcu jest ???

krystyna13-01-2004 10:58:47   [#02]

???

Czy NIKT z Was nie ma choć trochę podobnego problemu ???????
Japartka13-01-2004 19:28:03   [#03]

staż w szczególnych... a wcześniejsza emerytura

Ja też jestem na etapie przeliczania dni chorobowego i pewnie braknie mi te kilka miesięcy do odejścia na wcześniejszą emeryturę,tym bardziej, że byłam rok na urlopie dla poratowania zdrowia. Czy ktoś już wie kiedy będziemy przechodzić na tą wcześniejszą emeruturę, we wrześniu 2006 czy we wrześniu 2007, skoro żeby przejść na emeryturę n-l musi być zatrudniony 1.09. a zdrugiej strony, podobno bo tak naprawdę to nie wiem czy są to konkrety, może uzupełniać staż pracy w tych"szczególnych warunkach" do końca 2006 roku.
Czy ktoś spotkał się z takimi informacjami?
zuza13-01-2004 20:58:27   [#04]

ja mam dokladnie to samo, tez wf, pani tez powiedziano, ze nie wlicza sie do lat pracy w szczegolnych warunkach ani chorobowego, ani urlopow dla poratowania zdrowia. Pani ta chce uzyskać zasiłek przedemerytalny i chce bym ja zwolniła z art 20.(mam dla niej 11 godzin samego wf, ale moze dostac pare godzin z zintegrowanego na zajecia ruchowe)

Prosze o link do tej uchwały i wasze opinie co zrobic w tej sytuacji.

ewa13-01-2004 21:20:12   [#05]

 uchwała jest tu: http://mim.man.poznan.pl/mim/strony/oswiata/zalaczniki.html?co=show&za_id=4534

a co zrobić, jedyna moim zdanie możliwość to w przypadku odmownej decyzji ZUS oddać sprawę do sądu. Ale czy wyrok będzie taki sam trudno powiedzieć , no i jeszcze, to problem tej osoby, której to dotyczy nie dyrektora.

zuza13-01-2004 21:23:03   [#06]

EWO

Dziekuję bardzo!!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]