Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak będzie z podziałem na grupy?
strony: [ 1 ]
Woron10-04-2002 00:32:06   [#01]

Jak planujecie (jeżeli w ogóle planujecie) Państwo podział na grupy na zajęciach z techniki w gimnazjum? Zgodnie z rozporządzeniem o ramowych planach nauczania nie bardzo jest to chyba możliwe. Ewentualnie przy klasach powyżej 30 uczniów - można by podciągać to pod paragraf 6, pkt. 2 ale z ograniczeniami.

Kiedyś (rany jak to dawno...;-) ) gdy się uczyłem dzielono nas na chłopaki - dziwczyny, dwie sale, dwójka nauczycieli. A teraz??? Jakoś nie wyobrażam sobie 30 uczniów i uczennic machających młotkami ;-) w jednej sali.

Gaba10-04-2002 03:12:25   [#02]

?

Woron, jakimi mlotkami, sąd chołpie na zpt młotki wytrzasnąłeś - umnie najwyżej igłami, papieroplastyka... coś drobnego...

Powiedzże coś o tych zpt z informatyką... czy jest jakis program - trche zpt, troche informatyki?
Woron10-04-2002 06:59:40   [#03]

NIe jestem pewien

http://www.korps.edu.pl/programy/gimn.html

Zobacz pozycje 231 i 242.

To są programy dotychczasowe, ponieważ przedmioty zostają rozbite więc nie jestem pewien czy będzie można je wykorzystać. Co z tym podziałem.

ps. "Za moich czasów" na zpt młotkami ....... , że aż miło, a co teraz igły, papieroplastyka i gotowanie....bleeee  ;-)))

Bożena10-04-2002 10:32:43   [#04]

Bez podziału

Wydaje mi się,że podział tu nie obowiązuje, chyba że z programu nauczania wynika konieczność prowadzenia ćwiczeń, w tym laboratotyjnych. U nas przyjęto program , gdzie nie ma takiej konieczności i  prowadzimy technikę bez podziłu na grupy. Program jest jednakowy dla obu płci.
ANDRZEJ10-04-2002 23:19:27   [#05]
BLEEEEE ... , rzeczywiście dawniej tak było a lampa stojąca , którą osobiście wykonałwm na przedmiocie zwanym wówczas "prace ręczne" tj. 34 lata temu służy do dzisiaj , świecąc przy moim, łóżku. Tandem jaki zbudowałem z kolegą w III kl lo jeździ do dzisiaj... łza sie w oku kręci... Jakie wspaniałe projekty miał Młody Technik , Horyzonty techniki dla dzieci itd.. Niestety podziału na grupy u nas w gim też nie ma i nie było. Ostatni podział w dawnej 8-klasowej SP do r. ok.  1995
Renata11-04-2002 00:18:46   [#06]
I dodaj jeszcze Adama Słodowego... ;-)
Marek Pleśniar11-04-2002 07:19:08   [#07]

Słodowego?

do dzisiaj przy łóżku?
Renata11-04-2002 11:46:56   [#08]
no niech Ci... ;-)
BożenaB11-04-2002 16:21:16   [#09]

łączenie techniki

Gabo,
u nas technika (gimn) jest połączona w blok z fizyką - program autorski. Klasy poniżej 30 osób bez podziału na grupy.
Takie połączenie jest sensowniejsze niż z informatyką. Sprawdź w podstawach programowych, to się przekonasz.
Tylko wyszywania i papieroplastyki nie zrobi się w takim bloku. Za to pięknie wychodzą elementy mechaniki, elektrotechniki, nieco elektroniki, bezpieczeństwo ruchu drogowego - na 2 godziny przydziałowe treści szukać nie trzeba, same się cisną. Uczenie fizyki też na tym zyskuje - lepsze zrozumienie, więcej cwiczeń.
BozenaB
PS. Uważajcie przy planowaniu muzyki i plastyki w obecnych klasach pierwszych i drugich. Jak nie zostawicie sztuki (można), to Wam potem braknie linijek do wpisania ocen z przedmiotów obowiązkowych na świadectwie ukończenia gimnazjum.
HenrykB11-04-2002 19:43:40   [#10]

Zmartwienie!

No to mnie zmartwiłaś.

Może wydadzą nowe druki świadectw. Przecież wszystko zmieniają.

MENiSie - działaj!

Mirka12-04-2002 17:31:02   [#11]

technika

można poprosić organ prowadzący, by pozwolił ci dokonać podziału na grupy, powiedz np:że warunki BHP kiepskie, za mało  narzędzi do pracy w licznej grupie etc...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]